Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mnie ktos oświeci. Mam odznaczone coming oraz living home w MCE a działa tylko przy zamykaniu samochodu, przy otwieraniu niestety lampy sie nie zapalają.Co jest nie teges?

Jeżeli zamkniesz samochód i zaraz potem otworzysz to Coming Living się nie zapala, już kiedyś komuś tłumaczyłem. Zamknij auto i poczekaj około 20 - 30 min i wtedy otwórz jeśli nie zadziała to znaczy że cos do kitu.

Niestety jakoś tak dziwnie to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatrickU

Czujnik deszczu i zmierzchu to ten sam czujnik patrząc na element, ale jest to element dwufunkcyjny i wpinasz go do pina który jest w opisie na pierwszej stronie. Nie ma wielkiej filozofii, jeden pin to 12V, drugi to masa, a trzeci sygnał. Sygnał do MCE idzie, masa do dowolnego punktu masy, a napięcie bierzesz z bezpiecznika odpowiadającego za ten czujnik. Nie popełnij mojego błędu szukając masy i napięcie gdzieś bliżej;)


Niech mnie ktos oświeci. Mam odznaczone coming oraz living home w MCE a działa tylko przy zamykaniu samochodu, przy otwieraniu niestety lampy sie nie zapalają.Co jest nie teges?

A takie podstawowe pytanie, aku masz OK? Bo nieraz z tym czujnikiem są jaja przy słabej baterii.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu gryzie mi się to z tym? W takim razie po co jest czujnik rozpoznawania światła, oraz gdzie go wpiąć?

kameraauto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik o którym piszesz jest tylko do lustra ściemnianego i niema żadnego związku z czujnikiem deszczu/zmierzchu który odpowiada za załączanie świateł mijania / dziennych / cH/LH itd. Lustro podpinasz zgodnie ze schematem podpinania lustra. Tam gdzie masz zaznaczony czujnik deszczu jest również czujnik światła (zmierzchu) bo ten sam element.

BTW, łada grafika ;) nie wiedziałem że w B8 jest grzana szyba :kox:

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie :thumbup1:

Zdjęcie stąd: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/199464-asystent-swiatel-drogowych-high-beam-assist/


Za czujnik deszczu w ASO 8K0955559C chcieli ponad 7 stówek. Jajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki, usiłowałem wczoraj odblokowac funkcje CLHome u Ojca w Q5 , auto nowe , lusterko i szybe ma pod czujnik jednak go nie ma w tym miejscu i zwykły włcznik świateł bez auto, chciałem na próbe uruchomic aby cały czas czy dzień czy noc zapalały sie halogeny i światła tylne po wyjściu z samochodu niestety kodowania mi przyjmuje ale światła sie nie świecą, co moze byc przyczyną......za słaby moduł czy jak ? dodam ze auto ma ledy pełne z bixami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam sobie odpowiedziałeś, brak czujnika i włącznika auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam sobie odpowiedziałeś, brak czujnika i włącznika auto

ale pamietam ze u siebie w B7 tez miałem przez chwile bez czujnika i CLH uaktywnił sie i zapalały sie za kazdym razem, to zrozumiałe brak czujnika wiec autonie rozpoznawało pory dnia. ale czy przełącznik auto ma tu znaczenie ? nie pamietam czy wtedy go miałem czy zwykły.

dobra...juz wszystko wiem.

o ile w B7 można uruchomić CLH bez czujnika, to w B8 i Q5 niestety czujnik jest konieczny aby odpalił ten mod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie
Mam pytanie czy do zamontowania czujnika deszczu/zmierzchu dużo trzeba rozbierać auto z tapicerki żeby przeprowadzić ten kabelek od czujnika do CE pod kierownicą? Może jest ktoś z moich okolic (Wyszków 50km od Warszawy) kto potrafi to dobrze ogarnąć i przedewszystkim ma kompa żeby to zaprogramować?

Edytowane przez pawel_wwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam pytanie czy do zamontowania czujnika deszczu/zmierzchu dużo trzeba rozbierać auto z tapicerki żeby przeprowadzić ten kabelek od czujnika do CE pod kierownicą? Może jest ktoś z moich okolic (Wyszków 50km od Warszawy) kto potrafi to dobrze ogarnąć i przedewszystkim ma kompa żeby to zaprogramować?

Nie jest az tak duzo roboty z tym :) kable ciagniesz po podsufitce , zjezdzasz w dół na słupku A w kieunku bezpiecznika i sygnału do MCE 09

jakby co mam taki zestaw do sprzedania :hi: info PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam pytanie czy do zamontowania czujnika deszczu/zmierzchu dużo trzeba rozbierać auto z tapicerki żeby przeprowadzić ten kabelek od czujnika do CE pod kierownicą? Może jest ktoś z moich okolic (Wyszków 50km od Warszawy) kto potrafi to dobrze ogarnąć i przedewszystkim ma kompa żeby to zaprogramować?

Nie jest az tak duzo roboty z tym :) kable ciagniesz po podsufitce , zjezdzasz w dół na słupku A w kieunku bezpiecznika i sygnału do MCE 09

jakby co mam taki zestaw do sprzedania :hi: info PW

Zaglądałem już właśnie wcześniej do działu Sprzedaż części i zainteresowałem się w/w zestawem ;) zależy mi głównie na CLH, a wiem że w B8 bez czujnika i przełącznika AUTO nie będzie on działał :kwasny: Nie chce też rozbierać pół samochodu z tapicerki tak jak byłoby to potrzebne do montażu lusterka fotochrom, z tego co wyczytałem montaż czunjika zmierzchu/deszczu nie jest aż tak inwazyjny :) Szkoda, że nie mieszkam bliżej Rzeszowa, wiedziałbym że mam to ogarnięte na cacy ;) Co do podsufitki to właśnie ja mam sedana, a czytałem że w sedanie jest problem z demontażem podsufitki. Rozumiem że słupek A to jest ten przy szybie czołowej od kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz zdejmować całej podsufitki, wystarczy że wsuniesz pod spód wiązkę 3 przewodów i pociągniesz ją dalej po słupku w stronę bezpieczników. Nic nie będzie odstawać i wygląda jak ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak odkręcę tą śrubkę co jest w schowku na okulary, zdejmę panel oświetlenia to i podsufitka odstanie mi na tyle że będę mógł tam wcisnąć te trzy kabelki? ten słupek przy szybie co mam w nim AIRBAG i schodzi do bezpieczników jak trzeba zdemontować? rozumiem że wymiana przełącznika ze zwykłego na auto polega jedynie na przepięciu P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wyjąć tzw. słonecznik bedzie łatwiej wsadzić kabelki, osłona słupka jest przykrecona wkrętem, wkręt znajduje się pod znaczkiem airbag, podważasz znaczek odkręcasz śrubę i rwiesz chwasta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, coraz więcej moich wątpliwości zostało już rozwianych ;-) zastanawia mnie jeszcze tylko jak mam z tym zasilaniem wpiąć się w ten bezpiecznik ST2 12 widziałem ze w zestawie gotowym do montażu są odpowiedni PINY, bo ten PIN 3 od czujnika do tej 16PIN-owej wtyki PIN 2 w MCE, która rozumiem ze jest juz zajęta to mam dolutowac do tego kabelka który jest już tam w kostce? A lusterko mam zwykłe jasne w środku mam tylko zaślepke, żadnych kabli od Niego nie odchodzi, rozumiem że mogę tam wrzucić ten czujnik deszczu wogole? I jak to jest z demontażem tego lusterka? Dużo tych pytań ale już prawie wszystko wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Nie posiadam włącznika świateł "auto". Jednak w nastawie włącznika na "0" po zmierzchu zapalają mi się światła do jazdy

dziennej. Z obserwacji wydaje mi się, że przełącznik wycieraczek działa tylko w trybie okresowego wycierania szyby z

możliwością nastawy przerwy (brak reakcji na deszcz). Jak sprawdzić czy posiadam czujnik zmierzchu/deszczu? Jeżeli jest to

jak aktywować czujnik deszczu? Czy jest sens wymieniać włącznik świateł na "auto". Czy w takim przypadku da się uruchomić funkcję

CLH?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu sprawdzisz bardzo prosto , przesun przełącznik o jedna pozycje w gore. Odczekaj chwile jeśli cały czas będą działać wycieraczki pomimo braku deszczu to nie działa czujnik jeżeli wycieraczki nie będą działać to będzie to oznaczać ze czujnik blokuje ich działanie bo nie pada daszcz. Wtedy Łukasz delikatnie w szybę w miejsce gdzie masz czujnik i powinna uruchomić się wycieraczka. A jeśli jest czujnik deszczu i działa to czujnik światła też jest wiec ch/LH da się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem po przełączeniu pokrętła świateł na AUTO po zamknięciu auta nie Świeca się żadne lampy oczywiście posiadam Coming/leaving, natomiast po otwarciu auta wszystko działa jak należy zapalają się halogeny plus ledy. Brak błedów, działanie systemu sprawdzane nocą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowales cos ostatnio? Bawiles się w MCe? Może aku pada i wtedy ch/LH daje w beret. W mmi masz dobrze wszystko ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...