Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak :wink: z PIN 6 lusterka fotochrom przeciągasz krótki kabelek do Panelu Oswietleniowego wtyka 8 PIN-owa PIN 6 .

I masz w pełni funkcjonalny MOD :decayed:

WTYKA_8_PIN.jpg

Witam czy do tego modu wystarczy podpiąć się pod PIN 6 z lusterka fotochrom do Panelu Oświetleniowego wtyka 8 PIN-owa PIN 6 czy trzeba mieć podpięty również Pin 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu i dopiero zadziała rozjaśnianie lusterka po włączeniu oświetlenia? :kox:

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Chciałbym podsumować trochę temat. Zabieram się za wymianę zwykłego lusterka na monochromatyczne + sensory deszczu i światła w przedlifcie 2010 i tak:

- Jeśli nie mam oryginalnie pociągniętej wiązki (tego jeszcze nie wiem) to przeciągam 3 przewody fi 0,5mm: +12V, masa oraz sygnałowy z sensora deszczu,

- biorę wtykę 6 pin do lusterka (8E0 971 833) i podłączam 2 zakupione przewody: 1 pin +12, 2pin- masa. Wiązkę puszczam po słupku A. 12V zakończony pinem (000 979 135 E) idzie na ST2 bezpiecznik nr.1 (w starszych ST1 bezp. nr. 9) a drugi na masę (ktoś pisał, że w pobliżu jest nagwintowany otwór do wykorzystania).

- Połączenie PIN3 do modułu komfortu sobie odpuszczam.

- Dodatkowo daję krótki przewód na 6 pin wtyki do lusterka i łączę z 6 pinem wtyki 8-pinowej do gniazda w podsufitce. Łączenie: do kostki lusterka pin 000 979 009 E do gniazda podsufitki pin 000 979 034 E.

- biorę wtykę do sensora 1C0 973 119 B. Od strony sensora podłączam do wtyczki krótkie przewody (za pomocą pinów 000 979 009 E) +12V na pin 1, masę na pin 2 oraz sygnałowy na pin 3. Z drugiej strony mostkuję zasilanie z wtyczką 6 pin od lusterka (odpowiednio na pin 1 i 2). Sygnałowy idzie, jako 3 przewód do MCE i łączony jest z CE do 16-pinowej wtyki, zmostkować na pinie-2 (wtyka beżowa po lewej stronie),

- wymieniam przełącznik świateł na taki z funkcją AUTO (8K0941531AS, AL, AA)

- koduję i aktywuję sensory oraz CLH (zakładam, że ustawienie z kreskami na manetce od wycieraczek zmieni funkcję z czasowej aktywacji wycieraczek na ustawienie wrażliwości sensora?).

Reasumując komponenty drobne jakie będą potrzebne:

PINY 6szt. ( 1 kabelek 2 PINY) 000 979 009 E (3 do wtyczki sensora + 3 do wtyczki lusterka)

PIN do bezpiecznika 1 szt. 000 979 135 E (na +12V)

PIN do kostki 8PIN podsufitki 1 szt. 000 979 034 E (czy na pewno ten potrzebny?)

Wtyka 3 PIN do sensora 1C0 973 119 B

Wtyka 6 PIN do lusterka 8E0 971 833

Okrągła końcówka przewodu na masę

3x 8 metrów kabla fi 0,5mm

Będzie korekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :wink: z PIN 6 lusterka fotochrom przeciągasz krótki kabelek do Panelu Oswietleniowego wtyka 8 PIN-owa PIN 6 .

I masz w pełni funkcjonalny MOD :decayed:

WTYKA_8_PIN.jpg

Witam czy do tego modu wystarczy podpiąć się pod PIN 6 z lusterka fotochrom do Panelu Oświetleniowego wtyka 8 PIN-owa PIN 6 czy trzeba mieć podpięty również Pin 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu i dopiero zadziała rozjaśnianie lusterka po włączeniu oświetlenia? :kox:

Witam czy ktoś jest w stanie mi pomóc z podłączeniem tego kabelka? dodam że we wtyczce 8 PIN-owej która jest od oświetlenia nie mam żadnego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PIN 6 z lusterka fotochrom wepnę do wtyki Panelu Oświetleniowego PIN 6 to musi to działać (Tak mam zrobione ) , dodam że nie mam wtyki w lusterku i może pomyliłem kolor kabla (podpięty mam zielony kabelek) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy wkłady fotochrom zewnętrzne z audi a6 c6 podejdą do b7.chodzi mi o nowszą wersję,bez czarnej ramki.

Edytowane przez aker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy wkłady fotochrom zewnętrzne z audi a6 c6 podejdą do b7.chodzi mi o nowszą wersję,bez czarnej ramki.

Kolego to jest watek o A4 B8 :hi:

Proszę nie zasmiecać watka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy wkłady fotochrom zewnętrzne z audi a6 c6 podejdą do b7.chodzi mi o nowszą wersję,bez czarnej ramki.

Kolego to jest watek o A4 B8 :hi:

Proszę nie zasmiecać watka

Przepraszam,nie dopatrzyłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam lusterko fotochrom wewn + zewn, czujnik swiatla, deszczu. I czasem zdaży się że lusterka same się ściemnią pomimo że za samochodem nic nie ma. Sytuacje taką zaobserwowałem przez ostatni miesiąc dwu krotnie i to gdy wilgotność była większa niż normalnie (temp dodatnie, pada deszcz). VCDS - bez błędów. Czy to normalny objaw, ktoś, coś ??

Edytowane przez tomek1214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jest tylko jeden rodzaj, bo one wyglądają jakby były lustrzanym odbiciem, są symetryczne. A jakie piny są w złaczu drzwi?

Daj numery wtyk to sprawdze :wink:

Siemasz, czy mógł byś podać nr pinów złącza drzwi??? Jaki przekrój przewodu najlepiej dać???

Edytowane przez slawek16-1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oto takie lusterko z asystentem pasa ruchu :

jw1CFTh.jpg

chciałbym wpiąć pod niego kamerkę samochodową mio i pytanko, pin 1 to + a 2 to masa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w aucie nie miałem fotochromu wewnątrz i na zewnątrz auta, dołożyłem lusterko wewnętrzne działa fotochrom po wpieciu kostki :) ale zewnętrzne szkła juz nie chcą działać ??? mam lusterka składane z kablami na fotochrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zewnętrzne szkła juz nie chcą działać ??? mam lusterka składane z kablami na fotochrom

mam nadzieje ze instalacje robiłes od lusterek zewnetrznych do lusterka wewnetrznego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robilem jeszcze , myślałem ze instalacja jest jak zobaczyłem wtyczki pod fotochrom w lusterkach zewnętrznych :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robilem jeszcze , myślałem ze instalacja jest jak zobaczyłem wtyczki pod fotochrom w lusterkach zewnętrznych :)

całe info 1 post :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś czy można wyciągnięty pin 3 (wtyka 6 pin) wykorzystać do czujnika wilgotności i czy wystarczy go podłączyć od pinu 7 do wtyczki t32c/32 bez kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie kolegi wyżej.

Czy po dołożeniu lusterka z czujnikiem wilgotności, trzeba ten czujnik zakodować?

Edytowane przez polo25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko bo szukam i nie ma mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi mimo że stron 17, mam lusterko z czujnikiem światła i deszczu chciałbym założyć lusterko z fotochromem i asystentem świateł. Czy ktoś może podpowiedzieć który numer lusterka będzie odpowiadał moim wymaganiom. Wydaje mi się że będzie to ten numer 8K0 857 511 D?? Jednak chciałbym potwierdzić na 100%. Jeśli mam klimę jednostrefową to nie ma czujnika wilgotności i nie jest mi potrzebne?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...