Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana czy regeneracja turbiny?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Szykuje mi się naprawa turbinki. Słyszałem jednak, że do turbin Garreta nie produkują już oryginalnych zestawów do regeneracji (info od mechnika z Tune-UP w Gdańsku). Zestawy jako akie są, ale już nie tak dobre jak te oryginalne. Więc mam teraz problem. Czy porywać się na regenerację i liczyć, że trafię na "dobry" zestaw, czy nowa turbinka? Jeśli nowa to jaką polecacie?

Opublikowano

Jak nie musisz mieć turbiny na wczoraj to poszukaj jakieś używanej w dobrym stanie.

Opublikowano
  • Autor

Jak więc poznać czy turbina jest w dobrym stanie gdy jest wyszarpana z auta i pięknie wyczyszczona? Na co zwracać uwagę?

Opublikowano

Ja kupiłem nową turbawkę, nie chciałem regenerować, bo różnie jest z uszczelniaczami później.

Możesz poszukać na forum, może ktoś będzie sprzedawał.

Opublikowano

Jestem jak najbardziej za regeneracją,w dobrym zakładzie oczywiście,te turbiny mają już swoje lata i nie wierzę,że używana długo pociągnie,zestawy nie są ori Garreta ale można dostać dobrej jakości i turbo będzie trwałe.

Opublikowano

nie wiem, jak aktualnie, ale w zeszlym roku, moznabylo kupic nowa turbine za 1700 zl.

Opublikowano
  • Autor

@Spidan

Właśnie dlatego obawiam się używanej. Pochodzi z 50tys km i będzie znowu to samo. A z moimi przebiegami... Kupiłem swoją rok temu i już 50tysi zrobione :D

@Musashi

Jak nowa turbinka to może coś wydajniejszego? ARL, KKK, lub wydajniejszy Garret?

Opublikowano

oczywisce ze tak, Turbina z BRD, do tego wydajniejsze wtryski, drugi IC :naughty: i chip na to.

Jest sporo na ten temat. CHociaż 180KM uzyskasz na seryjnej turbinie.

Opublikowano

Ja nie chciałbym stać przed tym wyborem 2 raz, ale nie daj Boże gdyby się przytrafiło to wybrałbym regeneracje-ponownie. Na chwilę obecną 25kkm, a ona ciągnie jak wściekła.

Opublikowano

Dokładnie,kolega robił w Superbie AWX turbo w Krakowie zapłacił 980zł,2 lata gwarancji,śmiga już 2,5 roku i rewelka ciągnie,sucha,nie ma luzów,dolot czyściutki.

To nie jest miejsce na reklamy !!! Musashi

Opublikowano

mi regenerowali turbine z awx a bardzo dobrym zakładzie, znanym w środowisku tuningowym i po 40 tys km zaczyna gwizdać i to coraz mocniej

Opublikowano
@Spidan

Właśnie dlatego obawiam się używanej. Pochodzi z 50tys km i będzie znowu to samo. A z moimi przebiegami... Kupiłem swoją rok temu i już 50tysi zrobione :D

@Musashi

Jak nowa turbinka to może coś wydajniejszego? ARL, KKK, lub wydajniejszy Garret?

no ARL bedzie pasował jak cholera:decayed:

Opublikowano
  • Autor
oczywisce ze tak, Turbina z BRD, do tego wydajniejsze wtryski, drugi IC :naughty: i chip na to.

Jest sporo na ten temat. CHociaż 180KM uzyskasz na seryjnej turbinie.

Chipsa już w swojej zrobiłem. Delikatnie ze 131 >na 155 kucyków i 360 momentu. Zabawa we wtryski i IC to już spory wydatek :D

Jeśli różnica cenowa między nową seryjna turbiną, a inną wydajniejszą nie byłaby duża to może lepiej dorzucić te parę groszy? I czy potem znów musiałbym silniczek chipsować by to wszystko dobrze ustawić?

Opublikowano

Po zmianie turbo na wydajniejsze powinno się zrobić korektę softu.

Opublikowano
  • Autor

Oki dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.