Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto dla kobiety w dieslu za ok 10 000.


krysti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad autem dla kobiety za ok 10 000 w dieslu.

Zależy mi na małym spalaniu i sparwdzonym modelu który jest stosunkowo niezawody.

ilość drzwi moze być 3 choc lepiej 5.

Wszelkie propozycje mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś bym się nie odważył kupować diesla za 10 tys. zł, jak coś poleci to połowę wartości auta dołożysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś bym się nie odważył kupować diesla za 10 tys. zł, jak coś poleci to połowę wartości auta dołożysz...

A jak kupi za 20tys to jak sie cos sypnie to dołozy 1/4 ceny auta czyli lepszy przelicznik? :facepalm:. Wiec ja bym tego za wyznacznik nie dawał.

Co do auta to Golfa 3 odradzam a Golfa 4 w TDI nie kupisz w tych pieniądzach.

Jakies Polo może być dobra opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś bym się nie odważył kupować diesla za 10 tys. zł, jak coś poleci to połowę wartości auta dołożysz...

a jak kupi np. jakieś POLO SDI i w przypadku awarii to w co ma wsadzić połowe wartości auta??

w pompe, wstryski?? regeneracja grosze kosztuje

świece, rozrząd, sprzęgło?? ceny prawie takie same, a nawet jeśli rozrząd droższy do diesla to i tak grosze w porónaniu z nowszymi konstrukcjami

bardziej to bym się bał kupować kilkuletniego diesla nowej konstrukcji, do któego zalejesz "złej jakości" paliwo i póniej naprawy w tysiącach, niż starą konstrukcję która jest prosta jak budowa młotka i pomimo sporego wysłużenia da się ją naprawić za "grosze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do auta to Golfa 3 odradzam a Golfa 4 w TDI nie kupisz w tych pieniądzach.

szczerze powiedziawszy to ja bym bardziej polecał mk III niż mk IV, choć mk IV też jest fajne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 3 jak jest zdrowy to pojezdzi dluzej niz b7 z 2005 :D

BTW czemu odradzasz golfa 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem za takie pieniądze Corse C 5D 1.7 DTI. 75kuni 2001/2002r czarna,

zdjęcia poglądowe:

1318359197_262656835_1-Zdjecia--Opel-Corsa-C-17DTL-200203.jpg

opel-corsa-c-lift-wersja-cosmo-13-cdti-bardzo-oszczedny-i-zadbany-serwis-do-konca-mozliwa-zamiana-motoryzacja_rev003.jpg

opel-corsa-c-lift-wersja-cosmo-13-cdti-bardzo-oszczedny-i-zadbany-serwis-do-konca-mozliwa-zamiana-kielce_rev003.jpg

Zona zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś bym się nie odważył kupować diesla za 10 tys. zł, jak coś poleci to połowę wartości auta dołożysz...

a jak kupi np. jakieś POLO SDI i w przypadku awarii to w co ma wsadzić połowe wartości auta??

w pompe, wstryski?? regeneracja grosze kosztuje

świece, rozrząd, sprzęgło?? ceny prawie takie same, a nawet jeśli rozrząd droższy do diesla to i tak grosze w porónaniu z nowszymi konstrukcjami

bardziej to bym się bał kupować kilkuletniego diesla nowej konstrukcji, do któego zalejesz "złej jakości" paliwo i póniej naprawy w tysiącach, niż starą konstrukcję która jest prosta jak budowa młotka i pomimo sporego wysłużenia da się ją naprawić za "grosze"

miałem na myśli Turbo diesla, SDI praktycznie bezawaryjne.

regeneracja pompy grosze ? haha dobry żart... chyba u pana Henia w stodole...

zależy jeszcze do czego to auto ma żonie służyć ? czy większość na dojazdy do pracy np. 5-10 km ? bo wtedy to ja nie widzę sensu kupowania diesla... jeśli więcej w trasie to diesel ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego akurat diesla dla kobiety?

ale jeśli to ma być wyznacznik to brałbym jakiegoś trwałego czytaj niewymagającego

czyli powiedzmy chociażby SDI lub TDI ale co najwyżej 90 KM

tak patrząc na styl jazdy kobiet ( nie wszystkich oczywiście- bez spinek :) ) to najlepsze by było małe auto z niedużą benzyną pod maską

powiedzmy takie polo czy ibiza , bo z golfem 4 już bywają problemy z wyczuciem wielkości auta i jakieś obcierki to często się zdarzają

a i nie zabiłaby się bo nie byłoby czym przycisnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś bym się nie odważył kupować diesla za 10 tys. zł, jak coś poleci to połowę wartości auta dołożysz...

a jak kupi np. jakieś POLO SDI i w przypadku awarii to w co ma wsadzić połowe wartości auta??

w pompe, wstryski?? regeneracja grosze kosztuje

świece, rozrząd, sprzęgło?? ceny prawie takie same, a nawet jeśli rozrząd droższy do diesla to i tak grosze w porónaniu z nowszymi konstrukcjami

bardziej to bym się bał kupować kilkuletniego diesla nowej konstrukcji, do któego zalejesz "złej jakości" paliwo i póniej naprawy w tysiącach, niż starą konstrukcję która jest prosta jak budowa młotka i pomimo sporego wysłużenia da się ją naprawić za "grosze"

miałem na myśli Turbo diesla, SDI praktycznie bezawaryjne.

regeneracja pompy grosze ? haha dobry żart... chyba u pana Henia w stodole...

zależy jeszcze do czego to auto ma żonie służyć ? czy większość na dojazdy do pracy np. 5-10 km ? bo wtedy to ja nie widzę sensu kupowania diesla... jeśli więcej w trasie to diesel ok.

podzwoń po dobrych firmach i zapytaj o ceny regeneracji takiej pompy, bo widze, że wiesz lepiej ile to kosztuje

tyle ode mnie w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 3 jak jest zdrowy to pojezdzi dluzej niz b7 z 2005 :D

BTW czemu odradzasz golfa 3?

Odradzam Golfa 3 ze względu na blachy. Jesli chcieć tym pojeździć to co troche do roboty blacha. Kilku znajomych ma MK3 i troche sie tez widzi na mieście i nie widziałem jeszcze zdrowego egzemplarza. To tu to tam dziura w blachach jest :kwasny:

Pozatym jesli chodzi o mechanike to niemam wiekszych zastrzeżeń jesli nie jest zajeżdżony.

A tak poza tym to jak musi byc diesel to te SDI sa bardzo udane. A jesli benzyna i dla spokojnej kobietki to jakas benzynka w 1,4 zagazowac ją i jeździc az koła odpadna ze starości :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie widziałem jeszcze zdrowego egzemplarza.

to chyba mało golfów mk III widziałeś, kilkoro moich znajomych ma mk III, bardzo zdrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie widziałem jeszcze zdrowego egzemplarza.

to chyba mało golfów mk III widziałeś, kilkoro moich znajomych ma mk III, bardzo zdrowe

Może i mało nie będe się licytował bo nie o to chodzi. Tak jak powiedziałem ja w pełni zdrowego nie widziałem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma Ibizę 1,9SDI 2003rok, czyli po lifcie, 3drzwi, powiem tak świetne autko mało pali fajne do miasta bo małe tanie w eksploatacji aktualnie ma 145tyś przejechane ma ją od 3 lat i jak na razie robię jej tylko wymiany części eksploatacyjnych nic więcej, na wyposażeniu ma klimę, centralny, el. szyby i to wg mnie w zupełności wystarczy może nie jest to demon prędkości, ale za to spalanie rekompensuje wszystko dlatego bardzo polecam takie właśnie autko dałem za nie 3 lata temu 3tyś euro więc podejrzewam, że teraz powinieneś kupić takie autko w kwocie podanej przez Ciebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 3 odpada. Zastanawiam sie nad A-klasa lub Lupo : ) co do a3 to trzeba ponad 10 000 wyłożyć.

Co do paliwa to musi byc diesel bo wychodzi taniej paliwo - na firmę.

Czekam na dalsze opinie i sugestie.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...