Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy możliwe ze tak dużo pali


Prometeusz12

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam jeśli ten temt się już pojawił ale w moim przypadku pytanie brzmi czy jest to możliwe że robiąc dzienie w cyklu miejskim 8km czyli auto ciągle niedogrzane pali mi 9-10l Audi 1.9 TDI 90km 95rok, regularnie wymieniam olej i wszystkie filtry nie ma żadnych objwów usterki jedynie zdaża się że rano po uruchomieniu dymi na biało ale już po 1 minucie (po przegazowaniu) jest ok. Nie ma żadnych ubytków oleju ani płynu chłodzącego :mysli: :mysli:

Nazywaj poprawnie temat (prefiksy o modelu i silniku) / Poprawiam tym razem / Poziek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe to jest, ale nie jest to normalne..., mój 2.5 TDI tyle pali w miescie.

Tu masz link to wątka o spalaniu, porównaj jak innym pali http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_spalanie_osiagi_ile_km_na_baku-t1540.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke dużo.

Moje ostanie testy.

Ja mam ten sam silnik i też głównie jeżdżę po mieście. Robiłem test przy przejazdach 2km (odpalenie - 2km jazdy (czasami 4km) i gaszenie "i tak 200km") w mieście. Na 25 litrach ok 350km - czyli około 7,1l/100km. "To jest typowe miasto"

Po zapaleniu rezerwy zalałem 25l i jeździłem do zapalenia rezerwy. Najbardziej obiektywny pomiar.

Test w trasie: na odcinku 1000km bez klimy 5,61l/100km - zalalem na maksa, przejechałem 1000km i zalałem na maksa i wyliczyłem. (Prędkość głównie 120km/h do 130km na tym odcinku 1000km jadę też autostradą 200km średnia 140-150km/h)

Test w trasie: na odcinku 1000km z klimy 5,96l/100km - zalalem na maksa, przejechałem 1000km i zalałem na maksa i wyliczyłem. (Prędkość głównie 120km/h do 130km na tym odcinku 1000km jadę też autostradą 200km średnia 140-150km/h (Maksa leciałem 195km/h instrukcja podaje 182km/h))

:th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AHU przy podobnej do ciebie Prometeusz12 jeździe ok 5 km do pracy troche po mieście i do domu, czyli cały czas praktycznie niedogrzany (w zimie, bo teraz szybciej łapie temp) pali w granicach 6 do 7 litrów więc te twoje 9 - 10 to troche dużo, zrób logi i wrzuć na forum może masz coś nie tak, albo lekko przymulony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapnij vaga zrób logi to powinno coś wyjaśnić :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś masz nie tak skoro tyle ci pali. Mój AHU na chipie po mieście pali do 6,2l/100km, a w trasie 4,3 przy 110-120km/h.

i na felgach 235x45x17".

Masz coś zj**... Wrzuć logi to może się wszystko wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po Vagowaniu jedyny błąd to "Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania-błąd sporadyczny"

ale po moich kilku analizach i pomiarach wyszło jednak 7,5 litra na 100 km na trasie takiej jak wyżyj podałem. Ciekawi mnie banshee te twoje 4,3 litra troche w takie rzeczy nie wierze

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich kilku analizach i pomiarach wyszło jednak 7,5 litra na 100 km na trasie takiej jak wyżyj podałem. Ciekawi mnie banshee te twoje 4,3 litra troche w takie rzeczy nie wierze

bez przesady to jest diesel.

taka wartosc zuzycia paliwa jak u ciebie to zuzywa silnik benzynowy na trasie.

diesel 7 litrow pali po miescie. masz cos nie tak z autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 8 litrów to nie jest mało ale ciekawe jakim stylem jazdy pokonujesz ten odcinek przez miasto :th:

Widze że większośc z was ma AHU z 95 i 96 roku

:polew: :polew: :polew:

zawsze troszke nowszy no nie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po Vagowaniu jedyny błąd to "Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania-błąd sporadyczny"

ale po moich kilku analizach i pomiarach wyszło jednak 7,5 litra na 100 km na trasie takiej jak wyżyj podałem. Ciekawi mnie banshee te twoje 4,3 litra troche w takie rzeczy nie wierze

Nikt nie karze ci wierzyć :tongue4:

Raz wyszło mi 4,2 w trasie, ale z reguły wychodzi 4,3 góra 4,5l/100km.

Pozdrawiam :th:[br]Dopisany: 11 Maj 2008, 22:14 _________________________________________________

Widze że większośc z was ma AHU z 95 i 96 roku

zawsze troszke nowszy no nie

Norbi, ja myślę, że nie większość ma AHU tylko osoby zainteresowane tematem próbują pomóc Prometeuszowi.

A że wszyscy piszą o AHU to tym bardziej ma kolega porównanie co do swojego modelu.

:decayed:

1Z a AHU - co to za różnica... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc z was nie pomaga tylko piszą ile komu pali :no:

Objaw dymienia na jasno rano podpowiada że kąt wtrysku jest zle ustawiony

:wink4:

Niewiadomo jak Prometeusz sprawdzał to spalanie ?

ps. kolego banshee różnice miedzy AHU a 1Z są niewielkie ale są

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze!

Prometeusz, powinieneś zrobić wiarygodny test - przejechać jakąś długą trasę jednym skokiem, żebyś sprawdził spalanie poza miastem.

Po drugie!

Zrobić to samo po mieście, rozgrzać silnik do właściwej temperatury i nawet w kilku etapach ale np. po 35-40 km za jednym razem przez miasto.

Uzyskasz wynik, który będzie świadczył, albo o zbyt dużym zużyciu paliwa, albo będzie w normie.

Wg mnie bez takiej próby nie ma co gdybać...

Daj znać o wynikach, jeśli postanowisz to sprawdzić!

Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja śmigam 5-5 km do roboty po Wrocławiu.

W zimie spalanie 8-8.5 l/100 w lecie 7-7.5.

Trasa do 120 to około 5-5.6

Trasa Wrocław-Kraków (120-130) potem Kraków Wrocław (150-170) średnia 6.85.

Kolega ma AFN'a i też w mieście 8 jest.

Jak dla mnie ciut dużo ja na dielsa (szczególnie biorą po uwagę że toto ma 90KM i jeździć szybko raczej nie chce ;) ).

9-10

Mój puszcza dymka po zapaleniu rano niebieskiego (pewnie uszczeniacze na zaworach), bo kąt był (podobno) sprawdzany po rozrządzie.

W ciągu dnia już nie dymi.

Oleju nie żre (no z wyjątkeim trasy jak się trzyma ciągle 3800 obrótów wtedy tak )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie uszczelniacze tylko jakiś wtrysk leje i widać to na zimnym silniku. Poza tym na rozruchu masz dawkę w granicach 21,2mg, więc co się dziwić. Jakbyś miał ubytek oleju to możesz podejrzewać uszczelniacze, turbulum, albo takie tam :wink4:

pozdro!

P.S. Jak się mylę niech mnie gęś kopnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...