Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo BRD ZAKUP :(


RalphA4

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie miesiąc jeździłem z zamontowanym turbo BRD i wtryskami 0,230 i podczas hamowania bez softu wyszło 146KM i 297Nm, oczywiście z niskich obrotów bieda było jechać - turbo osiągało zadane ciśnienie przy ponad 2,2tys obr. To było główne zadanie Wojtka - poprawić dół, a reszta co się da w miarę bezpiecznie. Po sofcie inne auto, zdecydowanie lepiej jedzie dołem (nie porównuje do seryjnej turbiny, bo to bez sensu), reakcja na gaz bez porównania, więc bez obaw:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej miales dobry motor, to korzystajac z okazji pytanko z innej beczki: dziś niestety trafilo mi sie trefne paliwo, i na chwile obecna modle sie o to zeby pompe szlag nie trafil, popowtryskiwacze przypuszczam ze sa do wywalenia, szczegolnie ze jak bylem u Aliego to powiedzial ze moje wtryski juz sa troche slabe, dlatego pytanie co kupic teraz? przy takich modach ? i jak to w cenie wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze padly, na 1000% sa juz słabe, a przypuszczam ze opercja pod tytulem LEWA ROPA im nie pomoze wiec bedzie jeszcze gorzej, dlatego pytam sie odnosnie innych wtryskow, co mozecie poleci przy tych modach i s kad? czytalem o BQ i AL chociaz AL to raczej nie do zdobycia, dlatego pytam o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja chyba będę zmuszony zakupić drugie turbo mam afna + 142/323 na seryjnych gratach bez kata i egr zaślepiony ale zaczął mi dymić na niebiesko i teraz nie wiem na jakie zbierać kase czy awx czy brd tak zeby obeszło się bez korekty ewentualnie jak posypią się wtryski to 216 turbo i wtedy korekta no i ten sam problem bo pewną używkę ciężko znaleść , co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do BRD to jeszcze FMIC by sie przydało zrobic

musisz sobie koszty przeanalizowac:wink:

turbo wtryski fmic strojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic87 jeszcze zapomiales dodac pompe 11:) i wtedy bedzie juz jezdzil. Jak chcesz mam dobre zrodlo BRD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompą już nie będę modził niedawno uszczelniałem swoją więc może trochę popracuje więc na 10tce nie warto wsadzać BRD ? zostaje tylko AWX ? swoją drogą ile za to BRD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pompie 10 i brd ostatnio afn wypluł 165km 363nm. Co do turbo to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi po połączenie BRD + 10 to ja mam takie, stosunkowo słaby niuton właśnie ze względu na pompę, ale i tak tragedii nie ma:wink:

wykres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zasada fizyki, im większe turbo wiecej ps, lecz wolniej wstaje, powyż 3rpm. Do ANF'a T-AVF/AWX dołu tak nie stracisz i niuton będzie z mocą... Dobre strojenie, większa proporcjonalność optymalizacji i odczucia efektu.

Michal ile Ci dmucha BRD w peek'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pompie 10 i brd ostatnio afn wypluł 165km 363nm. Co do turbo to na PW.

wszystko zalezy od wtrysków w tym zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal ile Ci dmucha BRD w peek'u?

1,6 bar

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ----------

aaaa zapomniałbym, soft u mnie jest raczej lajtowy i taki miał być - przy mocniejszym było 181KM i 385Nm:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy od wtryskow to prawda, ale wzane tez jest poprawny montaz ic, ja np wtopilem w niby tanie zlaczki silikonowe :/ i prawda jest taka ze jest milion zakrętów a tak nie powinno być wiec teraz oddaje auto do profesjonalnej firmy ktora od nowa zrobi poprawny dolot. Dodatkowo przy modzie z turbo BRD warto wycicac kata i zrobic down pipe, dzieki czemu turbo o wiele nizej wstaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy modzie z turbo BRD warto wycicac kata i zrobic down pipe, dzieki czemu turbo o wiele nizej wstaje :)

Racja.. DP + wkladke Simoty albo cos podobnego:wink:

szybciej zassa powietrze i latwiej sie pozbedzie:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Racja.. DP + wkladke Simoty albo cos podobnego:wink:

szybciej zassa powietrze i latwiej sie pozbedzie:kox:

Co do filtra to pokazałem żę nie pomaga w znaczący sposób:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Racja.. DP + wkladke Simoty albo cos podobnego:wink:

szybciej zassa powietrze i latwiej sie pozbedzie:kox:

Co do filtra to pokazałem żę nie pomaga w znaczący sposób:)

dokładnie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania turbo BRD tylko zastanawiam się nad wężem wylotowym z turbo. Wiadomo, że mój z AVF nie będzie pasował bo jest na szybkozłączce, a w BRD jest tak jak w AFN tyko że (z tego co widziałem) końcówka wylotu jest grubsza. Jaki wąż najlepiej zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...