Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap silnika


hadeseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam w swojej Malej silnik 1.6 ADP chcialbym wsadzic cos mocniejszego...mam na mysli silnik 2.4 V6 da sie ogarnac temat? tak,wiem 1.8 T albo 2.7 bT ale ja chcialbym zapytac wlasnie o 2.4...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj 1.6 i kup 2.4

to jest jedyne rozsądne wyjście

po za tym kupisz auto lepiej doposażone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze pisza ze lepiej kupic drugie auto bo tam bedziesz miał wiecej bajerow:Dale skoro chcesz sie upierac ze swoim to 2,4 wsadzisz tam ale bedziesz musiał dołozyc inny wydech bo we V masz dwa a cały silnik z osprzetem dosteniesz napewno do tego tez komp i inne graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,ze ja nie chce sprzedawac tylko tego zrobic...

i co chcesz tym udowodnic ????

Kolego temat jest dalece bez sensu

za duzo gratów do wymiany, a koszt bedzie taki że kupisz sobie za to drugie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,ze ja nie chce sprzedawac tylko tego zrobic...

i co chcesz tym udowodnic ????

Kolego temat jest dalece bez sensu

za duzo gratów do wymiany, a koszt bedzie taki że kupisz sobie za to drugie auto

Co racja to racja:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś mieszkający niedaleko mnie zmieniał 1.6 w golfie 4 na 1.8T. Koszta takie jak chłopaki napisali. Sprzedał by swoje kupił 1.8T i jeszcze by zostało. Teraz czeka jeszcze na wiązke silnika bo kupił od anglika ale jest strasznie długa zaczął ją skracać i silnik chodzi podobno w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz wymieniac to na 2,8 v6. Splanie podobne, ceny częsci tak samo, a lepsze przyspieszenie i stabilnijeszy silnik! :naughty: poza tym jak wyżej...przekalkuluj sobie koszta swapa i zastanów sie czy nie dołożyć ciut więcej i mieć wszystko jak fabryka dała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta duze chyba ze ma checi i sam zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce go srzedawac z powodow osobistych...czyli V6 sie nie oplaca a na 1.8 T? To samo? Tez sie nie oplaca?

Jaki by to nie był silnik poza tym Twoim 1.6 to utopisz kupe kasy bo trzeba wymianić niemal wszystko co jest pod maską. Jak już jesteś tak uparty że "Nie chce go srzedawac z powodow osobistych" to mam dla Ciebie propozycje.

Kup drugi taki sam samochód tylko z wymarzonym silnikiem, postaw oba koło siebie i przerzucaj po kolei graty z nowego do Twojego i na odwrót. Póżniej sprzedaj tego paździerza którego kupiłeś jako drugi. Ale to ma sens jeśli masz miesiąc czasu żeby samemu to ogarnąć bo żaden mechanik o zdrowej głowie się nie zabierze za to no chyba że za mega kase.

Dlatego posłuchaj chłopaków wyżej i będziesz zdrowszy, jak tego paździerza sprzedasz i kupisz coś innego w odpowiadającym Ci stanie jak i wyposarzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak z ciekawosci sobie to poobliczałem i tak w sumie to jak sie znajdzie kompletny silnik, skrzynie, wydech, kompy, elektryke, pewnie mocowania silnika są inne i trzeba przerabiać to tak między 4500 - 6000 pln by wyszło + robocizna:whistling:, co też nie mało trzeba by wydać chyba że masz czas i chęci to samemu :wink: ...a no i jeszcze może jak quattro sie zachce to kolejne 1500pln.. :decayed: tak więc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla niektórch to nie problem :decayed: ostatnio czytałem jak koles gdzies w Anglii czy Nimczech przerobił A4 na RS4 kompletnie....co w sumie za tą kasę pewnie by gotową kupił:facepalm:...ale swap był ??? BYŁ :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nawet wiem o jaka Ci a4 chodzi, ze zwykłej a4 b6 na rs4 b7?:grin:

Generalnie odradzam przekładke silnika jesli masz ograniczone fundusze.. wiem ze sentyment do budy jest itd ale nie widze w tym wiekszego sensu finansowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz fajne auto to tylko troche optyki...fajna felga, troche gleby, no i ja bym gaz założył bo pewnie Ci chlipie nie mało to 1.6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz drugiego ze skasowanym tyłem, wyjeżdźasz z silnikiem, sankami, skrzynią, oraz całym okablowaniem wraz z kompem z budy i wstawiasz w swoją. W audi jest ten plus że silnik jest na wymiennej ławie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...