Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.


winczako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tutaj dla porownania dzwiek z mojego drugiego autka, tak jak Vario pisze to europie daleko do dzwieku USA :) Wydech to Dynomax Performance silnik 5.0 Small Block Chevy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gada ten small block :)

HiRide a skąd ta teoria o wpływie pojemności na dźwięk? dźwięk z wydechu jest tylko i wyłącznie bazowany na wydechu, jego pojemności, konstrukcji i przepustowości a nie na pojemności i oczywiście typie silnika R ew. V albo W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gada ten small block :)

HiRide a skąd ta teoria o wpływie pojemności na dźwięk? dźwięk z wydechu jest tylko i wyłącznie bazowany na wydechu, jego pojemności, konstrukcji i przepustowości a nie na pojemności i oczywiście typie silnika R ew. V albo W

mozesz zalozyc swoj wydech tzn sprobowac zalozyc do 4.2 v8 i zobaczyc czy dzwiek bedzie taki sam jak w twooim samochodzie.

Mam rozumiec ze silnik R8 bedzie brzmiec tak samo jak v8 albo w8? * *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam lubię ten Pawła bulgot i zdradzę, że jak jest okazja jechać za nim to szybę uchylam żeby posłuchać tego co on ma na codzień :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, kolegom tu się na odrobinę puryzmu zebrało :), ja tam nie narzekam ;)). Zawsze znajdzie się coś ciut lepszego od czegoś innego :).

---------- Post dopisany 27-05-2012 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2012 at 01:26 ----------

Żeby nie było, że się nic nie dzieje. RNS-E wjechało. Na razie staram się z kimkolwiek umówić na zakodowanie, ale ciężko idzie. W regionie ciężko się spotkac, poza regionem jak szukalem pomocy to tez cisza. Ale jestem cierpliwy, ostatecznie podjade do aso i tyle. Bo po podłączeniu canów navigacja twierdzi że jestem gdzieś pod olsztynem... :P (przed podpięciem canów chociaz widziala torun :P ). Czytalem, że zakodowania naprawia owy problem :).

Z innych ciekawostek,

1. pogoniłem ją trochę, chciałem sprawdzić v-max, ale niestety ruch mi nie pozwolił :(. 272-273 poleciała, w 2 osoby z bagażami. Jakby był mniejszy ruch lub jakbym leciał sam powinna dobić do 280. Jakby temp byla niższa to zapewne tez "doszła by" szybciej :D D: Przy prędkościach autostradowych i kilku speedach do 260-270 srednie spalanie pb to 16l/100km :) (więc źle nie jest )

2. złapałem się z S5. ruszając z pod bramek wyrównaliśmy się na jedynkach i w jednym momencie docisnęliśmy pedały. Spodziewałem się, że mnie mocno pozamiata, a tu niespodzianka.... do końca trójki (ok 160 km/h) szliśmy praktycznie równo (byłem może pół dł samochodu z.... przodu). Żeby było śmieszniej nie wyłączyłem gazu, dlatego po trójce odpuscilem żeby mojego maleństwa nie zamęczać.

3. Po przegnonieniu stwierdzam, że warto czasem wypalić z lekka w ten sposób katalizatory, bo się samochód odrobinę odmula.

BTW. znalazłem oooo takie przycisku u siebie... mógłby mi ktoś wytłumaczyć po kiego grzyba one są?

20120517064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest od alarmu fabrycznego szef w A6 C6 też takie ma, byłem koła zmieniać na letnie i nie wyłączyłem to wyć zaczął :decayed: ten drugi to chyba nawet ja mam, albo podobny w B5 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczny alarm z funkcją przechyłu nadwozia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten alarm szczerze nic nie daje, mi z takim B7 podwędzili z parkingu :/

co do V-maxa licznikowego to fajnie, zweryfikuj jeszcze z navi ile pokaże :whistling:

co do wcześniejszych pogaduszek o wydechu to pewnie będę musiał na żywo posłuchać, u mnie śmiga C6 4.2 i miło mruczy ale nie wiem jaki ma wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies juz chyba pisalem, ze przy 200 licznikowych wg gpsu bylo jakos tak 198. W kazdym razie przeklamania nie sa duze.

A w S5 mógł po prostu d*pa a nie kierowca siedziec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy kierowcy kupują auta na wyrost, mnie to osobiście bardzo wnerwia, co do przekłamań to im wyższa prędkość tym przekłamanie większe (dla bezpieczeństwa kierowcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem twój temat i geba mi sie usmiecha (oczywiscie z radosci) ze ktos tak moze byc zadowolony z S4 B6 :)

Ja na chwile obecna tez nie widze alternatywy dla swojej eski. Ma swoje + , ma tez -....jednak mina nie jednego "Sciganta" na ulicy, objezdzanego przez rodzinne kombi jest jak dla mnie bezcenna i wystarczajaca :)

Ja u siebie sprzeglo tez robilem (razem z dwumasem), zdecydowalem sie na ori Audi, bo udalo mi sie wyrwac caly komplet za (z tego co pamietam) 4700 pln (2 lata temu).

Moja byla hamowana na zwyklej hamowni, wyszlo 315 KM i 407 Nm.

Pomiary VAG'iem (jazda z pasazerem) dawaly srednio 6.1 s do 100 km/h, ale byly robione na slizgajacym sie sprzegle.

Wywalone mam 2 "przednie" katy, odsuniete 2 "tylne" sondy, zadnego remapu i auto jezdzi normalnie, nie wywala checka, czasami na vagu pokaze blad sond, ale to tyle. Dodam ze hamowana byla po wywaleniu 2 katow.

Jak mozesz do wyslij mi na PW numer tel do siebie, z checia pogadam o tej "gruszce" co wymieniales, bo moze tez u mnie trzeba by sie temu przyjrzec, chociaz nie widze zadnych niepokojacych objawow :)

Gratulacje z wyboru eSy i oby sluzyla jak najdluzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dzwięk jaki można uzyskać z S4 B6 to Straight Pipes

Ale zapewne stracilibyśmy dowody rejestracyjne jeszcze tego samego dnia...

Poniżej filmy S4 B6 po usunięciu "zbędnych" elementów układu wydechowego :) ... z wewnątrz i na zewnątrz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinczi, jak daleko odsunąłeś sondy? (pw z tel poszedl). Jak możesz to weź mi podeslij swoj wykres z hamowni bo chce na rozklad niutków popatrzec:)

Troche deszczu na drogach i od razu jaki się banan na twarzy robi przez brak wycieraczek na bocznych szybach ;))))

ps. nie zgodzę się że straight pipes brzmią najlepiej. Najlepiej to brzmi z wydechem zakonczonym na kolektorze wydechowym.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinczi, musimy w koncu ustawic sie na jakas kreske/rolke w Warszawie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...