Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek - praca kierunkowskazów (lewy TAK - prawy NIE)


bassxclub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu przestała mi działać cała prawa strona kierunkowskazów podczas otwierania/zamykania auta - centralnym zamekiem. Podejrzewam, że wina leży po stronie połączeń przy sterowniku centralnego układu - albo gdzieś pomiędzy prawym kierunkiem a sterownikiem. Spotkaliście się z takim problemem? Gdzie ewentualnie szukać i sprawdzać? Chodzi o Avanta ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która wersja auta?

czy sterownik fabryczny czy dokładany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja auta? polift - przejściówka... sterownik chyba fabryczny chociaż szczerze mówiąc to aż tak się jeszcze nie przyglądałem mocno...

Zakodować? W związku z powyższym niebardzo się orientuję, jeżeli chodzi o tą część elektryki ;-P VAGiem się to robi czy jak? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczny to kluczyk scyzoryk, niefabryczny to dodatkowy pilot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam scyzoryk i alarm nie jest fabryczny.

Może wypalił się przekaźnik od włączania kierunków w alarmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba znaleść centralkę (alarmu lub sterownika zamka ) i wylutować przekaźnik kierunków i wymienić , w niektórych urządzeniach stosowano przekaźniki 2 obwodowe mocno awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ta centralka była montowana, w niemczech montują na tzw. szybko złączki które lubią z czasem śniedzieć i może to być wina. Tak jak koledzy piszą musisz odnaleźć centralkę i zobaczyć czy podaje sygnał, można do obejść wstawiając diody wtedy jak padło coś w centralce podasz sygnał na obie strony, wykluczając efekt świecenia obu kierunków przy włączeniu np. w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba znaleść centralkę (alarmu lub sterownika zamka ) i wylutować przekaźnik kierunków i wymienić , w niektórych urządzeniach stosowano przekaźniki 2 obwodowe mocno awaryjne

Znajomy elektryk mi właśnie mówił o tym przekaźniku... że czasami wystarczy "odświeżyć" jego połączenie...

Zależy jak ta centralka była montowana, w niemczech montują na tzw. szybko złączki które lubią z czasem śniedzieć i może to być wina. Tak jak koledzy piszą musisz odnaleźć centralkę i zobaczyć czy podaje sygnał, można do obejść wstawiając diody wtedy jak padło coś w centralce podasz sygnał na obie strony, wykluczając efekt świecenia obu kierunków przy włączeniu np. w lewo.

O tym też wspominał... zastanowię się jak się cieplej zrobi... mam kilka rzeczy do zrobienia w okresie letnim ;-)

a normalnie podczas jazdy kierunki sa?

Są są ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Panowie od kilku miesięcy mam a4 b5 2000r po lifcie, odkąd mam ten samochód to nigdy nie migały kierunki podczas zamykania i otwierania z pilota.

alarmu chyba nie ma, kluczyk osobny pilot ori, jest jakiś moduł komfortu bo jest domykanie szyb i otwieranie z tego pilota.

pytanie czy coś nie styka czy jest to opcja nieaktywna czy ma nie być migania.

drugie pytanie co mogę dodatkowo uruchomić w module komfortu???, może kierunki na dotyk?.

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie mroga to vagiem musisz ustawic bo jest wylaczone ja tak mialem. a o co chodzi ci z tymi kierunkami na dotyk. ustawic mozna rozne rzeczy. zamykanie kufra przy 15 km/h zamykanie calego samochodu po przekroczeniu 15km/h kierunki ile razy ma mignac i takie tam wiecej tutaj

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?3614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem identyko ten sam problem balem sie ze ze elektryka siadla a okazalo sie ze wystarczylo poruszanie i przeczyszczenie wtyczek co sa przy pompce w bagazniku i problem zniknal ;) u mnie nie swiecila strona od pasazera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...