Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie prawa strona też chroboliła .Wymieniłem w porę cały podnośnik i jest ok. Stary udało się naprawić . Zaczep linki wyskoczył z zaczepu i chrobolił .Będzie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4411588505

Właśnie wymieniłem i zobaczymy jak długo będzie służył. Sama wymiana wcale nie jets taka skomplikowana. Na spokojnie niecałe 2 godzinki roboty :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 lata temu poszedł lewy podnośnik i szarpnąłem się na nówkę z ASO, a teraz poszła mi prawa strona i trafiłem całą ramkę z podnośnikiem z EXEO razem z uszczelką drzwi za 150zł.

Przy demontażu w mojej ramce rozwaliłem uszczelkę drzwi... Szok, że jest taka delikatna. Był zapas więc zamontowałem całość z EXEO, tylko jeden szkopuł przy montażu wyszedł, że była modernizacja w ramce jednej śruby, aby móc regulować kąt pochylenia całej ramki względem drzwi.

Śruba co była w B6 M8x25 jest za krótka. Musiałem zamówić M8x50 (parę złociszy).

1. śruba M8x50 1szt.
WHT000166
socket head bolt with hexagon socked head (combination)
2. dystans 1szt.
4F0837271
adjuster
WP_20140721_008.jpg
Poza tym w EXEO lusterko jest zamocowane w drzwiach, a w ramce jest zaślepka od zewnątrz, z której odkręceniem mordowałem się 20 min, bo gwint w gnieździe tej zaślepki się ukręcił :kwasny:
Edytowane przez Schmolke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4411588505

Właśnie wymieniłem i zobaczymy jak długo będzie służył. Sama wymiana wcale nie jets taka skomplikowana. Na spokojnie niecałe 2 godzinki roboty :banan:

Powiem ci tyle pakotomasz, mi takie g..o wytrzymało raptem niecałe 3 miesiące, tyle się cieszyłem z mechanizmu z allegro,

zakupilem używkę w B7 i mam nadzieje że mi dłużej posłuży, po stronie pasażera używka hula już ponad roku

ale życzę szczęścia, oby działał Ci jak najdłużej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, podepnę się pod temat, jestem po wymianie mechanizmu z tym że podczas rozbierania boczka wypadło mi coś takiego i za cholerę nie wiem gdzie to powinno być [emoji53] ktoś pomoże, naprowadzi gdzie powinien znajdować się ten dystans?

fa4e262ed3ab04ffcb8fe6a21b900ecc.jpg918a973e08485327939f770f5ba57752.jpg993606683fd91b9f1ec177c7f54142f5.jpgc3671acd154d862e8f99a5f28adc400e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest dystans wkładany pod ten otwór pod śrubę, za to wewnętrzne wzmocnienie/blachę drzwi u góry po prawej stronie przy tej plastikowej osłonie obok lusterka?

Na tym filmiku instruktażowym ok 16:05 koleś montuje coś podobnego:

https://www.youtube.com/watch?v=AAFwfDUwFZU

Edytowane przez pakotomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;ja to u siebie miałem przy śrubie z 16:20, ale wczesniej ktos rozbierał drzwi i może też źle wsadził.

bo za bardzo mi sie nie podobało tamto miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest dystans wkładany pod ten otwór pod śrubę, za to wewnętrzne wzmocnienie/blachę drzwi u góry po prawej stronie przy tej plastikowej osłonie obok lusterka?

Na tym filmiku instruktażowym ok 16:05 koleś montuje coś podobnego:

https://www.youtube.com/watch?v=AAFwfDUwFZU

Ooo widzisz, tego filmiku nie widziałem , widziałem jakiś inny i tam tego nie pokazali.

Musze rozebrać i zamontować ten dystans bo bez niego trochę ciężej zamykają się drzwi i czasem ze swoim pedantycznym uchem słyszę z drzwi jakieś drgania.

Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kilka takich znalazłem i też się zastanawiałem do czego są. W ETCE na rysunku 837-40 jest wskazany ten element jako nr 9 i ma dwie grubości 0,5 lub 1 mm i jest opisany jako wkładka dystansująca. Wcale nie jestem przekanany że gość na filmie dobrze to wkłada bo to dystans do mechanizmu podnoszenia szyby moim zdaniem. Poza tym gość to wyprostował a końcówka powinna być zgięta pod kątem 90st. Pytałem kiedyś o to ale nikt nie odpowiedział.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś zamienniki dobrej jakości dostępne gdzieś w sieci czy zostaje tylko używka ? Nie chce po miesiącu znów tego rozbierać. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu założyłem ori zamiennik (z anglika) i było ok praktycznie do teraz. Miesiąc temu zaczęło sie chrobotanie przy podnoszeniu. Kupiłem więc nowy zamiennik i ....pochodził 3 tygodnie! Szlak go trafił :facepalm: Dziś znowu załozyłem ori używkę. Zobaczymy ile teraz wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spotkało mnie to samo co w temacie, czyli zerwana linka w przednich drzwiach kierowcy. Może ktoś polecic jakiś "sprawdzony" zamiennik, który mógłbym sobie zakupić? Ewentualnie czy jest w ogóle sens zakładać zamienniki, bo tu widzę co nie którym strasznie krótko wytrzymują ?! I od razu mam pytanko odnośnie lampek, które są w boczkach drzwi - pod co najlepiej/najłatwiej jest się podpiąć by one świeciły przy otwieraniu drzwi itd? :kox:

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić ori używkę. Zamienniki z all szybko padają i szkoda na nie kasy. Lampki podłączone są do modułu w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z uzywka znowu to jest loteria i nie wiadomo ile pohula ?! od osnoe lampek - Mozna to zrobic w jakis w miare prosty sposob bez grubszego drutowania jezeli nie mam podciagnietej tam jakiejs ori instalacji? Jest moze gdzies jakas opisowka co, gdzie i jak sie wpiac, zeby to mialo rece i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z uzywka znowu to jest loteria i nie wiadomo ile pohula ?! od osnoe lampek - Mozna to zrobic w jakis w miare prosty sposob bez grubszego drutowania jezeli nie mam podciagnietej tam jakiejs ori instalacji? Jest moze gdzies jakas opisowka co, gdzie i jak sie wpiac, zeby to mialo rece i nogi?

kolego są dwa obszerne tematy o oświetleniu wnętrza.

1. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/12795-all-b6b7-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej/

2. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/215459-montaz-oswietlenia-nog-pasazerow-z-tylu/

tutaj poczytaj na pewno Ci się rozjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić ori używkę. Zamienniki z all szybko padają i szkoda na nie kasy. Lampki podłączone są do modułu w drzwiach.

Dokładnie. Przerabiałem używkę ori i nowy z allegro. Ten nowy szlak trafił po 3 tygodniach, dlatego teraz jedynie używka ori ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem z b7 i wszystko ładnie działa o używkach już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulec może i tak, ale nie do szyb ;p

sorry ale twój post wygląda jak post reklamowy w celu pozycjonowania strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, iż lepiej szukać dobrej używki niż bawić się w nowe zamienniki. Miałem okazję porównać niby dobry zamiennik z idealną używką z 2007r i bez zastanowienia wziąłem używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...