Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrałem się w końcu i ja za wymienę. Kupiłem cały mechanizm oryginał używke w wizualnie ładnym stanie. Wyczyściłem, spsikałem WD40, wytarłem i nasmarowałem.

Jesli ktoś ma odrobine pojęcia o odkręcaniu śrub i solidne klucze a nie barachło z biedry to temat jest banalny. Na gotowo zajęło mi to 50 minut

Oczywiście wczesniej prawie na pamięć nauczyłem sie filmu na YT :D

Musze tylko coś wymyśleć, bo kiepsko trzyma i odkleja sie to "kleidło" co trzyma piankę wygłuszającą. Chyba taśma butylowa załatwi temat. A może macie jakieś inne sprawdzone mazidło do przyklejenia tego cuda ?

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zmagam sie z takowym problemem wymienilem podnosnik w mojej a4 prawa strona zamiennik za 110 zl i prawie jest dobrze a mianowicie szyba sie opuszcza ale tylko sterujac przelacznikiem w drzwiach kierowcy przelacznik w drzwiach pasazera nie dziala nie dziala rowniez poswietlenie klami kumpel zmienial tez prawy i ma ten sam problem o co chodzi ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na winę w sterowaniu podnośnikiem. Posprawdzaj przewody - może któryś podczas montażu został uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody wszystkie sprawne i prawidlowo podpiete zmienia\lem z kolega w jego audi i ma dokladnie to samo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była zmiana instalacji elektrycznych szyb w 2003r

Uzupełnij profil

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200569-montaz-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-szyb/

Tu schematy są, co konkretnie zmienialiscie? Przednie czy tylnie?

Bezpiecznik jest przy module komfortu, od tego bym zaczął

Na przednie i tylne jest zapewne osobny bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawe przednie drzwi w bezpieczniki nie zagladalem ale oddawalem do elektryka i nie wiedzial co jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki znajdziesz pod modułem komfortu. Piszesz że wymieniales mechanizm, silnik? Sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem tylko podnosnik bez silnika wczesniej silnik pracowal lecz linka byla zerwana i podswietlenie oraz przycisk opuszczania szyby dzialal lusterko el. dziala i otwierania szyby ze sterownika kierowcy tez dziala . A gdzie ten modul komfortu sie znajduje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod podłogą kierowcy, blisko progu. Musisz zdjąć listwę progową i chyba ten narożnik pod klamką do otwierania maski. Podciągnąć dywan pod którym jest hermetyczna skrzynka z modułem komfortu

Zdejmij kleme - aku

Miernik oczywiście wskazany

Warto też sprawdzić wiązkę słupek - drzwi. Przewody lubią się przecierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bardzo dzisiaj wieczorem zajme sie tematem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Wyszło że i ja muszę wykonać ten manewr.zdemotowałem wszystko zostało mi tylko lusterko,i nie wiem gdzie biegną przewody do lusterka,tzn wspomniane było o uwolnieniu jego,bo rozumiem ze lusterko tez trzeba zdemontować bo razem z ramką nie wyjdzie,chyba ze cos mi juz pokreciło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Wyszło że i ja muszę wykonać ten manewr.zdemotowałem wszystko zostało mi tylko lusterko,i nie wiem gdzie biegną przewody do lusterka,tzn wspomniane było o uwolnieniu jego,bo rozumiem ze lusterko tez trzeba zdemontować bo razem z ramką nie wyjdzie,chyba ze cos mi juz pokreciło się

uważnie pooglądaj i pójdzie jak z płatka

https://www.youtube.com/watch?v=AAFwfDUwFZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

Aha trzeba wyjąć lusterko i jego przewody razem z ramką,a kupowałes sam ślimak co nawija Linke czy cały zestaw jak w filmiki,ciekawe jaka cena np w intercars i jeszcze zatrzasku nowe trzeba bo połamalem

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałes sam ślimak co nawija Linke czy cały zestaw jak w filmiki,ciekawe jaka cena np w interca

Kupiłem w interca i wytrzymał rok a otwarcia szyby można policzyc na palcach. Teraz kupiłem za 50 zeta oryginał używkę i wymieniłem całość

Wymiana jest banalna. Tylko podstawa to solidne klucze żeby wkrętów nie poobrabiać bo są płytkie naciecia. Mi całośc zajęła 50 minut na gotowo

Spinki też mi popękały ale i tak wkręty utrzymaja boczek. Spinki są po 2 zeta ;)

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmy jak ori nie wylukam to inter zostanie bo zatrzaski kupie gdzies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używek jest wszędzie na tony. Tylko patrz aby końce pancerza nie były pordzewiałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .kolo głośnika jest rdza na pancerzu.cos kupie jak nie ori to w sklepie,może przy okazji przycisk od szyby wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj mam do Ciebie bardzo gorącą prośbę. Jak robiłem to u siebie to ukręcił mi sie jeden kołek od wkrętu mocowania głośnika. Musze dokupić.

Czy byłbyś tak dobry i wyciągnął ten kołeczek u siebie i zrobił jakąś fotkę lub ewentualnie bardzo dokładnie zmierzył otwór po nim - jest prostokątny

Jakos tak nie pomyślałem aby to zrobić i złożyłem drzwi do kupy :(

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to wyjąć,chyba że nie umiem juz kilka dobrych minut kombinuje jak to wyusKac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciężko to wyjąć,chyba że nie umiem juz kilka dobrych minut kombinuje jak to wyusKac

Szkoda, no trudno, zrzucę swój boczek w wolnej chwili zobacze u siebie..Chciałem skorzystać że Ty masz rozbebeszone.

Nie kombinuj za bardzo bo pęknie Ci i będziesz miał dodatkowy zakup :D

A może na tym kołeczku dopatrzysz jakiś numer nabity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...