Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem


Rekomendowane odpowiedzi

Rybnik?:whistling:

Po czym poznałeś? :naughty: Pewnie po łajbach na brzegu :kox:

ciepły parujący zbiornik+elektrownia+Twoja lokalizacja:wink:

BTW do tej pory tylko oglądałem Wasze fotki w tym temacie, teraz mam nadzieję będę uczestniczył.

Na początek uczę się ustawień i opcji aparatu, a przy tym zapierdzielam z latarką po domu:decayed:

http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/DSC_0060-1.jpg~original

najważniejsze, że sprawia Ci to radochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybnik?:whistling:

Po czym poznałeś? :naughty: Pewnie po łajbach na brzegu :kox:

ciepły parujący zbiornik+elektrownia+Twoja lokalizacja:wink:

BTW do tej pory tylko oglądałem Wasze fotki w tym temacie, teraz mam nadzieję będę uczestniczył.

Na początek uczę się ustawień i opcji aparatu, a przy tym zapierdzielam z latarką po domu:decayed:

http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/DSC_0060-1.jpg~original

świetny pomysł z tą latarką ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_9064_zps8dba228f.jpg

Dopiero zaczynam:whistling:

EOS600D obiektyw 18-55.

Tryb CA (wystrzenie pierwszego planu drugi plan maksymalnie rozmazany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i972.photobucket.com/albums/ae210/wandej9/IMG_9064_zps8dba228f.jpg

Dopiero zaczynam:whistling:

EOS600D obiektyw 18-55.

Tryb CA (wystrzenie pierwszego planu drugi plan maksymalnie rozmazany)

No niestety kit do najjaśniejszych nie należy...

Mowisz o lustrze czy obiektywie?? (jestem totalnym laikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O obiektywie pisał Han Solo, to baardzo podstawowe szkło i jak tylko ogarniesz temat szybko poszukasz czegoś lepszego. Pod warunkiem, że połkniesz bakcyla ;) Fotografia, podobnie jak samochody, to studnia bez dna :)

Tak, pisałem o obiektywie, oprócz tego, że ciemny to na dodatek słaby optycznie. Najlepszą alternatywą dla niego jest Tamron 17-50 2.8 bez stabilizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy wymieniac coraz to lepsze jasne szkla ktorych kwota zaraz siegnie po 10tys zl za kazde, lepiej niech @Wandej ogarnie podstawy fotografii a nie tlumaczy sie ze jest laikiem. Radze zaczac robic zdjecia, pobawic sie troche, poczytac - ksiazka/poradniki w necie, zapisac sie na kurs.

@Wandej,

bawienie sie rozmazanym tlem tylko dla rozmazanego tla to tak jak cieszyc sie ze samochod ma kola i jedzie. zdjecia powinny miec jakis temat i pomysl. to wlasnie odroznia fotografie od zwyklych pstrykow. to co wymysliles z tym samochodem jest wrecz beznadziejne... popatrz sam krytycznie na to co zrobiles. Umiesciles na pierwszym planie jakis badyl. Wez dziewczyne/kolezanke z lekkim makijażem, umyj auto na blysk bo teraz slonce podswietla ci caly kurz i brud a to na zdjeciach widac i zamiast tego badyla umiesc na pierwszym planie modelke a zdjecia od razu zyskaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy wymieniac coraz to lepsze jasne szkla ktorych kwota zaraz siegnie po 10tys zl za kazde, lepiej niech @Wandej ogarnie podstawy fotografii a nie tlumaczy sie ze jest laikiem. Radze zaczac robic zdjecia, pobawic sie troche, poczytac - ksiazka/poradniki w necie, zapisac sie na kurs.

@Wandej,

bawienie sie rozmazanym tlem tylko dla rozmazanego tla to tak jak cieszyc sie ze samochod ma kola i jedzie. zdjecia powinny miec jakis temat i pomysl. to wlasnie odroznia fotografie od zwyklych pstrykow. to co wymysliles z tym samochodem jest wrecz beznadziejne... popatrz sam krytycznie na to co zrobiles. Umiesciles na pierwszym planie jakis badyl. Wez dziewczyne/kolezanke z lekkim makijażem, umyj auto na blysk bo teraz slonce podswietla ci caly kurz i brud a to na zdjeciach widac i zamiast tego badyla umiesc na pierwszym planie modelke a zdjecia od razu zyskaja :wink:

Zgadzam się z tym całkowicie:good: Nie planowalem tej sesji. Dlatego auto brudne a i pomysłów większych brak. To jedne z pierwszych zdjęć jakie wykonałem lustrem ale będę dążyć do tego żeby zdjęcia można było pokazywac publicznie bez wstydu:wink:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy wymieniac coraz to lepsze jasne szkla ktorych kwota zaraz siegnie po 10tys zl za kazde, lepiej niech @Wandej ogarnie podstawy fotografii a nie tlumaczy sie ze jest laikiem. Radze zaczac robic zdjecia, pobawic sie troche, poczytac - ksiazka/poradniki w necie, zapisac sie na kurs.

@Wandej,

bawienie sie rozmazanym tlem tylko dla rozmazanego tla to tak jak cieszyc sie ze samochod ma kola i jedzie. zdjecia powinny miec jakis temat i pomysl. to wlasnie odroznia fotografie od zwyklych pstrykow. to co wymysliles z tym samochodem jest wrecz beznadziejne... popatrz sam krytycznie na to co zrobiles. Umiesciles na pierwszym planie jakis badyl. Wez dziewczyne/kolezanke z lekkim makijażem, umyj auto na blysk bo teraz slonce podswietla ci caly kurz i brud a to na zdjeciach widac i zamiast tego badyla umiesc na pierwszym planie modelke a zdjecia od razu zyskaja :wink:

Zauważ, że nie piszę o szkłach za 10.000 zł. Piszę o totalnym minimum, żeby zachować szczegóły na zdjęciu ;)

A żeby nie było nudno, to zapodam coś z ulicy ;)

u_ica.jpg

b5af10b69b.jpg

3a8ebe59bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem centralny kadr tez daje rade:wink: wszystko zalezy od pomysłu, wiec sugestia "unikac centralnych kadrów jest przesadzona":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unikaj centralnych kadrów ;)

Tak zap...alał że i tak dobrze że go w ogóle złapałem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem centralny kadr tez daje rade:wink: wszystko zalezy od pomysłu, wiec sugestia "unikac centralnych kadrów jest przesadzona":wink:

jest takie powiedzenie "żeby łamać zasady, trzeba je najpierw znać" ;)

A co do pomysłu, to tutaj go brak, nie uogólniam tylko odniosłem się do tego konkretnego zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...