Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 3.0 TDI] Dziwne dymienie


immmortal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie...Pacjent 3.0 TDI oprócz dziwnych telepań silnikiem często "mu" się zdarzy takie coś,że dymi jak wściekły...Dym biało-niebieski,zapach słodki jak z cukierni :naughty:.To nie jest jakieś tam małe dymienie.Wczoraj jak ruszyłem spod świateł to dym widziałem po przejechaniu 100m. który został na światłach.Przebieg koło 117 tyś,żadnych objawów nie ma oprócz telepania na biegu jałowym i nierównej pracy silnika z wydechów (2-masz na 99% odpada).Czasem jak go odpale to dziwnie w silniku zażygoli."ono" też tak masz czasem? :th:Nie mam pomyslu,30.04 jadę do Rogala na program :naughty:[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2008, 10:33 _________________________________________________Na VAG-u na przeglądzie w ASO nie wyszły żadne błędy-a dymienie zaczyna mnie pomału wkurzać....Niezła wiocha się za autem robi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale czasami tak jest. Ja na twoim miejscu spróbował bym zrobić logi dynamiczne, wtedy wiadomo by bylo bardziej o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ,wiem... Jak tam od czasu do czasu by lekko przydymił to ok,ale...dym leci jak ta para z tych gadżetów na dyskotece :decayed:....jak by sie auto zalewało to by tez tak dymiło?[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2008, 10:45 _________________________________________________Panowie takie mało OT odnośnie wtryskiwaczy.... http://moto.allegro.pl/item349128123_nowe_wtryski_audi_vw_3_0_tdi_bosch_.html -cena 700 złotych ,a w ASO 2350 złotych-ktoś mi wyjaśni oso chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie zuzywa nadmiernej ilosci oleju to nic nie wskazuje na turbine. raczej to problem wtryskiwacza.

byc moze to kwestia jakosci rozpylenia paliwa, i jego ilosci. stad spalanie nie przebiega tak jak trzeba, co widac w spalinach.

byc moze niewlasciwy pomiar ilosci powietrza, lub pomiar sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zdjagnozowane-100% pompki :tongue4:.Do wymiany sztuk 6 :polew:

I teraz panowie...Gościu proponuje mi do auta pompki o numerze 059130277AH (gośc z ASO),dzowniłem do pompiarza z Bosch'a i twierdzie ,że z końcówką AH się zacierają i proponuje z końcówką AB-co teraz?

W ASO 2200/sztukę,u gościa bez faktury 1000/sztukę, u innego gościa lecz z końcówką BD bodajże 700 /sztukę,-nóweczki z osłonami...

Gośc co ma za 700 twierdzi,że są wprowadzone do obrotu w tym roku i są dedykowane do silników 3.0 TDI...

Jak myślicie?Może macie kogoś co siedzi typowo w tym temacie i się wypowie?

ASO:13200+504 robocizna=po upuście 12504 zł.

Pompiarz:6000+504 robocizna w ASO=6504 zł.

Gośc z allegro:3500+504 robocizna w ASO=4004 zł.

Panowie kto mądrze doradzi?

059130277AH AB BDKtóre?[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2008, 16:58 _________________________________________________Macie jakiś konkretny pomysł?-bo jak to mówią jestem w "ciemnej d*pie" :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, ze trafiles na te wadliwe wtryski, o ktorych informowalo nawet samo Audi. Ja na Twoim miejscu omijalbym ASO, chyba 12k to dla Ciebie pestka i dadza dluga gwarancje...

Najlepiej kupic lekko uzywane wtryski (z jakiegos rozbitka, czy padnietego silnika) z dalszego etapu produkcji tego modelu (na poczatku montowali te felerne).

Moze ono Ci podpowie co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, ze trafiles na te wadliwe wtryski, o ktorych informowalo nawet samo Audi. Ja na Twoim miejscu omijalbym ASO, chyba 12k to dla Ciebie pestka i dadza dluga gwarancje...

Najlepiej kupic lekko uzywane wtryski (z jakiegos rozbitka, czy padnietego silnika) z dalszego etapu produkcji tego modelu (na poczatku montowali te felerne).

Moze ono Ci podpowie co i jak...

Wiesz dziś wykonałęm 100 telefonów od rana-głowa mi pęka...

http://moto.allegro.pl/item350094174_wtryskiwacze_tdi_audi_a4_a5_a6_a8_q7_vw_touareg.html Myslisz,że to podejdzie?W ETCE nie ma w ogóle takiego wtryskiwacza... :thumbdown:.Ryzyko jest takie,że jak będzie lipa to będe ponad 4 koła w plecy i gościa będe mógł w lesie szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immortal, nie zakladaj prosze nowych watkow na temat tego samego problemu. Pisz o wszystkim w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immortal, nie zakladaj prosze nowych watkow na temat tego samego problemu. Pisz o wszystkim w tym.

Ok przepraszam...CAR to będzie z 2008?Dogadałem się z gościem co ma nowe wtryski z końcówką BD,że razem pojedziemy do ASO i zobaczymy czy w ogóle auto jeżdzi i odpala(ma nowe 6 sztuk za 3500).Czy na Wtryskiwaczu powinno zawsze pisać BOSCH?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...