Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniając lusterko zwykłe (czujnik wilgotności, deszczu, światłą) 8PIN na lusterko fotochrom z HBA w aucie po 2010 faktycznie od razu fotochrom zadziałał ale brak zasilania i masy dla czujnika wilgotności :eusathink: Skąd wsiąść zasilanie i masę dla czujnika? Samo podłączenie sygnału bez zasilania powoduje błąd w klimie i MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HBA ma fizycznie czujnik wilgotności ?

No wydaje mi się że tak ...choć ja przełożyłem stary z lusterka bez HBA i fotochromu. Chyba że czujnik oryginalnie z HBA nie potrzebuje zasilania i wystarczy kabel sygnałowy żeby nie wywalać błędu w 08 :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HBA ma fizycznie czujnik wilgotności ?

Chyba że czujnik oryginalnie z HBA nie potrzebuje zasilania i wystarczy kabel sygnałowy żeby nie wywalać błędu w 08 :eusathink:

Nie potrzebuje ,czujnik jest zasilany z lusterka.

Musiales kupic lusterko bez czujnika.

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna,

W pierwszym poście mała poprawka:

PINy do wtyki 8-Pinowej, to: 000 979 034 E.
Przy okazji można dopisać: wtyka 8-PIN, to: 8k0971833.

Edytowane przez fly07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest wszystko opisane :)



Schemat podłączenia lusterka FOTOCHROM wersja z wtyką 8 PIN :

Pin 1 - +12V (ciągnięte z bezpieczników - na schemacie jest opisane który konkretnie bezpiecznik)
Pin 2 - masa
Pin 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu (17-pinowa wtyka w module Komfortu, pin 14) [ewentualnie: Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 17) - potwierdzone]
Pin 4 - sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 8) - tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi
Pin 5 - sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 17) - tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi
Pin 6 - oświetlenie wnętrza (wtyczka 8-pinowa, pin 6)
Pin 7 - Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 7) [odpowiada za czujnik wilgotności]
Pin 8 - nie podłączony

8-pinowa wtyczka ma oznaczenie 8K0 971 833. Piny do niej mają oznaczenie 000 979 034 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest wszystko opisane :)

Schemat podłączenia lusterka FOTOCHROM wersja z wtyką 8 PIN :

Pin 1 - +12V (ciągnięte z bezpieczników - na schemacie jest opisane który konkretnie bezpiecznik)

Pin 2 - masa

Pin 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu (17-pinowa wtyka w module Komfortu, pin 14) [ewentualnie: Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 17) - potwierdzone]

Pin 4 - sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 8) - tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi

Pin 5 - sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 17) - tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi

Pin 6 - oświetlenie wnętrza (wtyczka 8-pinowa, pin 6)

Pin 7 - Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 7) [odpowiada za czujnik wilgotności]

Pin 8 - nie podłączony

8-pinowa wtyczka ma oznaczenie 8K0 971 833. Piny do niej mają oznaczenie 000 979 034 E.

Napewno CAN Low ma byc na 7 PINie zamiast czujnika wilgotnosci ,a nie na PINie 8 ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies pomysły gdzie kupić piny 000 979 035 E. W e-connectors nie mają na allegro też nie znalazłem.

Byłem rano w ASO ale tam pan za 5 pinów (pakowane piny luzem po 5 szt) zaproponował mi cenę nie do odrzucenia 63zł :facepalm:

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies pomysły gdzie kupić piny 000 979 035 E. W e-connectors nie mają na allegro też nie znalazłem.

Byłem rano w ASO ale tam pan za 5 pinów (pakowane piny luzem po 5 szt) zaproponował mi cenę nie do odrzucenia 63zł :facepalm:

HELP

Spytaj na alle użytkownika batpol1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies pomysły gdzie kupić piny 000 979 035 E. W e-connectors nie mają na allegro też nie znalazłem.

Byłem rano w ASO ale tam pan za 5 pinów (pakowane piny luzem po 5 szt) zaproponował mi cenę nie do odrzucenia 63zł :facepalm:

HELP

Spytaj na alle użytkownika batpol1.

Napisałem wiadomość zobaczymy.

Dzięki za podpowiedź :hi:

Niestety batpol1 nie mają tych konektorów :facepalm:

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies pomysły gdzie kupić piny 000 979 035 E. W e-connectors nie mają na allegro też nie znalazłem.

Byłem rano w ASO ale tam pan za 5 pinów (pakowane piny luzem po 5 szt) zaproponował mi cenę nie do odrzucenia 63zł :facepalm:

HELP

Spytaj na alle użytkownika batpol1.

Napisałem wiadomość zobaczymy.

Dzięki za podpowiedź :hi:

Niestety batpol1 nie mają tych konektorów :facepalm:

Na alle jest gość, co sprzedaje wtyczki na sztuki: henio_elektryk. Podaj mu nr wtyczki z tymi PINami i bierz całą wtykę za parę groszy. Ja tak robiłem :wink: .

Edytowane przez fly07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies pomysły gdzie kupić piny 000 979 035 E. W e-connectors nie mają na allegro też nie znalazłem.

Byłem rano w ASO ale tam pan za 5 pinów (pakowane piny luzem po 5 szt) zaproponował mi cenę nie do odrzucenia 63zł :facepalm:

HELP

Ja kupilem na ebay'u na Łotwie :kox:

Tez nie sa tanie ,ale chociaz wysylka jest juz w cenie.

No i sa to same piny do zaciskania ,bez przewodow.

http://www.ebay.com/itm/Audi-VW-Skoda-Seat-set-of-10-crimp-terminals-pins-for-repair-wire-000979035E-/181510397456?pt=Electric_Vehicle_Parts&hash=item2a42dcde10&vxp=mtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dzięki panowie :hi:


Zamówiłem na tej aukcji z Ebay wychodzi 40zł za 10 szt, ASO krzyczy 63zł za 5 szt :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Jeszcze raz dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podłaczałem dzisiaj zewnętrzne fotochromy, jak mi sie zdaje zgodnie ze schematami. Po odpaleniu zaplonu lewe lustro od razu sie przyciemniło choć nie powinno i tak już zostało, prawe wogóle nie zareagowało. Najgorsze jest to że cała operacje z braku czasu robiłem na raty i auto poskładane, wiec ciezko mi bedzie krok po kroku przesledzić wszystkie połaczenia. Jest opcja, ze sterowniki drzwiowe nie obsługują fotochromow, chociaz skladane i grzane lusterka juz tak?? mial ktoś podobną akcje??

Edytowane przez grom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po odpaleniu zaplonu lewe lustro od razu sie przyciemniło choć nie powinno i tak już zostało

Przyciemniło się czy zrobiło się brązowe?????

Jak nabrało Ci brązowego koloru i tak zostało to po prostu spaliłeś fotochrom :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyciemniło się czy zrobiło się brązowe?????

Jak nabrało Ci brązowego koloru i tak zostało to po prostu spaliłeś fotochrom

przyciemniło się tak jak powinno, nie na brązowo. Problem w tym że nie chciało się rozjaśnić. Jak odpiąłem wkład ręcznie, powoli sie rozjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniło się czy zrobiło się brązowe?????

Jak nabrało Ci brązowego koloru i tak zostało to po prostu spaliłeś fotochrom

przyciemniło się tak jak powinno, nie na brązowo. Problem w tym że nie chciało się rozjaśnić. Jak odpiąłem wkład ręcznie, powoli sie rozjaśniło.

No to musisz sobie sprawdzić wszystkie połączenia coś gdzieś jest nie tak jak potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie podłączania fotochromu wszystko hula wsteczne lampy też podłączone, pytanie jak podłączyć oświetlenie wnętrza??? Pin6 gdzie dokładnie mam wpiąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...