Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłos turbinki


gumis855

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy i Kolezanki, zapewne nie raz slyszeliscie jak przejezdza subaru impreza czy jakis inne autko sportowe i jak kierowca zmienia bieg albo odpuszcza gaz to turbina robi takie charakterystyczne "pssyt". Gosciu ostatnio jechal u mnie tyle ze audi a4 b7 w sedanie i poprostu przeza***iscie to brzmialo.

moje pytanie brzmi: mozna cos takiego zrobic w zwyklym aucie? co jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest turbo i blow off :D

---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

Kumpel z ulicy ma to w 1.8T i fajnie mu to robi `pssst` :P Ty masz dieselka to nawet nie ma sie co w to bawić bo efekt będzie bardzo kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że w każdym silniku z turbo jest blow off bo coś musi upuścić nadmiar ciśnienia który nie pójdzie na gary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że w każdym silniku z turbo jest blow off bo coś musi upuścić nadmiar ciśnienia który nie pójdzie na gary...

Niee, w mocno tuningowanych autach blow off to własnie podstawa aby to ciśnienie nic nie uszkodziło itp. w serii to nie wychodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego silnika można to zamontować, a efekt zależy od wielkości turbiny i jej sprężania. Jeżeli Cie stać do klekota coś takiego wstawiać to proszę:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3605686

a tu masz efekty:

http://www.youtube.com/watch?v=G6s4YDegMe8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt świetny! Cena też nie jest jakaś kosmiczna...

Hehe

Prosze was jak tu jest jakis efekt to ja odpadam i nie odzywam sie. Ja wywaliłem kata i to dopiero mam efekt. I na dodatek mam surge co jak dam w palnik to pieknie zaswista i nie tylko. Takie gowno to mozna w dieslu w dupe sobie włożyć.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w benzyniaku robi ładnie , w klekocie jak na filmiku...:facepalm: i jest to niepotrzebne w seryjnym silniku .

Jak chcesz mieć efekt to polecam ChipTuning , ja mam ze 110 na 140km . Różnicę mocy czuć odrazu i spalanie niższe . Tylko takie operacje przeprowadzać w jakichś zakładach typu Vtech gdzie przed chipem i po wjeżdżasz na hamownię ,

a nie chipy z alledrogo za 50zł gdzie niby ustawiasz se jeszcze moc :polew:

Blow Off do TDI na alledrogro kosztuje 700zł... to sobie odłuż jeszcze ze 100zł i będziesz miał Chipa , bynajmniej ja płaciłem nieco ponad 800zł w Vtech 2 lata temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blow Off jest potrzebny jak jest przepustnica = po puszczeniu gazu przepustnica się zamyka i trzeba upuścić cisinienie

w dieslu brak przepustnicy - blow off bezsensowny takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...