Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica


michal0401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zimne auto ciężko odpalić dopiero po dodaniu gazu zapali ale nie może utrzymać obrotów i gaśnie. Na ciepłym silniku jest ok. VAG pokazuje błędy przepustnicy po skasowaniu i adaptacji przepustnicy wszystko jest w porządku, ale średnio po miesiącu czasami dwóch sytuacja cie powtarza. I tak w kółko. Zastanawiam sie czy to nie jest może problem z odmą ponieważ gdzieś z pod kolektora dolotowego mam mały wyciek oleju który będę naprawiał w najbliższym czasie. Zaznaczam ze przepustnicę odkręcałem była czysta a układ dolotowy jest szczelny. Może również mato związek z wolna reakcja na pedał gazu, nie jestem pewien czy tak powinno być. Auto mam od maja i dopiero doprowadzam ja do konkretnego stanu ponieważ było zaniedbane. Żadnych innych błędów komputer nie wykazuje. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tą odmę. Bardzo często pęka i łapie wtedy lewe powierze. Najlepiej dostać się do niej wyciągając cały kolektor dolotowy. Łatwiej go wyjąć niż samą przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie bez problemu bez wyjmowania kolektora zmieniałem odme,potrzebowałem tylko dłuzszych szczypiec aby dostać się do "zawleczki" ktora ja zabezpiecza ale ja mam silnik 1.6 wiec moze poszło mi to bez problemu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1,6 jest chyba nieco więcej miejsca. Generalnie w 1,8 polecam wyjąć kolektor. To dosłownie 30 minut roboty a potem mamy idealne dojście bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8 ADR dobry dostęp do odmy jest po zdemontowaniu alternatora ( kolektora dolotowego ani przepustnicy nie ruszamy).

Najlepiej kupić odmę i wężyk którym jest połączona z przepustnicą.

Odmę łączymy z nowym wężykiem poza autem a potem już tylko wpinamy jako cały element (z jednej strony do filtra w bloku ,za pomocą zawleczki , a z drugiej do króćca w przepustnicy przy użyciu obejmy ).

Elementy nr 2 (058103213) i nr 13 (058103221)na rysunku poniżej:

ODMA_1_8_ADR.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - odma zaznaczona żółtą strzałką, zdjęcie zronione " z natury"

ODMA.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne objawy jak u Ciebie i faktycznie okazało się, że to popękana odma. Nie czekaj na nic, ściągaj kolektor i sprawdź czy nie masz żadnego pęknięcia. W moim przypadku odma była cała podziurawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...