Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Tryb auto w klimatyzacji


kry2503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to jak w końcu jest z tym trybem auto, np. na zewnątrz jest temp. +8C ustawiam temp. na 18C i włączam tryb auto to wtedy załącza mi się klima, siła nadmuchu rośnie na full i będzie tak dmuchało aż zagrzeje do 18C?, a potem zacznie słabnąć siła nadmuchu? Czy tryb auto jest do tego żeby utrzymywać taką temp. w kabinie jaka jest ustawiona na zegarach i czy wtedy zawsze załączona jest klima? Ale namieszałem :confused4: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima (sprężarka klimatyzacji) włącza się przy 15 stopniach wzwyż.

Jeżeli ustawisz tryb AUTO (bez różnicy czy ECO czy nie) to klimatronik tak będzie sterował nadmuchem żeby doprowadzić temperaturę wnętrza do wskazań jakie zadasz mu na panelu klimatronika i potem będzie tą temperaturę utrzymywał dostosowując nawiew.

To cała zasada działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima (sprężarka klimatyzacji) włącza się przy 15 stopniach wzwyż.

Na pewno przy 15? U mnie w passacie włącza się już powyżej +5 stopni.

To samo wcześniej tu napisałem, ale mój post dziwnym trafem zniknął :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jak wciskam AUTO to gaśnie ECO, inaczej się nie da, czyli załącza się sprężarka i wtedy większe spalanie tak? chodzi mi o to spalanie

Normalne jest, że jak naciśniesz AUTO to gaśnie ECO - tak ma być.

Ja mam ciągle klimatronik na auto (tylko zmieniam włączone/wyłączone ECO) - nigdy nie włączam manuala, bo po to jest automatyczna klimatyzacja żeby z tego korzystać nawet dla samego zdrowia (utrzymanie stałej temperatury we wnętrzu auta).

Jak naciśniesz AUTO i wyłączy się ECO to naciśnij szybko ECO i będziesz miał tryb AUTO ale bez działania sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz AUTO i wyłączy się ECO to naciśnij szybko ECO i będziesz miał tryb AUTO ale bez działania sprężarki.

... no własnie - rozwiń tą myśl kolego, bo zawsze mnie to zastanawiało kiedy i po co z ECO :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz AUTO i wyłączy się ECO to naciśnij szybko ECO i będziesz miał tryb AUTO ale bez działania sprężarki.

... no własnie - rozwiń tą myśl kolego, bo zawsze mnie to zastanawiało kiedy i po co z ECO :hi:

Przecież lukaszr napisał już wszystko wcześniej - AUTO to automatyczne sterowanie nadmuchem, zarówno z włączoną klimą jak i bez klimy (ECON)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można używać nawiewu bez sprężarki? To ten ECON to jest sam nawiew bez klimy? Jak mam sam ECON to dmucha mi tylko powietrzem z zewnątrz ale siła nawiewu sama się reguluje - dlaczego? Niech ktoś to usystemtyzuje i spokojnie napisze co jak działa, tak dla słabszych.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można używać nawiewu bez sprężarki? To ten ECON to jest sam nawiew bez klimy? Jak mam sam ECON to dmucha mi tylko powietrzem z zewnątrz ale siła nawiewu sama się reguluje - dlaczego? Niech ktoś to usystemtyzuje i spokojnie napisze co jak działa, tak dla słabszych.

Dzięki

A czemu niby nie można używać ??? Przecież producent nie robiłby trybu ECO żeby nie można go używać.

Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałem - sorry, ale jaśniej chyba tego nie wyjaśnię.

To jest tak proste, że nawet logicznie samemu można to wydedukować włączając i wyłączając co trzeba.

Jeszcze raz:

1. KLIMATYZACJA WŁĄCZONA - ECON wyłączone, AUTO włączone - ZALECANE - sprężarka pracuje, układ pracuje. Włączone AUTO powoduje automatyczną regulację temp. wewnątrz auta (w lato ustawiam zawsze 23-25 stopni - niżej nie ma sensu, bo po wyjściu z auta organizm jest narażony na szok przez nagłą zmianę temperatur).

2. KLIMATYZACJA WŁĄCZONA - ECON wyłączone, AUTO wyłączone - sprężarka pracuje, układ pracuje. Wyłączone AUTO powoduje ręczną regulację siły nawiewu - można się przeziębić, szczególnie w gorące dni, gdyż nawiew jest o tyle niekontrolowany, że wieje non stop i my go regulujemy i nie do końca jest to dobre dla naszego organizmu.

3. KLIMATYZACJA WYŁĄCZONA - ECON włączone, AUTO włączone - ZALECANE - sprężarka pracuje, ale sam układ nie pracuje - zawór bypass powoduje, że sprężarka obraca kołem, ale nie działa. Włączone AUTO powoduje automatyczną regulację temp. wewnątrz auta.

4. KLIMATYZACJA WYŁĄCZONA - ECON włączone, AUTO wyłączone - sprężarka pracuje, ale sam układ nie pracuje - zawór bypass powoduje, że sprężarka obraca kołem, ale nie działa. Wyłączone AUTO powoduje ręczną regulację siły nawiewu - nawiew jest o tyle niekontrolowany, że wieje non stop tą samą siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. KLIMATYZACJA WŁĄCZONA - ECO wyłączone, AUTO włączone - ZALECANE - sprężarka pracuje, układ pracuje. Włączone AUTO powoduje automatyczną regulację temp. wewnątrz auta (w lato ustawiam zawsze 23-25 stopni - niżej nie ma sensu, bo po wyjściu z auta organizm jest narażony na szok przez nagłą zmianę temperatur).

2. KLIMATYZACJA WŁĄCZONA - ECO wyłączone, AUTO wyłączone - sprężarka pracuje, układ pracuje. Wyłączone AUTO powoduje ręczną regulację siły nawiewu - można się przeziębić, szczególnie w gorące dni, gdyż nawiew jest o tyle niekontrolowany, że wieje non stop i my go regulujemy i nie do końca jest to dobre dla naszego organizmu.

3. KLIMATYZACJA WYŁĄCZONA - ECO włączone, AUTO włączone - ZALECANE - sprężarka pracuje, ale sam układ nie pracuje - zawór bypass powoduje, że sprężarka obraca kołem, ale nie działa. Włączone AUTO powoduje automatyczną regulację temp. wewnątrz auta.

4. KLIMATYZACJA WYŁĄCZONA - ECO włączone, AUTO wyłączone - sprężarka pracuje, ale sam układ nie pracuje - zawór bypass powoduje, że sprężarka obraca kołem, ale nie działa. Wyłączone AUTO powoduje ręczną regulację siły nawiewu - nawiew jest o tyle niekontrolowany, że wieje non stop tą samą siłą.

ad3. Nie działa wtedy osuszanie powietrza (agregat klimatyzacji jest nieaktywny) i szyby mogą wtedy parować. Szczególnie w deszczowe dni, gdy w aucie więcej niż jedna osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad3. Nie działa wtedy osuszanie powietrza (agregat klimatyzacji jest nieaktywny) i szyby mogą wtedy parować. Szczególnie w deszczowe dni, gdy w aucie więcej niż jedna osoba.

Mi nigdy nie parowały, nawet jak padał deszcz i jechały 4 osoby :naughty:

O klimę trzeba wyjątkowo dobrze dbać.

Czyli caly czas nalezy jezdzic na AUTO?

Tak jest najlepiej, bo wtedy masz stale utrzymywaną temperaturę w środku - przełączenie na tryb ręczny sprawi, że powietrze będzie ciągle dmuchało i nie będzie kontroli temperatury przez komputer tylko Ty będziesz musiał to kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak włączam Auto siła nadmuchu leci do końca kreseczek i wieje na full, a jak chcę troche zmniejszyć siłe nadmuchu to znowu wyłącza mi się AUTO, nie da sie jeździć z max nadmuchem bo włosy wyrywa :no: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak włączam Auto siła nadmuchu leci do końca kreseczek i wieje na full...

Po kilku minutach/czasem sekundach od włączenia trybu AUTO (w zależności od warunków atmosferycznych) temperatura wewnątrz auta się unormuje, a nawiew AUTOmatycznie zmniejszy utrzymując ustawioną temperaturę.

...a jak chcę troche zmniejszyć siłe nadmuchu to znowu wyłącza mi się AUTO, nie da sie jeździć z max nadmuchem bo włosy wyrywa :no: pzdr
To chyba logiczne - ingerowanie w siłę nadmuchu za pomocą + - powoduje za każdym razem wyjście z trybu AUTO i ustawienie trybu manualnej regulacji nawiewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak jeszcze zadam w tym wątku pytanie:) Z tego wszystkiego wynika że jak eco jest wyłączone to klima pracuje. a kiedy ono jest wyłączone? jak pali się czerwona lampka? bo u mnie się nie pali i nie czuje żeby mi klima zimnym dmuchała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...