Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Średnie spalanie a wskazania komputera.


trekpio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum jak i posiadam moją ''myszatą'' od ponad tygodnia. A więc jak wygląda sytuacja z wiarygodnym spalaniem a wskazaniami komputera?? na kompie wskazuje mi średnio 8.0 L na 100 i widze że tak się utrzymuje (no powiedzmy że jest te 0,5L tolerancji niekiedy) na autostradzie ostatnio jechałem tak z 15km i przy 120-130km/h spalanie spadlo 7.1L /100km. i spadało dalej. Czy wam tez tak komputer mniej wiecej pokazuje?? boli mnie z leksza te 8.0 L przy normalnej jeździe, spokojnej ale może to normalne. Aha powiedzcie mi na komputerze są wskazania tak jakby dane spalania nr.1 i dane spalania nr.2 (tak jakby 2 pamięci) o co tam dokładnie chodzi i w jakim celu są te ''pamieci'' ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeszcze zależy od tego jakie masz koła i opony założone Ja na letnich 18 cali 245 mam zawsze większe spalanie niż jak założę zimówki 16cali 205 o około litra to jest w lecie średnie jest 7,2 a zimą 6.5 co do pytania"" dane 1 a dane 2"" to pokazuje komputer pokładowy 1 to jest dzienne czyli z danego dnia po 2 godzinach sie resetuje a--- komp 2 to dane średnie z okresu jak dobrze pamiętam 5000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeżdżę na 205/16 ale myślę że po dłuższym okresie jazdy coś się wyklaruje. A powiedz mi czy można z resetowac oba komputery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskasz reset i przytrzymujesz. kasujesz w ten sposob aktualnie wskazywana wartosc. ( np , srednie spalanie, czas podrozy, dystans itp)

sprawdz spalanie chwilowe przy V= 90km/h na plaskim odcinku, bez przyspieszania i nie z wiatrem ani nie pod wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wrócic i zadac pytanko. czy wyższe spalanie może byc powodem ''uszkodzeniem'' termostatu? czyli powiem tak dogrzewa mi się tylko do 80 st.C a w duzych korkach dochodzi do 90.st. Wydaje mi sie że raczej tak, tylko wole spytac doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik diesla nagrzewa się dłużej niż np. benzyny, które miałem wcześniej. Trasa 7-10 km, miasto, jeśli są postoje, może nawet dłużej. Moje wrażanie jest takie, że tak jak benzyna potrafiła się w korku zagotować, tak w dieslu temp w korku może lekko spaść - zwłaszcza jeśli jest chłodno. Zrób testy z natury: miasto, trasa i będziesz wiedział, jeśli nie ma jakiejś max przechyłki to olej te analizy. Także spoko. Jeśli jedziesz 20 km i masz 75 stopni wtedy wymień termostat, pamiętaj, że nawet teraz noce są chłodne i jeśli ktoś trzyma auto pod chmurką, to nagrzanie trochę czasu musi zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc go porzadnie i nie bedzie nic cieknac*:wink:

może spróbuję, a co sie tyczy spalania to: podobno auto sie dłużej nagrzewa co za tym idzie wiecej pali"podobno":grin: Ja po przesiadce z benzyny byłem w szoku, jak długo sie czeka na optymalną temperaturkę , ale za to pokochałem momet-obrotowy juz od 1900 ładnie ciągnie, ajeszcze czeka mnie wirus --pięknie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie walka rozrzadu i szklanek,spalanie nie spada ponizej .... 7 litrow*

przejechalem *500 km od tej wymiany i jeszcze nie widzialem na fisie 6 z przodu przy spalaniu*

ale to osobny temat w ktorym musze zaczac cos dzialac*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wrócic i zadac pytanko. czy wyższe spalanie może byc powodem ''uszkodzeniem'' termostatu? czyli powiem tak dogrzewa mi się tylko do 80 st.C a w duzych korkach dochodzi do 90.st. Wydaje mi sie że raczej tak, tylko wole spytac doświadczonych.

Witaj Piotrek, przy takiej temp. w dzień jaka była np. dziś czyli od 15 do 20 stopni silnik powinien osiągnąć Ci 90C po ok.10 km i trzymać +/- 90C. Jeśli termostat, oraz czujnik temp. są sprawne. Jeżeli termostat lub czujnik są niesprawne spalanie wcale nie musi wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre moze i te spalanie jest normalne ale termostat i tak musze wymienic i obadam sprawe czy spalanie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...