Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie_na_ciepłym_silniku


masper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkim,

Posiadam Audi a4 2,0 Tdi 140 KM, rok produkcji 2006. Model 2007. Tiptronic

Auto sprowadzone z Niemiec. Jeżdżę nim od października zeszłego roku (zrobiłem ok.15 tys. km- stan licznika na dziś to 179 tys.).

Ogólnie bez problemów.

Jednak od samego początku jak go mam, auto dziwnie zachowuję się podczas odpalania na ciepłym silniku: strasznie trzęsie i drży silnik. Tylko w momencie

odpalania, później wszystko jest już ok.

Na zimnym silniku odpala bez problemu; zero drgań.

Niem mam pojęcia co to może być

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogli ludzie z forum passata, ale odnośnie długiego palenia na ciepłym silniku, więc jeśli to ma też z tym związek to napiszę:

W VCDS wchodzisz w 01 (Engine), potem 16 - Security access. Wpisujesz kod 12233 - po zatwierdzeniu powinno pojawić się okienko, że przyznano dostęp.

Teraz wchodzisz w 10 (Adaptation) i na kanale pierwszym (01) wartość 0 zmieniasz na 50, klikasz test, jeśli w polu test pokaże się wartość 50 - klikasz Save.

Czekasz chwilę, wychodzisz z VCDS'a, wyłączasz zapłon, włączasz spowrotem i odpalasz silnik. Powinno nie być problemu.

Działa to na silnikach 1.9 TDi jak i 2.0 TDi (przynajmniej u mnie - BKD).

Pozdrawiam.

wrobelbiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mowic ale juz byla dyskusja na ten temat i takie odpaulanie to normalka. a zmiana tej dawki nie jest zbyt zdrowa dla silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugie - miekkie uruchamianie silnikow, zostalo wprowadzone, ze wzgledu na zabezpieczenie dwumasowego kola zamachowego przed wczesniejszym zuzyciem.

jaki jest kod silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o długie miekkie odpalanie, Ja mam to samo w momencie odpalania na ciepłym silniku jest coś jak by uderzenie - metaliczny oddzwięk, saqmochód odpala z dotyku nie ma z tym problemu, to jest pojedyncze uderzenie, drganie jak zwał tak zwał, zaglądałem już pod samochód ale tam jest wszystko sztywne i nie ma nigdzie luzu, albo Ja go po prostu nie znalazłem, jeżeli ktoś wie co to może być to plissss o info!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki trochę mnie z pewności wytrąciłeś ): narazie innych opisywanych objawów nie zanotowałem, a jestem wyczulony na jakiekolwiek zmiany w pracy silnika i samochodu ogólnie (; nie ma co panikować, zobaczymy jak będzie się zachowywała furka, ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogli ludzie z forum passata, ale odnośnie długiego palenia na ciepłym silniku, więc jeśli to ma też z tym związek to napiszę:

W VCDS wchodzisz w 01 (Engine), potem 16 - Security access. Wpisujesz kod 12233 - po zatwierdzeniu powinno pojawić się okienko, że przyznano dostęp.

Teraz wchodzisz w 10 (Adaptation) i na kanale pierwszym (01) wartość 0 zmieniasz na 50, klikasz test, jeśli w polu test pokaże się wartość 50 - klikasz Save.

Czekasz chwilę, wychodzisz z VCDS'a, wyłączasz zapłon, włączasz spowrotem i odpalasz silnik. Powinno nie być problemu.

Działa to na silnikach 1.9 TDi jak i 2.0 TDi (przynajmniej u mnie - BKD).

Pozdrawiam.

wrobelbiz

Faktycznie opisany sposob pomaga ... sprawdzone na moich furach BKD i BJB. Ale czasami mozesz wpisac i 80 i ciezko pali.

Wtedy tylko korekta mapy u kogos kto ma o tym pojecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój szwagier miał podobny problem jak silnik był ciepły to ciężko odpalał wgrał ponownie (mape)!Nie wiem jak się to fachowo nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informację.

a tak w ogóle to jak najprościej sprawdzić kod silnika?

jestem zielony w te klocki

na osłonie paska jest wlepka z kodem silnika lub wlepa w kole zapasowym, lub w avantach pod siedziskiem tylnej kanapy, no a jak masz ori książkę to tam też powinna być wlepa z kodem silnika :wink: pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...