Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

jednak nie da sie zobaczyc napisów na tym plastiku, kupiłem jednak zestaw w intercars bo na szrotach nigdzie nie znalazłem, co bedzie to bedzie ,kupiłem tez nowe klipsy, oby to jakos zamontowac zwinnie , rozumiem ze szybke jak umocuje na ślizgi to jakos tam specjalnie nie trzeba pozycjonowac -regulowac jej przed załozeniem silnika,

jakie rozszerzenie musi miec zdjecie zeby mozna było je wstawic w poscie , ew. rozmiar :huh: bo pokazuje ''nie mozesz uzyc grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum''

zestaw

http://zapodaj.net/02875cca3250b.jpg.html


http://zapodaj.net/ef2ba5c02d65c.jpg.html


a takie klipsy-spinki idą pod 'boczek' wiec przed robotą lub jak juz sie połamią nalezy zakupić

http://zapodaj.net/65e60fafb14d4.jpg.html

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcasz do kupy i śmiga. Nic nie pozycjonujesz. Tylko mechanizmu do ramki nie dociągaj śrubami do bólu-muszą na tulejkach mieć luz. Dokładnie filmik oblukaj tam jest tak że dokładniej sie nie da pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jak by całe miejsce gdzie linki są umocowane zalac jakims super mocnym klejem to czy pomogło by to aby zmniejszyc szanse na spadniecie linki ,

http://zapodaj.net/6bbc3641a803b.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie panwie nic nie chrobocze, jedynie jak zamkne szybe do konca to sie otworzy w dół na jakies 10cm, raz tez opuszczalem w dol i na "skoki" sie opuszczala. Czy bedzie to kwestia wyskoczenia szyby z "łapy" które ją trzymają (krzywo idzie i czuje opór) czy prognozujecie inna przyczyne? W Golfie III tak miałem, wypadła z tych "łap" ale jak sie ją włożyło i dokrecilo to było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golf

jeżeli mówisz o mechanizmie w którym dolna rama jest podparta w 1 punkcie i z boku jest plastik trzymający szybę w prowadnicy, to tu tak niema.

szyba chodzi na 2 punktach podparcia od dołu, i nie wyskoczy, bo to jest dokręcone śrubkami.

prognozuje że za kilka otwarć szyba już się nie zamknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golf

jeżeli mówisz o mechanizmie w którym dolna rama jest podparta w 1 punkcie i z boku jest plastik trzymający szybę w prowadnicy, to tu tak niema.

szyba chodzi na 2 punktach podparcia od dołu, i nie wyskoczy, bo to jest dokręcone śrubkami.

prognozuje że za kilka otwarć szyba już się nie zamknie....

no tyle to ja tez wiem, bo już ma mega opory. Pytanie brzmi czy wymiana mechanizmu lub całej ramki(bo kupilem) zalatwi sprawe?? czy moze przełożyć samą szybe w nową ramke? z lusterkiem chyba nie bedzie problemu co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba zdjęcie 2 śrubki, mechanizm 2 kolejne

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem mechanizm cały na ori używke, chodzi lżej ale kwestia jest chyba w ustawieniu szyby bo nadal wyczuwa opór i sie cofa. Dodatkowo jakieś podkładki mi powypadały nawet nie wiem skąd?? Ramke udało mi sie wyregulować tak że dolega idealnie do karoserii gdy drzwi są zamkniete, ale z szybą nadal problem ;/ zauwazyłem że miejsca mocowania szyby do mechanizmu mają regulacje. Jakie jest właściwe ich położenie?? Próbowałem różnych ustawien i bez poprawy eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze III jak kiedyś był podobny problem, że szyba miała opór to zrobiłem tak, że poluzowałem śruby od szyby, otworzyłem/zamknąłem z przycisku kilka razy, szyba się "sama ułożyła" i w takiej pozycji dokręciłem śrubki i było git. :) ale tutaj raczej nie jest to możliwe, żeby dostac się do śrubek przy założonej ramce.

Ogólnie to Panowie jakie macie rady/zalecenia odnośnie wymiany tego mechanizmu, (jutro będę wymieniał u siebie mechanizm od strony kierowcy, oraz przyciemniał w drzwiach szyby) na co konkretniej zwrócic uwage lub w jaki sposób czegoś uniknąc itd ?! :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmując boczek uważaj z lewej strony na górny zaczep (u siebie połamałem :facepalm:

Przypatrz się, przed wyjęciem ramki z szybą, czy czasem nie masz blaszek dystansujących, za śrubami trzymającymi ramkę. Ja miałem u góry z lewej.

Wyciągając nie zwróciłem uwagi, nagle sobie wyleciała a później na chybił trafił dopasowywałem skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te blaszki dystansujące w nie których były, a w nie których nie? Te kołeczki pod tapicerke to z aso bierzecie czy jest jakiś sprawdzony sprzedawca z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te blaszki. Ja na 3 rozbierania ani jednego kołka nie musiałem kupować, może też Ci się uda.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te blaszki dystansujące w nie których były, a w nie których nie? Te kołeczki pod tapicerke to z aso bierzecie czy jest jakiś sprawdzony sprzedawca z nimi?

kilka dni temu kupowałem akurat :D

http://allegro.pl/spinka-wewnetrzna-boczki-i-tapicerka-audi-a3-a4-i5445743120.html

http://allegro.pl/spinka-wewnetrzna-tapicerki-audi-a4-b6-a6-c5-i4836293271.html

Jeden sprzedawca, więc w koszyk i wszystko za jednym zamachem )(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. ;) jutro sie za to zabieram, zobaczymy jakie beda szkody. ;) jeszcze fajnie by bylo gdyby ktos podrzucil opisowke/filmik odnosnie demontowania tej ramki z szyba w tylnych drzwiach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem problem z szybą, gdy się domknela to cofala sie jakos o 10cm. wczoraj od 20 do 23 kombinowanie z kumplem bez rezultatu. Dzis zabralem sie za to sam na spokojnie. Usunąłem wszystkie dystanse( które wypadły mi rzy rozbieraniu/rozkrecaniu ramki) zrobilem delikatny luz na srubach mocyjacych szybe do mechanizmu. Teraz jest wszystko ok, szyba pracuje prawidlowo, ramka idealnie dopasowana do karoserii.Zadowolenie 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej maści spinki, kołki, blaszki i mocowania do naszych Audi za grosze są na stronie motointegrator. Jak wymieniałem u siebie mechanizm to tam kupowałem spinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaku8891 - czyli moim sposobem? ;)

Za jakis czas postaram sie wrzucic tutaj mala foto relacje odnosnie demontazu tylnej ramki z szyba. :)

Ogolnie wyjecie jej lub przedniej to w sumie nic takiego strasznego, jakby sie to moglo wydawac, jedynie polamanych spinek szkoda. ;)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaku8891 - czyli moim sposobem? ;)

Za jakis czas postaram sie wrzucic tutaj mala foto relacje odnosnie demontazu tylnej ramki z szyba. :)

Ogolnie wyjecie jej lub przedniej to w sumie nic takiego strasznego, jakby sie to moglo wydawac, jedynie polamanych spinek szkoda. ;)

dokładnie :) szyba pracuje jak nowa. Z blaszkami kombinowałem na różne sosoby i zawsze ramka odstawała. Ostatecznie zostawiłem blaszkę jedynie pod śrubą, która znajduje się zaraz nad głośnikiem. Najważniejsze, że zrobione :) dzięki za pomoc koledzy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ani jednych drzwiach nie było tych blaszek dystansowych, w drzwiach pasażera niemiec jakiś czas temu już wymieniał mechanizm na zamiennik, bo jest w miare świeży i w ładnym stanie. Kuuurde jaki to luxus kiedy po około 4-5 miesiącach nie działania szyby kierowcy mogę sobie normalnie legalnie otworzyc i zamknąc szybę z przycisku. :D

Przez chwilę wyglądała jak cabrio ;)

Ku5LZdd.jpg

OFLgq1s.jpg
9p0VuDK.jpg

Zrobiłem przy okazji małą foto poradę odnośnie demontowania szyb w tylnych drzwiach, więc jakby ktoś miał problem to prosz link :hi:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/326624-demontaz-szyb-drzwi-tylnych-a4-b6-korbotronik-foto-relacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...