Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Tiptronic wymiana uszczelniacza na wale plus dolanie oleju.


aphex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zabrałem sie za wymianę uszczelniacza na wyjściu ze skrzyni na wał napędowy tylnego mostu (mam nadzieje ze błędów nie zrobiłem i dobrze opisałem).

Auto mam od miesiąca poprzedni właściciel zmienił olej w skrzyni i jak sadze zalał go za dużo bo w/w uszczelniacz zaczął przepuszczać.

Po wymianie uszczelniacza już nie cieknie ale podczas montażu wyciekło mi z 200 ml. oleju.

Dzisiaj postawiłem samochodzik znów na kanał z zamiarem dolania oleju.

Podpięty Vag aby mierzyć temperaturę oleju w skrzyni.

Rozpocząłem wykręcanie korka przy 32 C na pracującym silniku skrzynia biegów ustawiona na P.

Okazuje sie ze z korka zaczął wylewać sie olej.

Wylało sie go około 300ml. i przy temperaturze 40 stopni lekko sie wylewał i wtedy wkręciłem korek.

I tu jest moje pytanie czy dobrze sprawdziłem stan oleju nie dolewając ani grama oleju ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj zabrałem sie za wymianę uszczelniacza na wyjściu ze skrzyni na wał napędowy tylnego mostu (mam nadzieje ze błędów nie zrobiłem i dobrze opisałem).

Auto mam od miesiąca poprzedni właściciel zmienił olej w skrzyni i jak sadze zalał go za dużo bo w/w uszczelniacz zaczął przepuszczać.

Po wymianie uszczelniacza już nie cieknie ale podczas montażu wyciekło mi z 200 ml. oleju.

Dzisiaj postawiłem samochodzik znów na kanał z zamiarem dolania oleju.

Podpięty Vag aby mierzyć temperaturę oleju w skrzyni.

Rozpocząłem wykręcanie korka przy 32 C na pracującym silniku skrzynia biegów ustawiona na P.

Okazuje sie ze z korka zaczął wylewać sie olej.

Wylało sie go około 300ml. i przy temperaturze 40 stopni lekko sie wylewał i wtedy wkręciłem korek.

I tu jest moje pytanie czy dobrze sprawdziłem stan oleju nie dolewając ani grama oleju ??

Pozdrawiam.

witaj moglbys bardziej rozwinac tamat jak zabrales sie "za wymiane uszczelniacza na wyjściu ze skrzyni na wał napędowy tylnego mostu"

mam prawdopodobnie to samo, zaczolem nawet temat ale wiele tam mi nie doradzono

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t73339.0.html;highlight=wyciek

intertesowaly by mnie rowniez przyblizone koszty ewentualnych czesci

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...