Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chce sie tylko upewnic

przewod 9 - pierwszy od lewej z pierwszego zdjecia

przewod 10 - drugi od lewej z pierwszego zdjecia

przewod 8 - pierwszy od lewej z drugiego zdjecia

przewod 7 - drugi od lewej z drugiego zdjecia

gxocdtoh8fis.jpg

fqssckyj5350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ARG gdzie jest przepustnica bez linki to zadziała? Wogole jak ustawia sie ten tempomat jak sie nie ma fisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziala ale fis do niczego niepotrzebny

Krogi tu masz w zdjeciach piny opisane www.audi-sport.net/vb/a4-s4-forum-b5-chassis/125261-a4-b5-cruise-control-retrofit-instructions-pictures.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady, udalo sie zamontowac dzisiaj tempomat, dziala jak nalezy ;-)

Taka mala uwaga dla przyszlych montujacych, do odkrecenia poduchy potrzeba cienkiego torxa (najlepiej w formie srubokreta lub kluczy takich jak imbusowe), zestaw ktory posiadalem z wymiennymi nasadkami nie pasowal poniewaz byl za gruby i nie chcial wejsc w otwor w ktorym znajduja sie sruby. Zaznaczcie sobie tez pozycje kierownicy przed demontazem, aby przy montazu wlozyc w te same rowki na wieloklinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał gazu na linkę czy z potencjometrem bo nie wiem jak to w TDi wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich tdi w A4 B5 jest gaz na potencjometr - jeśli masz polifcie to powinno to wyglądać tak samo jak w Ajm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest na pierwszej stronie podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale polifcie ta biała kostka powinna być w każdym - jest nawet w A6C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzucam schemat podłączenia manetki -> ECU w A4 B5 2000 rok, APU. Kolory sprawdzone podług schematów z elsy. Generalnie wszystko tak jak opisane było wcześniej, ale kolory kabli nie zawsze się zgadzały.

temp.jpg

---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ----------

Robiłem na szybko w exelu żeby było mi łatwo to odczytać kiedy zabiorę się za podłączanie. Od dołu manetka, jej piny, kolory kabli, dalej gdzie to idzie do białej kostki, pod jaki pin, i danej jaki kabel idzie dalej do wtyczki przy ECU.

---------- Post dopisany at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ----------

PS: Ulepszona wersja razem z czujnikiem hamulca + sprzęgła. Zasilanie czujników + zasilanie manetki zamierzam połączyć razem sorko płynie tam taki sam prąd. Nie wiem nawet czy one gdzieś się razem nawet nie łączą - nie chciało mi się już tak głęboko szukać w schematach. Zasilanie powinno być niby z pomarańczowej kostki, ale ja zamierzam pociągnąć gdzieś ze skrzynki bezpieczników aby było łatwiej.

temp_pe_ne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat bo zadajesz podstawowe pytania. Wszystko masz w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba masz rację. W benzynie to zupełnie inna bajka jednym słowem nieopłacalna zabawa.

A jeśli chodzi o benzynę z automatyczną skrzynią ? Mam B5 z rocznika 2000 z automatem (4biegi do przodu ), silnik ARG i zastanawiałem się nad montażem tempomatu. Poradzicie coś Panowie ? Warto w ogóle się w to wikłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie ma znaczenia musi być przepustnica bez linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie ma znaczenia musi być przepustnica bez linki

da radę to sprawdzić bazując na informacjach o aucie czy tylko pod machą fizycznie ? bo jeśli fizycznie to prosiłbym informację gdzie szukać linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...