Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6


RalphA4

Rekomendowane odpowiedzi

też mi sie tak wydaje :) Daniels a dlaczego mowisz ze przy moim 130 to bedzie masakra ? ile ty masz kucy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie tak wydaje :) Daniels a dlaczego mowisz ze przy moim 130 to bedzie masakra ? ile ty masz kucy ?
coś koło 200ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba ci:

-sprzęgło i dwumas AVF lub BRD

-wybierak skrzyni 6 bieg HCF lub HCK wsio ryba

-rozrusznik

-podkładka skrzyni

-skrzynia oczywiście

-łapa skrzyni

wszystko pasuje P&P półosie też

hej,

czy moglbys podac wiecej danychna temat pozycji z listy, numery czesci, zdjecie czy cos takiego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odswierze temat bo wlasnie wymieniam skrzynie 5-cio biegowa w moim AWX-ie na 6-cio biegowa HCF i z impulsatorem juz nie ma problemu gdyz jest to do ogarniecia czyli obejscie samego impulsatora aby predkosc byla zczytywana z czujnika ABS-u. Kolega Grzanek z forum , mieszkajacy w Kielcach robi takie rzeczy , ja u niego bylem az z Gorzowa Wlkp. zeby mi to ogarnol.

Moje autko wlasnie stoi na warsztacie gdzie wsadzaja skrzynie HCF i kompletne sprzeglo z dwumasem od BRD , jak juz bedzie poskladane wsio do kupy to napisze co i jak.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odswierze temat bo wlasnie wymieniam skrzynie 5-cio biegowa w moim AWX-ie na 6-cio biegowa HCF i z impulsatorem juz nie ma problemu gdyz jest to do ogarniecia czyli obejscie samego impulsatora aby predkosc byla zczytywana z czujnika ABS-u. Kolega Grzanek z forum , mieszkajacy w Kielcach robi takie rzeczy , ja u niego bylem az z Gorzowa Wlkp. zeby mi to ogarnol.

Moje autko wlasnie stoi na warsztacie gdzie wsadzaja skrzynie HCF i kompletne sprzeglo z dwumasem od BRD , jak juz bedzie poskladane wsio do kupy to napisze co i jak.

Witam No i jak po przekładce...Podpowiesz coś na temat Impulsatora? Jak ogarnąć temat z licznikiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odswierze temat bo wlasnie wymieniam skrzynie 5-cio biegowa w moim AWX-ie na 6-cio biegowa HCF i z impulsatorem juz nie ma problemu gdyz jest to do ogarniecia czyli obejscie samego impulsatora aby predkosc byla zczytywana z czujnika ABS-u. Kolega Grzanek z forum , mieszkajacy w Kielcach robi takie rzeczy , ja u niego bylem az z Gorzowa Wlkp. zeby mi to ogarnol.

Moje autko wlasnie stoi na warsztacie gdzie wsadzaja skrzynie HCF i kompletne sprzeglo z dwumasem od BRD , jak juz bedzie poskladane wsio do kupy to napisze co i jak.

Witam No i jak po przekładce...Podpowiesz coś na temat Impulsatora? Jak ogarnąć temat z licznikiem..

Witam!

Po przekladce wsio dziala jak nalezy , wedlug mnie zmiana wplynela na plus dla auta jak i dla mnie zwlaszcza , ze gdy jade do Polski ale i nie tylko to 6-ty bieg sie przydaje. Spalanie spadlo , ciszej w aucie bo nizsze obroty silnika i tak jakby autko ciut lepiej sie zbieralo z racji innego zestrojenia skrzyni biegow.

Przytrafil mi sie tylko jeden problem ale to raczej z winny mechanika gdyz po wlozeniu nowej skrzyni do autka nie oblukal dokladnie calej przestrzeni wokol skrzyni biegow i nie zauwazyl , ze podczas jazdy i zmainy biegow glowny przewod cisnieniowy od wysprzeglika zawadzal o ciegna od dzwigni zmiany biegow w wyniku czego wkoncu sie przetarl , plyn hamulcowy zaczol wyciekac a tym samym nie moglem zmienic biegow podczas jazdy a po wymianie owego peknietego przewodu na nowy i probie odpowietrzenia ukladu sprzegla szlak trafil sam wysprzeglik :facepalm:

Teraz wszystko dziala jak nalezy.

Jezeli chodzi o impulsator to po wielu zapytaniach na forum i rozmow z kilkoma osobami co do pozbycia sie impulsatora i zakodowania FIS-a tak aby dzialal z nowa skrzynia to koniec koncow zmuszony bylem jechac az do Kielc do kolegi "Grzanek" , ktory podczas rozmowy telefonicznej powiedzial , ze nie ma z tym problemu i on to wszystko zakoduje jak nalezy co tez uczynil. Trwalo to moze godzinke i teraz FIS zczytuje predkosc z czujnika ABS-u z lewego kola a i za wykonanie uslugi drogo tez nie bylo , pomijajac oczywiscie koszta i czas samego dojazdu z Gorzowa Wlkp. do Kielc :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi dokładnie napisać co jest potrzebne do przekładki? Masz jakieś nr części.. Np łapy od skrzyni.. Sprzęgło... Rozrusznik.. Albo nr tej podkładki... Ja to raczej do Kielc nie pojadę bo za daleko mam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie no i super że kolega Marcin9680 napisał że wszystko gra. Napewno wielu osobom to pomoże w pomyśle zmiany 5 skrzyni na 6 biegowa:) mówię tutaj również o sobie z tym że będę szukał skrzyni HCK do siebie. I jestem za tym abyś troszkę bardziej przybliżył co tego Swapa jest potrzebne dokladnie od A do Z to wtedy unikniemy nie potrzebnych kosztów bądź niedociągnięć związanych chociażby z wymiana półosi które ponoć zostają stare i pasują P&P.Fajnie abyś podał namiar na tego kolegę "Grzanek" chyba że to nasz forumowy chłopak. Wielkie gratki za udany mod. Ewentualnie podaj nr telefonu na priv jesli to nie problem to się odezwę i pogadamy na spokojnie. Jeszcze raz gratki i udanych więcej rezanek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przekładki 5->6 i potwierdzam, że da się przerobić licznik. Dziś udało mi się przerobić wsad tak, aby czytał prędkość z CAN, więc brak impulsatora w skrzyni nie jest problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przekładki 5->6 i potwierdzam, że da się przerobić licznik. Dziś udało mi się przerobić wsad tak, aby czytał prędkość z CAN, więc brak impulsatora w skrzyni nie jest problemem

Ok powiedz tylko w którym adresie zmieniałeś wartość?

czy to 065? i tam trzeba zmienić wartość z 82 na 83? Nikt tu nić nie pisze a przecież nie ma co tajemnicy robić..Nie wyskoczył ci po tym zabiegu żaden błąd na zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przekładki 5->6 i potwierdzam, że da się przerobić licznik. Dziś udało mi się przerobić wsad tak, aby czytał prędkość z CAN, więc brak impulsatora w skrzyni nie jest problemem

Ok powiedz tylko w którym adresie zmieniałeś wartość?

czy to 065? i tam trzeba zmienić wartość z 82 na 83? Nikt tu nić nie pisze a przecież nie ma co tajemnicy robić..Nie wyskoczył ci po tym zabiegu żaden błąd na zegarach?

Wziąłem wsad z nowszego licznika i skopiowałem wszystkie obszary oprócz: immo, przebieg, Nr VIN i numer IMMO. Więc zmian było więcej. Jak znajde chwilę to jeszcze poszukam, bo może wystarczy drobniejsza zmiana. Po zmianie nie było błędów. w okolicach 065 jest zapisany przebieg, wiec ten trop odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRL to skrzynia z początku produkcji i wybieraki pasują od GBA , więc inne niż w HCF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good to know. Czy w takim razie skrzynia GBA wejdzie p&p?

Mam rok modelowy 2003 i prawdopodobnie prędkość zczytywana jest z ABSu.

Edytowane przez m1chal_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawna GBA to unikat,ja ją wymieniłem bo wyła,najszybciej znajdziesz hcf ,poszukaj na allegro często sprzedają z cięgnami i za połowę ceny co sprawna GBA,co do impulsatora sprawdź nad lewą półosią czy jest zaślepka czy czy idą kable ,u mnie bya zaślepka ,więc zczytuje z abs-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy w B7 jest taka sama sytuacja, czy coś już się pozmieniało w nowszym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b7 wszystko tam samo jak w b6. Ja proponuje skrzynie JWS. Jest dłuższa niż HCK i z nowszych roczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...