Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mega wysokie spalanie


tmaxx88

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym zaczął od sprawdzenia czujników temperatury-to, że na blacie pokazuje 90*-wcale nie znaczy, ze tyle podaje czujnik do ECU-wróżenie z fusów...podepnij vaga, zrób logi, sprawdź czujniki-potem narzekaj- Touran żony-2,0, w mieście zimą palił więcej przy Jej spokojnej jeździe, niż moje 1,8T z normalną jazdą-walnięty był termostat i czujnik zaniżał, a na blacie wciąż było 90*...

Mozliwe ze którys z czujników juz nie domaga.

Ale z tym sprawdzaniem to przesada jakies po 8 l czy do pełna a pózniej do połowy.

Ja sie pytam gdzie ta połowa

Ciezko wyczuć

Jedynym najlepszym sposobem jest sprawdzenie ile pali to takie jak zapali sie rezerwa i jak tylko sie zapali od razu na stacje. Upychasz ile wlezie. Pamietasz ile zatankowales np 60l. Wsiadasz i kasujesz licznik. I spokojnie smigasz np 100% miasto. I jak tylko znów sie zapali rezera to od razu liczysz te 60 l przez np 760 km.

Czyli od rezerwy do rezerwy. Wtedy masz bardzo mały % błędu i na 100% wiesz ile Ci mniej wiecej auto pali. Ja teraz AJM zawsze mniej więcej 55l zrobiłem w 100% miasto 150 tys ludzi 770 km i wyszło mi oczywiście z butem w podłodze bo inaczej nie mozna jezdzić i wyszło 0,071 czyli 7,1l na 100 w mieście. W kwietniu. Jeszcze przed upałami. A wiec wszystko w jak najlepszej formie. A mam uwalony termostat i G62 którego doipiero wymianiłem w poniedziałek. A wiec jestem mega zadowolony. I tak robie co tankowanie. W zime wychodziło ok 7.8. Teraz widać ze juz spada. Sprawdz tak jak napisałem i będziesz widział ile pali na 99%

Pozdro

ZC

P.S. Ma B6 rezerwe swietlną na blacie? Bo u mnie swieci piszczy i na kompie pisze. Nie trudno nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ladujesz gazem do konca ponizej 2,5 tys to co sie dziwisz

tak jak koledzy Ci pisza:

jak lyka 10 przy srogim bucie na miescie to jest calkowita norma a nie zdziwilbym sie ze extremalni rajderzy dojda na wiecej - to nie sa juz te same silniczki na pompie ktore palily 6 litrow i mozna bylo robic co sie chalo z gazem

jedz na mala trase i obadaj

u mnie tez spalanie waha sie od 6-10 litrow chyba ze jezdze jak stary opa to idzie na 5

---------- Post dopisany at 16:30 ---------- Poprzedni post napisany at 16:30 ----------

jak ladujesz gazem do konca ponizej 2,5 tys to co sie dziwisz

tak jak koledzy Ci pisza:

jak lyka 10 przy srogim bucie na miescie to jest calkowita norma a nie zdziwilbym sie ze extremalni rajderzy dojda na wiecej - to nie sa juz te same silniczki na pompie ktore palily 6 litrow i mozna bylo robic co sie chalo z gazem

jedz na mala trase i obadaj

u mnie tez spalanie waha sie od 6-10 litrow chyba ze jezdze jak stary opa to idzie na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że tak jak pisałem powyżej 2,5tys to niewychodze sprawdze to i napisze bo moim skromnym zdaniem jest coś nie tak, wlewając 8,5l na stacji przy fisie 0 zrobiłem 65km i pokazuje 0 tak jak pisałem nieprzekraczając 2,5 tys, nawet chyba turbina nie osiągała pełnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikasz po 5 Litrów i chcesz spalanie obliczać ??

Zalej pełny i przejdz więcej kilometów, wtedy margines błędu jest mniejszy.

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:29 ----------

Sikasz po 5 Litrów i chcesz spalanie obliczać ??

Zalej pełny i przejdz więcej kilometów, wtedy margines błędu jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wrocilem z weekendu majowego, zrobiłem jakieś 700 KM po trasie, i spalanie wyszło z baku - 6l na 100km, w jedną stronę jechałem 100-110 km/h, w drugą trochę szybciej srednio 130-140 km/h. silnik AVF + quattro dłubnięty na 170 KM, opony 225/45/17.

w miescie tylko - WaWA, spalanie na tygodniu 10l, w weekend 8.5l

srednią na FIS'ie z ostatnich 5 tyś km mam 8.2l, sr predkość 36 km/h,

jak dla mnie jest ok :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...