Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie podczas jazdy


luknewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkad kupilem auto (ok 2 miesiace) podczas jazdy hucza kola. Na poczatku myslalem ze to przez zimowe opony. Ale zauwazylem ze jak jade prosto to huczy, jak jade i skrecam w lewo to tez huczy ale jak jade i skrecam w prawo to przestaje huczec. Stwierdzilem ze do wymiany jest przednie prawe łożysko. Czy mozecie napisać czy moja diagnoza jest słuszna czy moze byc coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś auto (prawa po tem lewą strone)na podnośniku i zobacz czy nie ma luzów (prawa-lewa,góra- dół)chwytając za koło.Stanowczym ruchem obkręć koło tak żeby wykonało kilka obrotów w przód potem w tył.Ewidentnie może być słyszalne huczenie ewnetualnie niekoniecznie słyszalne.Obstawiam łożysko-jak z większej prędkości zwalniasz to huczenie się zmniejsza(jest słabiej słyszalne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najlepiej udać się na stację diagnostyczną zapłacić ~30zł i sprawdzą dokładnie zawieszenie. No chyba że sam masz umiejętności i wiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko może być przyczyną hałasu, ale też w niektórych przypadkach winne,są niewywarzone koła, lub w moim przypadku buczało mi przednie koło na zakrętach i jak się okazało nie była to wina łożyska, tylko pozostałości tarczy na rancie, jak obiłem :baseball: delikatnie tarczę po brzegach to buczenie się skończyło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko może być przyczyną hałasu, ale też w niektórych przypadkach winne,są niewywarzone koła, lub w moim przypadku buczało mi przednie koło na zakrętach i jak się okazało nie była to wina łożyska, tylko pozostałości tarczy na rancie, jak obiłem :baseball: delikatnie tarczę po brzegach to buczenie się skończyło :wink:

Kolego a objawiało sie to tym, że przy skręcaniu w jedną stronę czy jak? Wiem, że mam już niefajne tarcze, od tygodnia mi huczy, objawia się to tym: jadę prosto huczy, skręcam w lewo przestaje huczeć, skręcam w prawo huczy. To więc tarcze czy łożysko? Tarcze miałem zamiar zmienić za miesiąć komplet przód + tył.. a teraz chciałem łożysko, ale skoro to może nie być łożysko.. to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te łożysko będzie pasować? Mam audi a4 avant 1.9 tdi AHU. Jeśli nie będzie pasować to proszę o jakieś inne bo akurat na tym niestety się nie znam, a mechanik taniej liczy jak swoje części mam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczęło mi mocno huczeć łożysko z przodu. Jeżdżę już tak jakieś 1500km. Jest coraz głośniej. Czy lepiej zrobić to od razu czy może mogę poczekać jeszcze 4000km bo wtedy jadę do mechanika na przegląd i olej? Czy huczące łożysko może mieć jakiś negatywny wpływ na inne podzespołu czy tylko wpływa na komfort jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przeczekałem huczące łożysko i musiałem wymienić je razem z piastą... :facepalm: ale to był renault :decayed: ale tak całkiem serio to lepiej je szybko wymień :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie niedawno wymieniłem na własną rękę łożyska w tylnym kole,bo już nie mogłem wytrzymać tego hałasu dochodzącego z tyłu od prędkości ok.80km/h w górę :kwasny:, nie było tego komfortu jazdy dopóki nie wymieniłem na nowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic łożysko i z glowy to przeciez nie są wielkie koszta ;)

wiem wiem, chodziło mi tylko o to czy dałoby radę poczekać żeby zrobić to za jedną wizytą u mechanika. Tak byłoby dla mnie prościej. Ale jednak zdecyduję się wymienić od razu bo nie ma co czekać. A jakie polecacie łożyska? Dla mnie jedyną znaną firmą jest SKF. Jest jeszcze coś innego (oczywiście nie interesuje mnie żadna chińszczyzna, raczej górna półka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF

FAG

Ruville

Dokładna cena za te drugie to 225zl. Dobpiero co wymienialem i najlepiej oby 2 naraz (moim zdaniem) czas pracy to ok.6h z wyprasowaniem i wprasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi cos zaczyna huczeć z tyłu, więc i mnie czeka wymiana łożyska...225to za komplet czy szt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi cos zaczyna huczeć z tyłu, więc i mnie czeka wymiana łożyska...225to za komplet czy szt.?

komplet na przednia os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...