Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz sekwencyjny


WhyMe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Zastanawiam się żeby pod koniec roku zagazować audi. Piszę już bo chcę się dowiedzieć co nie co. Jaka jest cena takiego gazu do 1.8T? Jaki spadek na osiągach? I oczywiście jakie spalanie? Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz :hi:

ja niedawno założyłem gaz:

Reduktor - KME Silver

Zbiornik - BORNECH w kole

Komputer - STAG300

Listwa wtryskowa - HANA zielone

Wlew gazu w klapce paliwa

Narazie śmiga dobrze, pali gazu do 20% więcej niż PB, koszt takiej instalacji 2,5k zł.

Nie zastanawiaj się tylko zakładaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Śmiało wstawiaj, nie ma się co zastanawiać. Ja polecam instalację Landi Renzo Omegas. Na pewno będzie trochę droższa niż zestaw zaproponowany wyżej ale za to mniej awaryjna i wydajniejsza co jest bardzo istotne jeśli zechcesz podnieść ewentualnie moc w swoim AEB.

Najważniejszy jest ogarnięty gazownik bo nawet najlepszy zestaw będzie sprawiał problemy jeśli zostanie źle zainstalowany. Polecam forum http://lpg-forum.pl/index.php - tam znajdziesz kogoś ogarniętego z Twoich stron. W galerii znajdziesz sporo inspirujących informacji, 1.8T jest dosyć popularne na forum jeśli chodzi o LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak liczyłem koło 3000 zł. Wiadomo najpierw chcę program na 200 km i później podtlenek LPG :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sekwencję STAG'a i jest ok. Przejechałem na niej ok. 25 tysi - bez przygód. Koszt w Legionowie pod Warszawą 2100,- Po założeniu ustawiali mi podczas jazdy na lapku. Przeciągnąłem autko po pełnej sali i teraz nie ma różnicy benzyna - gaz nawet do prędkości max. Spożycie trasa 9-10, a miasto 11-16 -> korki, krótkie dystanse itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc sq24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Stag 300 Plus ISA2

-Wtryskiwacze Hana 2000 Niebieskie

-Reduktor AC R-01

-rurki faro 13mm

-Wielozawor w butli fi8 extra

-elektrozawór fi8 wzmocniony

-butla w koło

-wlew w klapke paliwa

u kolesia co ogarnia b dobrze wszystko kosztuje to ok 3400zl z robocizna, a sam zestaw na troche zapasu mocy i do 180km spokojnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam brc sequent 24 bo masz tam wszystko dobrane do auta . Od nie dawna montuje gaz w autach i właśnie brc pierwszy jaki zakładałem to sequent do passata 1,8 turbo i najważniejsza jest porządna regulacja i wyregulowanie w czasie jazdy jak to nie jest zrobione to jest kicha . Cena w granicach 2600 .

Klient już zrobił z 3000 tyś km i jest bardzo zadowolony spalanie w granicach 11 l i zero różnicy w mocy .

Ja pod koniec zeszłego roku u siebie założyłem staga 4 i się wnerwiałem bo takie dziwne auto było na gazie , ale teraz po szkoleniach wiem że ważna jest regulacja w czasie jazdy a mi jej nie zrobili i jak się spytałem dlaczego to powiedzieli że nie trzeba. Kupiłem sobie kabel wyregulowałem i cacy nie to auto tylko dali mi trochę zbyt duże wtryskiwacze gazu i miałem więcej zabawy z regulacją. A co się teraz okazało to założyli mi też źle zbiornik w kole . Zaworem do przodu zamiast do tyłu i jak jest mało gazu to mi wariuje przełączanie ale już nie mam do nich siły mimo że mam gwarancje jak będę miał chwilę to zrobię to jak należy.

Gaz super sprawa tylko musi być dobry instalator żeby nie skopać bo przez takich są mity o instalacjach gazowych które niszczą silniki a to wszystko wina złej regulacji . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj tu, ja w tamtym roku zalozylem u znajomego instalacje na komputerze ZENIT-a z AutoCentrum.

Wtryski Matrixy HN344 - czy cos kolo tego i reduktor tomasetto. Kosztowalo mnie to 2900. Wyregulowal super i juz 15 000 zrobione,

nic nie czuc spadku mocy, spalanie na poziomie 12-14 srednio a w trasie do 10 takze te 20% wiecej.

Nic tylko zakladaj tam, gdzie Ci to dobrze ogarna. Graty jak dadza rade to tylko zeby komputer ustawili..

BRC Sequent jak polecają tez jest dobry, takze jak nie masz pod reka gaziarza co Ci to dobrze wyreguluje "w razie W" lepiej zaloz cos sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Stag 300 Plus ISA2

-Wtryskiwacze Hana 2000 Niebieskie

-Reduktor AC R-01

-rurki faro 13mm

-Wielozawor w butli fi8 extra

-elektrozawór fi8 wzmocniony

-butla w koło

-wlew w klapke paliwa

u kolesia co ogarnia b dobrze wszystko kosztuje to ok 3400zl z robocizna, a sam zestaw na troche zapasu mocy i do 180km spokojnie wystarczy

reduktor bym dał AC R01 250 (sam taki mam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś dobrego gazownika na śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie przyszedł ten moment kiedy chcę zagazować auto. Rozglądałem się już co nie co, kolega z forum polecił mi gazownika do którego udałem się. Odradził mi instalację stage 3 a zaproponował instalację BRC generację piątą. Cena takiego gazu to 2700 zł, tylko to gaz do 170 PS. Przewiduję więcej koni więc zapytałem się czy może zrobić na więcej. Odpowiedział że później może zrobić na 300 PS i koszt wzrasta o 480 zł. Mam dylemat co robić, ktoś doradzi? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie przyszedł ten moment kiedy chcę zagazować auto. Rozglądałem się już co nie co, kolega z forum polecił mi gazownika do którego udałem się. Odradził mi instalację stage 3 a zaproponował instalację BRC generację piątą. Cena takiego gazu to 2700 zł, tylko to gaz do 170 PS. Przewiduję więcej koni więc zapytałem się czy może zrobić na więcej. Odpowiedział że później może zrobić na 300 PS i koszt wzrasta o 480 zł. Mam dylemat co robić, ktoś doradzi? :doh:

Albo niech Ci robi od razu pod te 300KM albo niech nie pi******

Zalozy Ci wiekszy reduktor i tyle, ale zadbaj o miedz fi 8 do tych 300kucy

Cena normalna, nie jakos okrutnie wygorowana ale niech Ci wypisze co wchodzi w sklad dla pewnosci (dokladnie model i oznaczenie)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o większy reduktor, brakowało mi tego słowa :decayed: Nie ma co się bawić na 170 PS, i tak planuje jeszcze przed gazem małe modyfikacje zakończone programem, to będzie już ponad 170 PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Sam śmigam na BRC SQ24 już czwarty rok i jestem bardzo zadowolony, a gaz psuje silniki tylko tym, co go nie mają:decayed:

Natomiast z tego co się orientuje, a sporo czytałem na lpg-forum.pl, to nie ma standardowego zestawu BRC SQ24, który obrobi 300KM. W ogóle zdaje się nie ma zestawu z 1 reduktorem na taką moc. Jeżeli ktoś tak mówi, to wciska ci kit. Musisz zapakować 2 reduktory pod maskę-nawet nie wiem, czy 2 x Genius MB1500 styknie?

Maximum co możesz włożyć do 300 koni z BRC to:

2 x Genius Max

żółte wtryski

miedź 8 mm

Czy to obrobi 300KM, nie wiem?

Moim zdaniem poczytaj i popytaj na lpg-forum i napisz co zaproponowali do tych 300KM.

PS. Najważniejszy jest dobry gazownik=dobry montaż+regulacja

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...