Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja gazowa, jaka i gdzie na podkarpaciu lub malopolsce/lubelskim


dedkam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym założyć dobrą instalację gazową do mojej Audi 1.8T 193KM. Czytałem trochę na forum, szukałem dobrego gazownika w pobliżu, ciągle mam kilka pytań:

1. Czy instalacja BRC Sequent 24 będzie odpowiednia? czy raczej polecacie coś innego ?

2. Jaka butla zmieści się w miejscu koła zapasowego ?

3. Czy jest możliwość zamontowania wlewu gazu, zaraz przy wlewie paliwa?

4. Z tego co czytałem 2 osoby polecały warsztat www.czakram.pl, czy może jest coś jeszcze innego dobrego na podkarpaciu ew. w małopolsce ?

5. Jakie spodziewać się spalania ? czy uda się uzyskać 10l przy spokojnej jeździe?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra instalacja i ogarnięty gazownik da efekt ,butla 55l ,wlew wkręcany pod klapką da się zrobić , 10l do osiągnięcia a na trasie nawet poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlew wkręcany pod klapką da się zrobić

co to znaczy wkręcany:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy każdym tankowaniu trzeba wkręcać taką przejściowkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy każdym tankowaniu trzeba wkręcać taką przejściowkę ?

Tak. I nie wiem jak wy osiągacie w tych motorach 10l.... No ale lepiej napisać 10 niż 13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak w końcu? nie ma szans zejść do 10l gazu, przy spokojnej jeździe? ile Ci pali średnio na trasie czy w miescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim motorze 1.8T 150Km nie oszczędzając mam 12-13l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w swoim b5 przez 4lata użytkowania z dwa razy może zeszłem do 10l lpg/100 ale to jazda emerycka była gdzie pedał gazu tylko smyrałem a nie naciskałem:grin:, 11 minimum z normalnej jazdy na trasie musisz policzyć, a jak masz quattro to dodaj jeszcze 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak w końcu? nie ma szans zejść do 10l gazu, przy spokojnej jeździe? ile Ci pali średnio na trasie czy w miescie?

A wiesz ile pali Ci benzyny? To dolicz to tego ok 15-20% wiecej i masz spalnie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do komponentów to co polecacie ? Brać BRC czy coś na STAG-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten sterownik który gaziarz ma lepiej opanowany, żeby później nie mówił że nie można czegoś wyregulować gdyż to ty wybrałeś taki sterownik.

Ale osobiście polecam staga, chyba większość gazowników ma go opanowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zdecydowałem się na:

- sterownik stag 300 +

- reduktor KME Gold

- wtryski hana h2000 zielone

- filtr FL-02

- Faro 13mm

Wycenione to zostało na 3600zł, nie wiem jeszcze jaka butla tam wejdzie, czytalem że 55l chyba się w koło zmieści, no i wlew koło wlewu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw masz dobry ,zakładaj i będziesz się cieszył z jazdy ,a 10l da się osiągnąć ,tylko masz ośke czy q??? ja mam butle 55l a tankuje w nią 45l gazu i na trasie tak do 120km/h robię 500km a na miejscu jeżdżąc po 10 km i po mieście to 12 trzeba liczyć. A jak założysz lpg to spodziewaj się że cewki mogą padać jeżeli nie zmieniałeś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Quattro, więc spalanie pewnie będzie większe. Cewek jeszcze nie zmieniałem, auto dopiero co sprowadziłem, ale z wydruku z serwisu audi, widać że były wymieniane. Jaki koszt zakupu i wymiany takich cewek ?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "grzemo"

Akurat sterownik, to najmniej ważna rzecz w 3 podstawowych w instalacji, najważniejsze są wtryskiwacze i reduktor. Dobry reduktor i wydajne/precyzyjne wtryski+gorszy sterownik będą hulały, gówniane wtryski czy reduktor+nie wiadomo jaki wypasiony sterownik=badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...