Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czyli podsumowując podejdą tylko czteroramienna i trójramienna z a4b7 a6c6 a38p które wyglądają mniej więcej tak samo plus ich odmiany S i tyle ?

Opublikowano

Koniecznie musi być przycisk "mode" po lewej stronie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
LAVKY.COM

Lin2Can version 7.6, with connector and wiring - for easier installation, now there is no need to solder anything to the...

??

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Siema mam pewien problem. Wlozylem kiere z a3 8p z multifunkcja do b6. Moduł wymieniony na ten z końcówka Q. Taśma z końcówka A. Kostka żółta która idzie do modułu zmieniona na tą z b7. Po zamontowaniu nie podświetla się multifunkcja,  nie działa też klakson. Błąd który wyskakuje to 01426 - jednostka obslugi w kole kierownicy- brak komunikacji. Jakieś pomysły co mogło pójść nie tak? 

Opublikowano

wiązka z kierownicy A3 ma inną konfigurację PINów. sprawdź czy wszystko masz podłączone prawidłowo. a i nie jestem pewien czy przyciski MF z A3 będą działały poprawnie w A4

Opublikowano

Zerknij na to. Mogą być różne rozmieszczenia pinów. Do klaksonu na pewno trzeba jeszcze masę podłączyć osobno do kierownicy. Oświetlenie włącza się chyba po zakodowaniu kierownicy.

 

DOCS.GOOGLE.COM

B9 kierownica: 8w0419091m poduszka: 8W0880201d taśma: 8W0971589D TORX 30 (do poduszki) klucz SPLINE 55 z oprawką ½ cala na przetyczkę lub porządną grzechotką (do kierownicy) (lub Spline...

 

Opublikowano
W dniu 4.12.2023 o 21:59, pety k napisał(a):
 
Lin2Can version 7.6, with connector and wiring - for easier installation, now there is no need to solder anything to the...

??

Na Audizine gość też oferował za 100$ kiedyś

 

WWW.AUDIZINE.COM

Enables volume control, backlight control, track forward/back, phone module voice command, & navigation voice guidance buttons on older cars (b6,b7,b8, pre-facelift 8v, 8j, first gen R8) Converts the LIN BUS...

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Szanowni. Jako autor oryginalnego tematu i przeróbki z 2008 odświeżam wątek (po 16 latach!) prezentując montaż kierownicy Audi R8 4S w Audi RS6 C7.5

 

Tak jak przy poprzedniej modyfikacji zależało mi na odświeżeniu auta ale też na funkcjonalności, czyli żeby wszystkie klawisze (łącznie ze specjalnymi Start/Stop oraz Drive Select) działały.

 

Temat niebanalny i ze względu na cenę komponentów raczej dla bardzo zdeterminowanych :) 

 

 

7l87hsqq.png

20240927_073249-EDIT.jpg

20240927_073347.jpg

Edytowane przez malik

Opublikowano

Ale miód!

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam Panowie,

po dwóch dniach szukania w google poddałem się.

Pacjent A4 B7. Wymiana kierownicy czteroramiennej z FIS i tempomatem na trójramienną z multifunkcją.

 

Sterownik 8E0 953 549 Q.

Taśma z gniazdem 12 pinowym (tutaj nie mam pewności czy ma końcówkę A,B,E, bo tak głęboko nie rozbierałem, ale z tego co widzę na necie te bez literek mają kostkę 6 pinową, czyli CHYBA powinno być ok)

Kierownica nowa z multifunkcją z A4 B7 8E0419091EF razem z Aribagiem z A4 B7 8E0880201DH (z airbagiem była wiązka z dodatkowym kabelkiem do podłączenia przycisków multifunkcji więc zakładam, że wiązka jest ok).

Kodowanie zrobione.

 

Wywala błąd komunikacji, przyciski nie świecą i nie działają.

01426 - Controls in Steering Wheel (E221)

49-00 - No Communication

 

Jakieś wskazówki?

Opublikowano

Trzeba wyjąć wiązkę i zweryfikować czy piny wszystkie są prawidłowo wpięte w wiązkę. I czy przyciski MF są sprawne.

Opublikowano
20 godzin temu, MaTeo85 napisał(a):

Trzeba wyjąć wiązkę i zweryfikować czy piny wszystkie są prawidłowo wpięte w wiązkę. I czy przyciski MF są sprawne.

OK, dzięki za wskazówkę. Przy najbliższej okazji zweryfikuję to. Choć czytając wątek odniosłem wrażenie, że rozbieżność w pinach wynika tylko przy przekładce z B6 na B7.

Opublikowano

Jednak chyba byłem ślepy jak zakładałem kierownicę. Okazało się, że taśma jest jednak 6 pinowa.

Teraz podpowiedzcie mi, bo mam fabrycznie tempomat. Widzę na allegro, że są różne taśmy (osobno lub zespolone z manetkami tempomatu lub/i ze sterownikiem). Czy one są zespolone "na amen" czy mimo wszystko każda część jest osobno i wystarczy, że wymienię samą taśmę z literką A,B,E? I czy na pewno dla B7 też są te literki czy szukać z inną końcówką?

Opublikowano

Każda część osobna, taśmę wymień.

Taśma 12 PIN - 4E0 953 541 A, B lub E 

 

 

Opublikowano

Siema, wymieniona kierownica w a4 b6 na multi z a4 b7. Nie mogę usunąć błędu airbag, czy trzeba robić jakieś modyfikacje z uwagi że jest to inny airbag (dwu ładunkowy a nie jedno). Czy jest to po prostu uszkodzona taśma?

Opublikowano

Jak zmieniłeś wszystko jak powyżej koledzy piszą, czyli  moduł 8E0953549Q ,taśmę 4E0 953 541 A, B lub E  wiązkę 4F0971589A , kostke do airbaga, to albo taśma, albo wypnij jeszcze raz poduszkę i wepnij  . Mi też za pierwszym razem, pokazało błąd poduszki,  wypiołem  wiązkę i jeszcze raz wpiołem i do dzisiaj jest spokój .

Opublikowano
2 hours ago, A4b6quattro said:

Jak zmieniłeś wszystko jak powyżej koledzy piszą, czyli  moduł 8E0953549Q ,taśmę 4E0 953 541 A, B lub E  wiązkę 4F0971589A , kostke do airbaga, to albo taśma, albo wypnij jeszcze raz poduszkę i wepnij  . Mi też za pierwszym razem, pokazało błąd poduszki,  wypiołem  wiązkę i jeszcze raz wpiołem i do dzisiaj jest spokój .

już zdiagnozowałem i jest to kostka za taśmą która nie do końca łączy, mam jednak problem ze kręcąc kierownicą cały czas słychać tykanie z taśmy, nie wiem czy wymienić ją całą czy coś rozkręcać i patrzeć 

Opublikowano

Zdejmij taśmę ,i zrób tak jak piszą ponizej w linku, i filmik zobacz,może uratujesz ją jeszcze.

 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Hej. Teraz mam kierownicę multi A4 B7 zwykłą.
Autko A4 B7.

Czy zeby mieć kierownicę z A4 B9 / A5 / TT (ta sama) potrzebuję tylko kierownicę, poduszkę, i adapter Lin2Can?

Obecnie mam już licznik 3D Color MFD.

A taśma może zostać z B7 ?

Opublikowano

Tak. Trzeba będzie tylko przełożyć piny do airbaga.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.