Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.


winczako

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wiecej momentu hihihi.

Organoleptycznie nie sprawdzałem czy jaja są na miejscu, ale na visus coś tam w mosznie siedzi :naughty:. Poza tym kręci go do 8rpm, jezdzi taką scieżką >220...

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ----------

Tutaj jedyne co jakimś cudem udalo mi się nagrać grzebieniem.. Nie trafiłem w 4 bieg a i same zmiany trzymajac przed soba grzebień zasłaniający licznik pozostawiają sporo do życzenia. Zreszta rsa też akurat tu przeciągnęła trójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze pora zawstydzic RS i dmuchnac w silnik? ;)

4vEU00B.jpg

sbKN9Y2.jpg

cbjsfPd.jpg

wcECHhL.jpg

DPntAlZ.jpg

przeszczep abz w miejsce padnietego bbk + t76 :decayed: zdjecia z zaprzyjaznionego garazu gdzie skladam swojego parcha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łlłłooo paaanie!!! Jestem ciekawy termiki tego i jak sobie będzie radziła prawa głowica na dłuższą metę.

Gratuluje!!! w ile uderzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProTurbo ;-)

Panowie (i Panie), uprzejmie proszę o pomoc --> najwyraźniej zmieliła się sprężarka.

Od niedługiego czasu klima załączała się na 1-2min po czym się wyłącza (i tak co jakis czas w trakcie jaazdy). To się działo z coraz krótszymi okresami działania klimy. Zeby nie było ze długo tak jezddzilem - całość zauważyłem jakoś tak tydzień temu.. no ale z tego 4 dni to samochód stał w miejscu. Byłem w serwisie bo myslalem ze czynnik... jednak to nie to. Wewnątrz układu opiłki - diagnoza serwisanta- sprężarka do wymiany... Czy potwierdzacie? Nie da się tego naprawiać i tylko wymiana...? Z góry dzięki za odpowiedź. Dodam, że nie wiem jaką mam sprężarkę...

Z tego co udało mi się sprawdzić to etka mówi: 4F0260805AD lub nowszy z końcówką AF --> mógłby ktoś zweryfikować?

Natomiast na alledrogo są zupełnie inne numery... niby do BBK: AUDI S4 B6 BBK 4.2 SPRĘŻARKA KLIMATYZACJI 7SEU17C (4264222628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

7SEU17C, 447220-9831, 12E02260

Zgłupiałem i sam nie wiem czego mam szukać...

Czy te same sprężarki montowali w jakichś innych silnikach??

Te same pytania tyczą skraplacza/osuszacza oraz chlodnicy klimy. Tutaj widzę większą szansę, że te elementy będą bardziej uniwersalne dla audi..?

plisss pomocy.... bo lato w pełni i mnie motyla noga strzela... a chcę temat jak najszybciej załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są opilki to tylko sprężarka, regeneruje się je ale nie wiem jak z trwałością po tym, dodatkowo wymiana dlawika i płukanie jakoś całego układu z tych opilkow

Jak będę przy kompie to sprawdze wszystkie numerki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioteros, dzownilem do 2 miejsc i powiedziano mi że jeśli są opiłki, to już nie ma co regenerować i tylko wymiana... iże wymienić należy również chłodnicę i osuszacz czy tam skraplacz bo tego tez nie da się dopłukać. Resztę układu da się.

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:00 ----------

Tu jeszcze piszą że powinna być wymienna z innymi numerami: VW 4F0260805AD A/C Compressor

Ale sam nie wiem czy czemuś takiemu ufać.... niby ten do A8 Klimakompressor Klima Kompressor Audi A8 Q7 R8 4E0260805Q | eBay wygląda identycznie do mojego AUDI S4 B6 BBK 4.2 SPRĘŻARKA KLIMATYZACJI 7SEU17C (4264222628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ----------

Na oko wygląda, że te z rs4, S5 są chyba identyczne... kompresor klimatyzacji audi s4 RS a6 s6 RS6 (4246674688) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Różni się końcówką od tego co podaje ETKA: 4F0260805L Co myślicie?

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

i wg tego co piszą w tej aukcji końcówki AD, AH, L to wszystko to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sugeruj się numerem producenta a nie VAG bo właśnie te końcówki numerów mogą być mylne, w jednym przypadku moga nie mieć znaczenia a w drugim odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który to numer producenta...? ;-)

ps. dociekam, dlatego ze zwietrzyłem szanse kupienia nawet z 2010roku, a nie z .... 2004/5. Jesli tylko te numery nie maja wiekszego znaczenia.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

Czy wogóle osuszacze w a4 się specjalnie czymś różnią? bo po kiego czorta miały by? Numer z etki to: 8E0820193Q Ale po wywaleniu ostatniego Q, nawet na alledrogo sa dziesiątki które wyglądają identyko... zakładam, że się niczym nie różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz zaklada sie tylko nowy, kupisz w ICarsie, dławik tez do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który to numer producenta...? ;-)

ps. dociekam, dlatego ze zwietrzyłem szanse kupienia nawet z 2010roku, a nie z .... 2004/5. Jesli tylko te numery nie maja wiekszego znaczenia.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

Czy wogóle osuszacze w a4 się specjalnie czymś różnią? bo po kiego czorta miały by? Numer z etki to: 8E0820193Q Ale po wywaleniu ostatniego Q, nawet na alledrogo sa dziesiątki które wyglądają identyko... zakładam, że się niczym nie różnią?

srednica otworow , minimalnie sie roznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz zaklada sie tylko nowy, kupisz w ICarsie, dławik tez do wymiany

co to ten dławik? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to je zawor rozprezny , znajduje sie zaraz za sciana grodziowa , odkrecasz nakretke na przewodzie klimy i tam skurczybyk siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysza rozprężna, zbieraja sie na nim opilki jak są, a jak się zapcha to klima słabo chodzi, w b5 jest pod podszybiem

ale powiem szczerze ze pierwsze slysze zeby chlodnica byla do wymiany od opilkow... przeciez cisnieniowo daloby sie ja wyplukac, i wymienic jak tomek napisal tylko dlawik i osuszacz, no i sprezarke

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ----------

dysza-rozprezna-dlawik-klimatyzacji-dysza-dlawiaca-czesci-do-klimy.jpg

porownanie zapchanego i nowego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz zaklada sie tylko nowy, kupisz w ICarsie, dławik tez do wymiany

co to ten dławik? :-D

Kupisz w ICarsie 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz zaklada sie tylko nowy, kupisz w ICarsie, dławik tez do wymiany

co to ten dławik? :-D

Kupisz w ICarsie 20zł

jego tez sa dwa wymiary ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa to to ;-). A to gość przy mnie wyciągał i tylko częściowo był zapaskudzony opiłkami, udało się go wyczyścić. W razie jak się nie da, to 2 dychy jakoś przełknę w tych kosztach :whistling:

Kurde... mi mowiono ze chlodnica koniecznie... bo ona ma tyle zakamarków i nie da się jej doczyscic... a opiłki polecą z niej predzej czy pozniej dalej i sprezarke znow szlag trafi... Czy mi kit wkrecaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlodnica do wymiany

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

Parownik tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a parownik to nie to samo co chlodnica klimy?

a osuszacz to nie to samo co parownik?

patryzlem w etkę i nie znalazlem czegos takiego jak parownik (była chlodnica i osuszacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...