Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerowanie- parę pytań początkującego


lapek85

Rekomendowane odpowiedzi

Do wypolerowania:

(...)

- kominy

Miałem pod ręką tutka jak to było u mnie...

Roboty w pip bo strasznie zasyfione miałem te rurki. Przede wszystkim miałem głębokie wżery, które widać na fotkach. Najpierw zjechałem je szlifierką kątową z tarczą lemelkową (ziarno 120) aż do usunięcia wżerów:

http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/1056_Tarcza_lamelkowa.html (przykładowy link)

potem na wiertarce tarczą listkową jadąc (ziarno 100) od góry w dół usuwałem poziome ślady po przejściu kątówki

http://domtechniczny24.pl/bilder/tarcza%20listkowa%20standard.jpg (znowu przykładowy link)

Głaskania sporo a nie można zbyt długo trzymac w jednym miejscu bo robią się zagłebienia i przegrzewa się rurka. Trzeba pamiętać że miejsca mało, szczególnie między rurkami więc tarcze/końcówki nie powinny być zbyt duże. Dobrze też zwalić zderzak by mieć dobre dojście (w sumie najgorszy etap pracy).

Po wstępnym oczyszczeniu rurek z syfu i wżerów przyszedł czas na mozolne szlifowanie papierami wodnymi. Ja użyłem papierów 600, 800, 1000 i 1200. Pociąłem sobie papier na prostokąty ok 10 do 15 cm i pucowałem aż przestawały pojawiać się nowe rysy. Oczywicie papier trzeba często moczyć bo woda wypłukuje starty materiał. Kup sobie po 2-3 arkusze tych papierów bo trochę schodzi. Gdy przejechałem ostatnim papierem było już ładnie i błyszcząco, jednak brakowało ostatniego szlifu... na rurki nałożyłem pastę G3 i odpaliłem wiertatkę z filcem:

http://www.materialypolerskie.pl/standard/shop/24-8--Filc-polerski-Form-ZY-10x14-na-trzpieniu-d3mm.html (przykładowy link)

Juz po pierwszym muśnięciu pojawiło się "lustro" i banan na mojej twarzy :kox:

Ogólnie jestem baaardzo zadowolony. Wiadomo że idealnie nie da się zrobić tak starych rurek z takimi głebokimi wżerami (pierwsze foto) ale drobne niedokonałości są widoczne z na prawde bliskiej odległości. Patrząc normalnie jest ideał i syci mnie to niesamowicie.

Roboty z tym sporo ale im dokładniej się z tym pobawisz tym efekt będzie lepszy.

Tutaj foty z przebiegu prac:

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?34177-B5-AFN-Lifting-Srebrnej-Strza%B3y-17-quot-lampy-Weitec-35-polerka-fajek-roletki-drzwiowe&p=751974&viewfull=1#post751974

polecam pomysł na żywo robi robotę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori lampy pokryte są taką cienką warstwą wosku czy czegoś podobnego, podczas polerki oprócz wyrównania wypiaskowanej powierzchni ścierasz również tę warstwę ochronną i lampy po pewnym czasie zaczynają matowieć. Kolejna delikatna polerka przywraca znów ich przejrzystość.

plastX jeszcze nie próbowałem ale chyba sobie wypróbuje.

ach, rozumiem, ale tak naprawde nie mam nic do stracenia, bo ori lampy są ciemne jak noc, nic nie widac, wiec jedynie polerka może je uratować, kupiłem maszyne-polerke i plastX to nawet jak co pół roku będe musiał to powtarzać to nie będzie dużego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to sobie ogarnij ręcznie albo jak chcesz maszyną to je wyciągnij z auta wtedy dojdziesz dokładnie w każde miejsce i nie będzie różnicy w wyglądzie na całej powierzchni plastikowego klosza. Ja swoją jedną miałem do spolerowania i robiłem to ręcznie papierami od chyba 1000 do 2500 i jakąś delikatną pastą na koniec. Efekt na początku był ok, teraz po roku by się przydało przepolerować jeszcze raz papierkiem 2000 i 2500 bo lekko zmatowiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to sobie ogarnij ręcznie albo jak chcesz maszyną to je wyciągnij z auta wtedy dojdziesz dokładnie w każde miejsce i nie będzie różnicy w wyglądzie na całej powierzchni plastikowego klosza. Ja swoją jedną miałem do spolerowania i robiłem to ręcznie papierami od chyba 1000 do 2500 i jakąś delikatną pastą na koniec. Efekt na początku był ok, teraz po roku by się przydało przepolerować jeszcze raz papierkiem 2000 i 2500 bo lekko zmatowiała.

no to nie ma tragedii, raz na rok mogę polorować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ten megs plastX coś daję. Muszę Sqizzego odwiedzić w celach testowych :D

U siebie polerowałem lampy plastX'em - muszę powiedzieć, że jest znacznie lepiej i nie widzę negatywnych efektów po roku. Ostatnio się przyglądałem i widzę, że niestety mam problem wewnątrz lampy - od drugiej strony jest coś w rodzaju mgiełki, czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozkleić lampy i wyczyścić dokładnie w środku. Moje wyglądały na czyste ale jak rozkleiłem to się okazało, że w jednej w środku jakiś mały pajączek sobie sieć wydziergał i sporo kurzu było na kloszach.

Tapatalknięte z Galaktyki SII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama

w lidlu od poniedziałku maszyna do polerowania auta 99zł

dziekuje dobranoc ;) trzeba chyba zainwestowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, kumpel miał coś takiego tylko nie z Lidla ale też jakiś market i do pogłaskania lakieru to może i się nadaje ale do polerowania nie bardzo. Wystarczyło mocniej przycisnąć i polerka stawała a lakier w audi jest dosyć twardy więc samo pogłaskanie nic nie da, jedyny plus to takie, że nie spalisz nią lakieru, prędzej polerkę :). Szkoda 99pln na to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozkleić lampy i wyczyścić dokładnie w środku. Moje wyglądały na czyste ale jak rozkleiłem to się okazało, że w jednej w środku jakiś mały pajączek sobie sieć wydziergał i sporo kurzu było na kloszach.

Tapatalknięte z Galaktyki SII

a jak rozkleiłeś lampy? u mnie też jakby kurz jest od wewnątrz, ale nie wiem jak to usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozkleiłeś lampy? u mnie też jakby kurz jest od wewnątrz, ale nie wiem jak to usunąć

Do lampy, żeby ją wyczyścić, możesz się dostać od strony soczewki rozbierając ją powoli i próbować wydmuchać sprężonym powietrzem kurz ze środka lub rozkleić ją za pomocą opalarki lub piekarnika tak jak ja :D

Moje trafiły na 3 zdrowaśki do piekarnika elektrycznego aż klej zrobił się miękki, potem powoli rozklejałem pomagając sobie nożykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozkleiłeś lampy? u mnie też jakby kurz jest od wewnątrz, ale nie wiem jak to usunąć

Do lampy, żeby ją wyczyścić, możesz się dostać od strony soczewki rozbierając ją powoli i próbować wydmuchać sprężonym powietrzem kurz ze środka lub rozkleić ją za pomocą opalarki lub piekarnika tak jak ja :D

Moje trafiły na 3 zdrowaśki do piekarnika elektrycznego aż klej zrobił się miękki, potem powoli rozklejałem pomagając sobie nożykiem.

na jaki czas do tego piekarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak na stóweczk ustaw piekarnik poczekaj aż się nagrzeje a potem wsadź lampę trwało to u mnie jakieś 5 minut po wsadzeniu :) czyściłem lampy w A6, w sumie czas nie jest tak ważny bo i tak masz możliwość wyciągnięcia szybciej lampy i sprawdzenia czy już odchodzi klosz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj co jakiś czas czy klej nie jest już miękki i lampa się rozkleja. Jedną lampę piekłem 5min a drugą trochę dłużej bo klej mocniej trzymał :) Uważaj tylko na odbłyśniki bo jak lampa ma już swoje lata to może Ci odpadać jak go dotkniesz i staraj się go nie porysować podobnie jak klosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciemne autko? Jak masz kasę niech zrobi to ktoś z głową. Jak nie masz to możesz to zrobić ręcznie pastą lekko ścierną i miękką ściereczką z całym autem trochę roboty będzie ale myśle, że za 20 zł opitolisz. afekt jakiś na pewno będzie. Ja tak opitoliłem ciągniki ojcu wyglądały naprawdę dobrze. Moją furkę polerował kumpel maszynką. Efekt był świetny jednak robiliśmy to tylko wspomnianą Farecle G3 i wg mnie do ciemniejszych aut trzeba się troszkę przyłożyć gdyż widać koła po maszynie( no może to nie jest tak, że rzucają się w oczy na kilometr, a może widzę je tylko dlatego, że wiem jak to było robione). Ogólnie polecam spróbować jakąś lekkościerną np w zagłębieniach pod klamkami zobaczysz efekt ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, kumpel miał coś takiego tylko nie z Lidla ale też jakiś market i do pogłaskania lakieru to może i się nadaje ale do polerowania nie bardzo. Wystarczyło mocniej przycisnąć i polerka stawała a lakier w audi jest dosyć twardy więc samo pogłaskanie nic nie da, jedyny plus to takie, że nie spalisz nią lakieru, prędzej polerkę :). Szkoda 99pln na to urządzenie.

I ja stałem się posiadaczem tej maszynki z promocji. Zobaczymy jak to działa. W każdym razie mój szwagier (ma trochę pojęcia o polerowaniu) widział jak ta maszynka poleruje BMW kolegi i powiedział że efekt był spoko. Polecił mi że jak na moje potrzeby spokojnie wystarczy. Mam nadzieję że mi pomoże i będę zadowolony.

Ile pasty polerskiej zużywa się podczas jednego polerowania całego auta? Myślę o Farecla G3. Czy taka mi wystarczy? http://allegro.pl/g3-farecla-250-gramow-najlepsza-pasta-polerska-i2240900322.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, kumpel miał coś takiego tylko nie z Lidla ale też jakiś market i do pogłaskania lakieru to może i się nadaje ale do polerowania nie bardzo. Wystarczyło mocniej przycisnąć i polerka stawała a lakier w audi jest dosyć twardy więc samo pogłaskanie nic nie da, jedyny plus to takie, że nie spalisz nią lakieru, prędzej polerkę :). Szkoda 99pln na to urządzenie.

I ja stałem się posiadaczem tej maszynki z promocji. Zobaczymy jak to działa. W każdym razie mój szwagier (ma trochę pojęcia o polerowaniu) widział jak ta maszynka poleruje BMW kolegi i powiedział że efekt był spoko. Polecił mi że jak na moje potrzeby spokojnie wystarczy. Mam nadzieję że mi pomoże i będę zadowolony.

Ile pasty polerskiej zużywa się podczas jednego polerowania całego auta? Myślę o Farecla G3. Czy tak mi wystarczy? http://allegro.pl/g3-farecla-250-gramow-najlepsza-pasta-polerska-i2240900322.html

Wystarczyć powinno ale wszystko zależy jak bardzo jest porysowany samochód

Jak kupiłem 1000g http://allegro.pl/pasta-polerska-farecla-g3-1000-gram-promocja-i2253736577.html i spolerowałem trzy auta całe i kilka elementów innych aut i mam jeszcze ponad połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo porysowany nie jest. Generalnie wygląda autko ok. Pomyślałem tylko że chciałbym trochę odświeżyć lakier. Czyli rozumiem że ta tubka z aukcji wystarczy.

Kolego a powiedz mi, bo słyszałem że po tej paście zostaje duuużo czyszczenia w miejscach trudnodostępnych typu uszczelki. Faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka maszynka z lidla do niczego się nie nadaje, ze swoją mocą 90W lekko ją przyciśniesz i się zatrzyma, albo spali, i nie ma regulacji obrotów.

Jeśli już macie zamiar zabierać się za polerowanie to proponuje dołożyć i kupić coś sensownego Silverline 668445, ma odpowiednią moc, regulację i stabilizację obrotów.

Poza tym polerownie to nie jest tania zabawa, maszyna + pady (15-30zł/szt.) + pasta ścierna (40zł) i wykończeniowa (40zł), do tego przydałby się jakiś wosk, żeby zabezpieczyć efekt, a przed polerowniem glinka do oczyszczenia lakieru.

Ogólnie zasada jest taka, że zaczyna się od najmniej ściernych środków, jeśli nie dają rady idziemy w mocniejsze środki.

Jeśli zależy ci na niskim koszcie i dobrym efekcie proponuje kupić srodek "all in one" (AIO) do ręcznej aplikacji, bardzo lekko ścierne i wypełniające rysy np.

AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE

VALETPRO ACHILLES PREP

AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP

AUTOBRITE CHERRY GLAZE

do tego twardy aplikator VALETPRO POLISHING APPLICATOR

miękka mikrofibra do polerowania

Moje rękodzieło z Achilles prep, efekt 50/50

scaled.php?server=801&filename=img5335i.jpg&res=medium

scaled.php?server=801&filename=img5336f.jpg&res=medium

..wa mać jak tu wstawić zdjęcie, żeby normalnie się wyświetlało, w nowej wersji forum nic nie mogę znaleźć

link do dobrego sklepu http://showcarshine.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...