Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Szum z drzwi podczas jazdy


grzebyk007

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje pomocy a mianowici szumi mi podczs jazdy z dzwi, na zawiasach poregulowalem ze mi sie bardziej domykaja ale to nic nie dalo, co to moze jeszcze byc. Czy moze byc to uszczelka szyby? cy cos innego?a a moze jest jakas regulacja ramy szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam jak szybko jadę. Myślę, że to uszczelka już dość wygnieciona i nie dociska tak jak powinna :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo mam powyzej 140 km/h strasznie szumi wiatr jak w cabrio a najbardziej z tyłu po prawej stronie a jak sie regukluje te drzwi ?/ nei wiedzialem ze nawet cos takiego istniej

zależy czy masz źle ustawione całe drzwi, czy tylko ramę.

Jeżeli drzwi to musisz regulować na zawiasach.

Jeżeli ramę, to zdejmujesz boczek, dalej po bokach luzujesz 4 śruby na imbus i ustawiasz.

Najlepiej otworzyć szybę i na bierząco dopasowywać.

Tylko uważaj aby nie zgubić klina. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź taśmę np isolacyjną i po kolei zaklejaj odpowiednie uszczelki i szczeliny - jazda testowa i następna szczelina - tak dojdziesz, w którym miejscu pojawia się szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokazać na foto w który miejscu ma być ten klin? Grzebałem ostatnio przy drzwiach pasażera i wypadł mi. Nie wiedziałem gdzie ma być to mam go schowanego.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a3eeefd7d77f3627

Prawy dolny róg ramy drzwi.

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

a koledzy gdzies jest pokazane jak to zrobic na zdjeciach te regulacje lub jakies zdjecie podgladowe ??

Musisz tak ustawić aby nic o nic nie ocierało, drzwi się lekko zamykały i uszczelka ładnie przylegała. Ot cała instrukcja. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szumiało przyczyną było brak gąbki wygłuszającej lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wrzucić fotę wygłuszenia lusterka bo podczas jazdy w tym miejscu szumi jak zakrywam to miejsce ręką jest ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokazać na foto w który miejscu ma być ten klin? Grzebałem ostatnio przy drzwiach pasażera i wypadł mi. Nie wiedziałem gdzie ma być to mam go schowanego.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a3eeefd7d77f3627

Prawy dolny róg ramy drzwi.

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

a koledzy gdzies jest pokazane jak to zrobic na zdjeciach te regulacje lub jakies zdjecie podgladowe ??

Musisz tak ustawić aby nic o nic nie ocierało, drzwi się lekko zamykały i uszczelka ładnie przylegała. Ot cała instrukcja. :P

Możesz zaznaczyć na foto dokładnie gdzie patrzeć bo oglądam to zdjęcie kilka minut i nie wiem dalej gdzie to dokładnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumiało mi przez dwa lata, walczyłem z tym na wszystkie sposoby i nic. Pomogła wymiana uszczelek drzwi przednich. Przed wymianą drzwi zamykały się leciutko a po wymianie wręcz odbijają się od nich, a to o czymś świadczy. Teraz niezależnie przy jakiej prędkości nic nie świszczy dojechałem do 190Km/h i jest bajka. Uszczelki używane z rocznika 98 od kolegi z forum po 20 zł sztuka. Wymiana banalna zajmująca 5 min na stronę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulacją na zawiasach to jest śliski temat. Fabryka osadza drzwi komputerowo, do montażu nawet tych regulacji zamka drzwi na wnęce używa się specjalnych narzędzi. Także jak nie macie bitego samochodu albo nie ściągaliście drzwi to sobie podarujcie regulację samemu bo wtedy dopiero będzie wam świszczało. Pooglądajcie uszczelki w jakim są stanie, po latach ta guma też już ma inne właściwości robi się twardsza i przepuszcza powietrze. Najlpiej było by kupić nowe uszczelki, jednak do pierwszego montażu potrzebna jest taka rolownica która je jakby zagniata do ramy, a bawić się w używki to fizyk ryzyk czy nie będą gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem...

miałem stłuczkę i na szybko go składałem i efekt tego był taki ze wraz z przymrozkami mi szyba zamarzała od środka... przyczyna było brak styropianu w okolicy lusterka...

jak do założyłem to teraz nie ma problemu.. ale szum dalej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem...

miałem stłuczkę i na szybko go składałem i efekt tego był taki ze wraz z przymrozkami mi szyba zamarzała od środka... przyczyna było brak styropianu w okolicy lusterka...

jak do założyłem to teraz nie ma problemu.. ale szum dalej jest

może w tym przypadku trzeba założyć nowe uszczelki, bo może po dzwonku poprzestawiało samochód może nie dużo ale na tyle żeby świszczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...