Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym juz raczej nic nie zrobisz. U siebie 2 razy to nawijalem i niuja nie zdalo to egzaminu, bo po zlozeniu zjechalem 2 razy szyba i bylo znow to samo. Linka juz poskrecana, pogieta, wiec i z bebenka spada. Musisz zakupic caly sprawny mechanizm od podnoszenia szyby w danych drzwiach i wymienic. A tasme naklejasz pionowy plasterek od tej listwy chromowanej/lub czarnej na drzwiach i kleisz go do gory w miejscu bokow ramki szyb, tam jak sa uszczelki i przecinasz, a pozniej przy zakladaniu ustawiasz w miejscu przeciecia tasmy. ;)

Ooo mam jedna fotke jak w tym tygodniu wyciagalem i przyciemnialem szyby, niestety u mnie klejenie tasmy na chrom nic nie dalo, bo chromow sie pozbywalem. ;)

image.jpg

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne :wink: wielkie dzięki.

Jeszcze tylko kwestia mechanizmu? Gdzie szukać? ASO, alledrogo czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem uzywke, bo tutaj mi odradzili kupno nowego zamiennika, a w aso to ten, no ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w aso to ten, no ... ;)

Wiem, wiem o co chodzi :) tak tylko pytałem.

Ooo mam jedna fotke jak w tym tygodniu wyciagalem i przyciemnialem szyby, niestety u mnie klejenie tasmy na chrom nic nie dalo, bo chromow sie pozbywalem. ;)

A czemu się pozbywałeś chromów? Moim zdaniem zaj...ście wyglądają.

Wracając do tematu, ile dałeś za mechanizm? Wystarczy chyba sam mechanizm bez ramki. Mam kilka aukcji na allegro, warto?

http://allegro.pl/mechanizm-el-szyby-lewy-prawy-przod-tyl-audi-a4-b6-i6462349516.html#thumb/5

http://allegro.pl/mechanizm-opuszczania-szyby-lewy-przod-audi-a4-b6-i6430495644.html

http://allegro.pl/mechanizm-opuszczania-szyby-lewej-audi-a4-b6-04r-i6437821684.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą chromy, drudzy wolą czarne listwy, a przewaznie jest tak, ze jak ktos ma chromy to bardziej mu sie podobaja te czarne i na odwrot. ;) ja wole te czarne dlatego pozbywam sie chromow. Mi sie udalo kupic caly mechanizm z ramka i szyba za 90zl 10km ode mnie, ale wystarczy zmienic sam mechanizm. Szukaj jak najmlodszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć mechanizm z 2002 r. za 65 zł. z moich okolic. Jeszcze poszukam ale czasu mam mało.

Jest różnica w wersji europejskiej i z UK?

Z tym mechanizmem to jednak muszę poczekać. Swoją drogą da się tą linkę założyć żeby chociaż trochę to jeszcze działało? I czy będzie trzeba ściągać szybę?

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pakujesz to pod śrubę mocującą mechanizm. Zanim zamontujesz tapicerkę: chwyć klamkę od zewnątrz pociągnij za nią na otwarcie i przymknij drzwi ... uszczelka w ramie okna powinna równomiernie i jednocześnie dochodzić po całym obwodzie

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tej podkładki nie mam chyba lakiernik zgubil... Ramkę ustawiłem ale to chyba przez lekko opadniete drzwi i przez to słyszę lekki świst powyżej 100kmh.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

3c2d43db7c1d2ccb64ab9fa6a0b4bd1a.jpg

W tym miejscu jest większa szpara między uszczelka Budy a rama drzwi porównując z pasażerem

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem z uszczelką w mojej audi. Po zdjęciu boczku zauważyłem prześwit pomiędzy szybą a uszczelką zewnętrzną. Tak to wygląda na zdjęciu:

q6j4vzjr.jpg

Po środku widać prześwit po tym jak świeciłem od środka latarką. Sama uszczelka na początku drzwi (przy lusterku) przylega bardzo dobrze ale im bliżej klamki tym gorzej. Wygląda jakby się lekko "skręciła" i za nic nie można jej wyprostować. Miał ktoś taką sytuację? Samochód kupiony nie tak dawno i nie jestem pewny czy został źle złożony przez mojego poprzednika bo wiem, że boczek był ściągany. Czy ja coś źle zrobiłem przy wymianie mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem z uszczelką w mojej audi. Po zdjęciu boczku zauważyłem prześwit pomiędzy szybą a uszczelką zewnętrzną. Tak to wygląda na zdjęciu:

q6j4vzjr.jpg

Po środku widać prześwit po tym jak świeciłem od środka latarką. Sama uszczelka na początku drzwi (przy lusterku) przylega bardzo dobrze ale im bliżej klamki tym gorzej. Wygląda jakby się lekko "skręciła" i za nic nie można jej wyprostować. Miał ktoś taką sytuację? Samochód kupiony nie tak dawno i nie jestem pewny czy został źle złożony przez mojego poprzednika bo wiem, że boczek był ściągany. Czy ja coś źle zrobiłem przy wymianie mechanizmu.

Zdemontuj boczek i resztę, później powoli złóż do kupy. Ostatnio rozbierałem drzwi i ramę... po złożeniu okazało się że uszczelka jest podwinięta - znowu wszystko rozebrałem i już powoli składałem. Teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dało by się załadować na nowo zdjęcia jeszcze parę dni temu były a teraz juz są nie dostępne :(

ramkę wymieniłem, ale chyba zle wkręciłem tą śrubę za zaślepką i uszkodziłem gwint bo zrobi ze 2 obroty i dalej sie nie wkręca. Nie wiecie czy to jest zwykły czy jakiś drobnozwojwy gwint? pomyślałem że mógłbym przegwintować ten otwór i może by coś to pomogło? kolejny problem jest taki że pomyliłem śrubki i te od silnika podnoszenia szyb wkręciłem w mocowanie głośnika i w pewnym momencie zaczęły przeskakiwać ale niestety już nie udało mi się ich wykręcić obracają się w obie strony ale nic się nie dzieje. jak mam je wykręcić teraz? dzięki za pomoc

Edytowane przez Kar El
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Audi szyba po stronie kierowcy opuszcza się bez problemu. Ale w drugą stronę jest znaczniej gorzej. Trochę się podnosi i sama opuszcza, musiałem się nieźle namęczyć żeby domknąć szybę. Słychać przy tym hałas wewnątrz drzwi. Trzeba zamawiać zestaw naprawczy czy linka się zsunęła?

U mnie są podobne objawy. Wymieniałem już dwa razy sterownik , przełącznik i bez większych efektów.

Gdzie kupić, aby nie wtopić i aby kupić lepsze niż mam?
Wcześniej wyczytałem że z ASO odradzacie, przez cenę ? Do 300 zł kupi w ASO,

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie oryginał w dobrym stanie chodzą po 50zł nawet na forum a nie kombinujecie. Zamiennik podniesie 20 może 40razy i do wymiany bo rolka do bani o czym na forum pisało się tyle razy.



Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ori uzywke z 2007 roku za 50 zł i dostałem szybę i cały stelaż gratis bo sprzedającemu nie chciało się rozkrecac.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko pytanie czy takie z 2007 roku podejdzie do b6 ?
Ps. Jaki koszt tego w ASO?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko pytanie czy takie z 2007 roku podejdzie do b6 ?

dokładnie to samo. Jeśli wmontujesz używkę z B7 to będziesz miał nowszy i dłużej pochodzi. Byle miał niebieski czyt. Ori mechanizm rolki.

ASO w ubiegłym roku cena ponad 1000zł w Polsce. Tak się składa ze w tym czasie przebywałem na wakacjach w Chorwacji i pech chciał że mechanizm padł, kupiłem Ori w przeliczeniu na złotówki za 350zł. Skąd ta różnica cenowa nie wiem, ale mechanizm chodzi cały czas bez zająknięcia-w końcu Ori:-)




Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...