Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ksenony a zwykłe lampy Valeo


Zbyszek_7

Rekomendowane odpowiedzi

4300K świeci na zielono, mogę sprzedać komuś zestaw za 100zł(poświeciły dokładnie tydzień u mnie H7) i psy mnie zwinęły nie miał sie o co przy....ć to patrzył sie w lampę i o szyby przyciemnione ,ale ja miałem lekko. wstukał mnie w ten kalkulatorek i teraz jak mnie złapią to wyskoczy że coś było

a koleś był tępy jakich mało ale upierdliwy.dowód zawinoł i na konieć zaproponował mandat 300zl ale niestety nie przyjąłem

bo pytam jak pan to stwierdza że to xenon i że szyby ciemne a on mówi że na oko

to mu powiedziałem że na oko to chłop w szpitalu leży

a jak na koniec mu pokazałem atest to już całkiem zbaraniał

do xenona spryski bo jest taki moment rozpalania że jak bystry koleś będzie to się kapnie

szukał przetwornicy, ale biedny nie mógł znaleźć aż mi się śmiać już chciało

Hmm w tym miesiącu bieda.. A jakiej firmy że 100zł :) ? Na allegro po 50 zł są żarniki :/

Ale jest więcej światła niż na zwykłych? Zrób jakieś foty:)

Powiem szczerze lepiej świecą na tych hidach :) w suche dni to powiem cud miód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam teraz założone oryginalne zarniki d2s 4300k i barwa jest żółta wpada w białe świeca naprawde super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone 4300:grin::polew: 4300 jest białe, przu zimnym białym wygląda na zółte, ale jest to najjaśniejsza barwa w xenonach! było o tym milion razy

druga sprawa do czego ten atest miał słuzyć?? miałes przednie za foliowane??? to atest mogłes sobie wsadzic... w polsce nie można mieć przyciemnianych przednich bocznych szyb, a tylne wraz z tylnią to i farbą mozesz zamalować:wink:

jak zakładacie xenony pamietajcie o spryskach, choc i to was nie ratuje przed utratą dowodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietajcie ze palniki musza sie jeszcze rozswiecic.

6000k to kupa, 4300, ok, ale dopiero jak sie rozswieca....

Orientuje sie ktos czy jak sie zalozy te spryski (lub przynajmniej atrapy ) to tez sie przypieprzaja?

(wiadomo ze ma byc samopoziomowanie, ale moze przymkna oko jak sie ma reczne...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone 4300:grin::polew: 4300 jest białe, przu zimnym białym wygląda na zółte, ale jest to najjaśniejsza barwa w xenonach! było o tym milion razy

druga sprawa do czego ten atest miał słuzyć?? miałes przednie za foliowane??? to atest mogłes sobie wsadzic... w polsce nie można mieć przyciemnianych przednich bocznych szyb, a tylne wraz z tylnią to i farbą mozesz zamalować:wink:

jak zakładacie xenony pamietajcie o spryskach, choc i to was nie ratuje przed utratą dowodu...

w polse moża przyciemniać jak chcesz wiedzieć tylko szyba musi przepuszczać 70% światła w polu widzenia kierowcy. jak okleisz żeby tyle przepuszczała to można

dodam tylko że czysta biała szyba przepuszcza 78,4% u mnie mierzyłem tylko ciekawe ile przepuszcza na tym pasku na górze co jest ciemniejszy.

a świecą zielono jak ustawiałem światła to na przyrządzie była barwa zielona może to wina załamania światła 2 soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w audi seryjnie masz juz poziom przyciemnienia ok 20 % to nie tajemnica:wink: wiec żadnej folii na przód nie mozesz załozyc przejedź sie na stacje diagnostyczna tylko profesjonalną to sam sie przekonasz:wink: a nie ma na rynku foli scieniającej 10%:banan: tak samo powie Ci każdy zakład który legalnie w tym działa ze przyciemnią ci wszystko ale atest dostaniesz na tył, przód na własna odpowiedzialnosć

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:22 ----------

tu jest piękny cytat ze co byś nie nakleił będzie niezgodne trudne do udowdnienia swojej racji

Praktycznie można również przyciemniać je z zachowaniem łącznej przepuszczalności światła (szyby i folii) w zakresie widzialnym, wynoszącej co najmniej 70%. Ze względu na brak możliwości pomiaru tej przepuszczalności zarówno podczas kontroli drogowej jak również w stacji diagnostycznej, mogą powstawać spory, aż do drogi sądowej włącznie

http://www.audi-tech-team.pl/content/view/56/103/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak jest z tymi ksenonami. Taki dokładany zestaw HID z żarnikami ksenonowymi jest nielegalny?

nie ma homologacji poprostu, a jak nie masz sprysków to jesteś na straconej pozycji jak sie uczepi niebieski świateł, bo spryski jeszcze czasem pomogą:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietajcie ze palniki musza sie jeszcze rozswiecic.

6000k to kupa, 4300, ok, ale dopiero jak sie rozswieca....

Orientuje sie ktos czy jak sie zalozy te spryski (lub przynajmniej atrapy ) to tez sie przypieprzaja?

(wiadomo ze ma byc samopoziomowanie, ale moze przymkna oko jak sie ma reczne...)

chyba atrapa spryskow nie przejdzie bo chłopcy to sprawdzają

a poziomowanie to możesz im wmówić że masz mało który się zna jak zobaczy spryski to powinien dać sobie spokój

ja z tymi szybami latałem 4 lata a ten się przyczepił nawet gaśnice oglądał czy ważna

no taki mol był że szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa którą masz jest niehomologowana pod xenon, a hid to chiński zarnik równiez bez homologacji, by było wszystko ok musisz mieć spryski i sampoziom, spryski to układ mycia reflektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrze że nie wziolem tego mandatu bo chyba koleś zdryfił minęło już 2tygodnie i żadnego wezwania nie dostałem

nie miał jak tego udowodnić i tyle ale dowod zawinoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrze że nie wziolem tego mandatu bo chyba koleś zdryfił minęło już 2tygodnie i żadnego wezwania nie dostałem

nie miał jak tego udowodnić i tyle ale dowod zawinoł

Odezwą się do ciebie . Nie chwal dnia przed zachodem słońca

Napewno się odezwą.

Wysłano z GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz kawalek z dyrektywy

Inne wymagania

Wymogów określonych w pkt 5.5.2 nie stosuje się do świateł mijania.

Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej

2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania

świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45 (1). Ponadto, w odniesieniu do odchylenia

pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się.

Do doświetlania zakrętu można stosować wyłącznie światła mijania, zgodnie z regulaminem

nr 98 lub 112.

W przypadku gdy doświetlenie zakrętu uzyskuje się za pomocą poziomego ruchu całej wiązki

lub załamania granicy światła i cienia, to funkcja ta może być włączona wyłącznie wtedy, gdy

pojazd porusza się do przodu. Powyższego ograniczenia nie stosuje się w przypadku doświetlenia

prawego zakrętu w prawostronnym ruchu drogowym (lub lewego zakrętu

w lewostronnym ruchu drogowym).

a chcesz to czytaj całość

https://docs.google.com/viewer?url=http://www.infor.pl/download/site/pl/oj/2007/l_137/l_13720070530pl00010067.pdf

---------- Post dopisany at 00:07 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

a u amerykańców wolno wszystk chyba

kątów żadnych nie ma po gorzale chyba do 0.8promila(ogladalem program z pracy amerykańskiej policji i złapali jakiegoś właśnie)

Wacha tania silniki jak w jelczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak jest z tymi ksenonami. Taki dokładany zestaw HID z żarnikami ksenonowymi jest nielegalny?

tak na chama to i HID-y nie przejda (nawet jakbys zalozyl samopoziomowanie i spryski), bo zwyczajnie nie maja homologacji- Chooj wi dlaczego.... (moze chinczycy ida najtanszym kosztem i nawet sie o nia nie staraja? )

Swoja droga jezeli nawet palniki D2S maja barwe 6000k to tez nie maja homologacji mimo ze mozna je zalozyc do samochodu orginalnie wyposazonego w instalacje do ksenonow...

A co do przyklejenia, to jak rzeczywiscie sprawdzaja to trzeba to dopracowac. Jaki przepis taka odpowiedz- z tego co widze to dokladniej te spryski nie sa w przepisie zdefiniowane, wiec chyba zaloze takie dysze od szyb+ przewody do pompki uruchamianej elektrycznie za pomoca przycisku. Nigdzie nie jest zapisane chyba jaki to ma byc strumien i z jaka sila ma pryskac i kiedy sie wlanczac- chyba ze sie myle?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Z homologacją jest tak, że jak coś wycinasz w lampach, dokładasz nie oryginalne hidy, paski z ledami itp. to ta homologacja traci ważność. Jedyny sposób to zrobić to tak żeby tego nie było widać od góry. Czyli jak w ori xenonach przetwornice pod lampami itp. Co do barwy, jak ktoś nie ma spryskiwaczy i ori instalacji to polecam 4300:D Psy sie nie powinny doczepić bo wygląda jak porządna żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pany spryskiwacze i samopoziomowanie nic nie da jesli lampa nie jest homologowana pod xenon, na lampie jest oznaczenie do jakiego żródła swiatła jest przeznaczona, dla żarówek halogenowych jest chyba HR, HRC a dla xenonów jest chyba DC, jak kumaty policjant to luknie na oznaczenia i po dowodzie. Swoja drogą te zestawy zenonów z alllegro to też lipa troche tzn. ciężko trafić na dwa jednakowo świecące żarniki, maiłem takie w poprzednim aucie i jeden świecił an niebiesko a drugi na biało a były to 4300 gościu mi wymienił ale też była lekka różnica w odcieniach, kupiłem potem jeszcze dwa żarniki i też świeciły różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...