Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do modeli poliftowych jest taka same procedura, i czy cześci się różnią?

Czujnik na pewno jest inny , niestety nie ma podpowiedzi kodowan

Trochę poszukałem i teoretycznie wg katalogu czujnik deszczu to 8U0955559B, natomiast przełącznik świateł 8K0941531 (nie wiem tylko jakie powinien miec dwie ostatnie litery).

Jak rozumiem większy problem będzie z kodowaniem ponieważ zostaje metoda prób i błędów?

Edytowane przez sparkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ci moge powiedziec tak u mnie mialem czujnik wilgotnosci i zalozylem 3w1 deszczu zmierzchu i wilgotnosci wpielem istniejaca kostke do czujnika wymienilem wlacznik auto bo tez nie mialem odpalilem vcds 09 zalaczylem funkcje zainstalowany czujnik deszczu/zmierzchu i coming/leaving home.Działa mi czujnik deszczu ale swiatła auto nie i na wlaczniku od auto nie świeci sie napis auto jak przelanczam i teraz nie wiem czy jeszcze trzeba cos pokodowac czy musze cos podciagnac.wchodząc w rls sterownik od czujnika nie widze podpowiedzi tylko bite bez opisu moze tam trzeba zakodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem to połowa sukcesu.

Czy mając "zczytane" ustawienia od kogos kto ma A4 po 2012 r. z fabrycznym czujnikiem deszczu, a co za tym idzie światłami auto, można metodą prób i błędów zakodować to ręcznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie czujnika :

Part No SW: 8U0 955 559 B Coding: 02005D

Poza kodowaniem trzeba zaprogramować, jak na początku tego tematu, i teoretycznie powinno zacząć działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniam się tylko :) dzięki!


W końcu udało mi się pożyczyć kabel i podłączyć VCDS. Poniżej przesyłam screeny z kodowania (zaznaczam że na razie nic nie kodowałem, ponieważ nie wiedziałem czy będę miał opisy). Czy to co widać wystarczy do zakodowania czujnika deszczu oraz automatycznych świateł?

auCHsH.png

KAnTJd.png

COlhE1.png

Xi4uvJ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem mieć tutaj jeszcze RLS (biorąc pod uwagę że nie zamontowałem jeszcze czujnika i włącznika AUTO)?

KAnTJd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniam się tylko :) dzięki!

W końcu udało mi się pożyczyć kabel i podłączyć VCDS. Poniżej przesyłam screeny z kodowania (zaznaczam że na razie nic nie kodowałem, ponieważ nie wiedziałem czy będę miał opisy). Czy to co widać wystarczy do zakodowania czujnika deszczu oraz automatycznych świateł?

auCHsH.png

KAnTJd.png

COlhE1.png

Xi4uvJ.png

Ja jak odczytałem mialem byte 6 tylko takie mozliwosci

coming-home active

leaving - home active

coming/leaving home via mmi active

byte 22 to samo

wszystko wlaczylem

i d*pa blada nawet jak wklepalem kodowanie czujnika rls od wrclaguny wlacznik auto nie swieci i lampy sie nie zapalaja jestem ciekawy do czego ty dojdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa jupi wystarczylo w hex zmienic na AF i kodowanie podane od wrclaguna dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki żel będzie dobry ?

http://allegro.pl/zel-zelek-czujnika-deszczu-zmierzchu-vw-audi-seat-i5682471321.html

czy lepiej oryginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz osłone dolna kolumny kierowniczej i wypychasz przełącznik od tyłu ku sobie. zero śrubek czy innych mocowań, trzyma sie tylko na wcisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...