Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka check


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

dziś przy ostrym przyśpieszaniu moim 3.0 na maxa kontrolka check zaczyna mrugać to już drugi raz w ciągu 2 mc ale tylko przy szybkiej jezdzie help co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak pewnie zrobię ja podejrzewam że to katy siadają ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu kompa zapewne zobaczysz zapis....sporadyczne wypadania zapłanu na cylindrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał dodać, że ma zamontowany lpg a to też może powodować wywalanie checka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to przez te japońskie wtryski:grin: czuje że błąd będzie związany z mieszanką paliwa a winą lpg. Sprawdź vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak koledze gazownik ustawił spalanie jak najmniejsze (zubożył mieszankę) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolunio, bez kompa niczego się nie dowiesz. Miałem podobną sytuację (ASN PB/LPG) podczas mocnnego przyspieszania kontrolka check się pojawiała dopóki nie wymieniłem zużytych cewek zapłonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tu was zaskocze jak jeszcze nie miałem lpg i check mi mrugał ,a ceweczki mam nowiutkie z ASO i świece także NGK nie piszcie głupot proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tu was zaskocze jak jeszcze nie miałem lpg i check mi mrugał ,a ceweczki mam nowiutkie z ASO i świece także NGK nie piszcie głupot proszę

Do puki nie podepniesz pod vaga to właśnie będziemy pisać głupoty. Ja obstawiam Misfire :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, kolunio. Nie będziemy sugerować "głupich" powodów wyświetlania check-a. Jak już sprawdzisz na komuterze zapisane błędy to napisz o nich. Być może czegoś nowego dowiemy się od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypada zapłon na cylindrach i sonda lambda ,wypadanie zapłonu może byc powodem ponieważ w komorach mam olej jak ostatnio wymieniałem swieczki muszę się jakoś tego pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee to nie wielkie koszta pewnie tylko sonda kosztuje i mam je dwie ciekawe ile w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym na Twoim miejscu przeczytał w archiwum moje posty tam powinno być dużo nastukane na temat ASN. Zmień świece na NGK LPG 1 i zapomnisz i problemie padających cewek w tym silniku. Kolejna ważna sprawa to prawidłowe wystrojenie LPG a to potrafi mało kto. Jak wyskakuje błąd niskiej sprawnosci kata to sygnał ,że jest źle wyregulowana instalacja. Bardzo pomocne w strojeniu LPG są 2 szerokopasmowe sondy lambda... daje to niezłe możliwości regulacji. Gdy wypadają Ci zapłony i sonda lambda zamiast "falować" niemal stoji w miejscu to na 80% masz już po katalizatorach albo po sondzie. Najcześciej pada grzałka sondy ale to są troche inne błędy... Jeśli sonda przed katem oscyluje w granicy 0,8V wszystko z katem powinno być o.k jeśli sonda nie reaguje... czeka Cie demontaż wydechu. Sprawdzenie drożności i ogólnie w cholere roboty... Tak dla jasności nasze 3.0 mają 4 sztuki katalizatorów 2 precaty + 2 główne proukcja eberspracher cena w serwisie ok. 10 tys zł

sprawdz na VAG kanały :

31 w góre odpowadają za katalizatory i sondy lambda pokazują temperature wydechu itp...

tu rozpiska :

002 Injector time and MAF

003 overall timing and MAF

004 intake air temp and coolant temp

015 mis-fire count cyl 1~3

016 mis-fire count cyl 4~6

20/21 Timing correction (CFs), or “timing retard”

22-24 Timing related data

26/27 Knock Sensor for Cyls 2/5

034 EGT temp bank 1

035 EGT temp bank 2

031 O2 voltage

032 LTFT

114 N75 Duty Cycle

115 Boost (Request and Actual)

120 Torque

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik mówił ze nie ma potrzeby wymieniać swieczki na lpg 2 mc założyłem nowe ngk zapłaciłem 180 zł coś widzę ze nie potrzebnie zakładałem lpg same problemy a tak ich nie miałem wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik mówił ze nie ma potrzeby wymieniać swieczki na lpg 2 mc założyłem nowe ngk zapłaciłem 180 zł coś widzę ze nie potrzebnie zakładałem lpg same problemy a tak ich nie miałem wogóle

No tak to już bywa z tymi gazowniami :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie co jak jeszcze nie miałem lpg to mi się to zrobiło ale tylko raz czyli wypadł zapłon na pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...