Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima słabo chłodzi pomimo nabicia


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie co można sprawdzić samemu, bo chwilowo nie mam kasy na nieplanowane naprawy.

Objawy:

Klima nabita

Filtr wymieniony

Klima włącza się, chodzi dosyć głośno ale działa

Temperatura na LO z kratek po kilku minutach to 14 stopni....

Generalnie działa ale nie osiaga niskiej temperatury....

Co sprawdzić samemu, tak żeby nie zaszkodzić?

Macie jakiś zakład godny uwagi który zdiagnozuje usterkę w rozsądnej cenie, a nie będzie chciał na wejściu wymienić połowu układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedziec jakie cisnienia daje kompresor bo bez tego niczego sie nie dowiemy.Jak człowiek nabijał ci klime to powinien sprawdzic czy załacza sie i jakie daje cisnienia.Bo tak to jest wszystko bez sensu.Podjedz do goscia i spisz jakie cisnienia ci pokazuje.wtedy wrzuc tu to obadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko pojadę to zapłacę znowu 150 zl.

Chodziło mi o to czy mozna sprawdzić coś we własnym zakresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sprawdzisz, miałeś może rozszczelniony układ? mi chłodziła jak głupia, uszkodziłem przewód od chłodnicy do kompresora, wymieniłem po ok. 2 tyg. jazdy, nabiłem i chłodzi ale słabo, okazuje się że prawdopodobnie osuszacz jest do wymiany,który nałapał wilgoci.

Ale Ty piszesz że głośno pracuje a tak nie powinno być, może kompresor już zdycha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powinno być zdrowo poniżej 10 stopni? ja kojarze że koledzy piszą o 3-4 stopniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 5 stopni ale trzeba wziąć pozamykać kratki po lewej i prawej stronie tak mi ostatnio sprawdzał gość od klimy włożył czujnik i na full zimne i nawiew i tyle pokazało. Tylko niewiem po co i czy powinno się zamykać kratki boczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napewno 14 st to nie jest to co ma być.

W czerwcu jadę wymienić dławik i osuszacz, nabiję odgrzybie, wymienie olej w kompresorze i zobaczymy co się zadzieje, miejmy nadzieję pozytywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś magik od klimy mówił że 11-15 stopni ma być. Kłamał, czy nie wiedział co mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kłamał :wink: bo nie sądzę że nie wiedziałby podstaw. Wg mnie powinno być w okolicach 4C. Ja niedawno mierzyłem u siebie i było 8C, będę musiał się tym zająć bo nie jest już jak w zeszłym roku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zgłupiałem, bylem u magika od klimy i mówi że u mnie nie ma osuszacza tylko puszka dekompresyjna, i że jej wymiana nic nie daje bo tam nie ma żadnego fiitra... Zna się czy zmienić mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotkę z Etki, jest tam jak byk napisane że osuszacz ale nie wiem, zobacz sam :wink:

osu.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, a jak wygląda sprawa jeśli mam nabitą klimę ale słabo chłodzi, czy jak pojadę do machera to mi ten odczynnik ściągnie i ponownie nabije? Mówię o co chodzi byłęm ui jednego kolesia wczoraj i mówię że chcę ściągnąć odczynnik po chcę wymienić osuszacz i dławik i ponownie nabić+ew. tyle ile brakuje. A on mi na to że on i tak nowy czynnik właduje i to 150zł kosztuje, bo i tak nowy olej trzeba. Jak to jest właściwie? pamiętam że jak byłem rok temu to koleś mówić że ściąga i nabija i ew. płace za brakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, a jak wygląda sprawa jeśli mam nabitą klimę ale słabo chłodzi, czy jak pojadę do machera to mi ten odczynnik ściągnie i ponownie nabije? Mówię o co chodzi byłęm ui jednego kolesia wczoraj i mówię że chcę ściągnąć odczynnik po chcę wymienić osuszacz i dławik i ponownie nabić+ew. tyle ile brakuje. A on mi na to że on i tak nowy czynnik właduje i to 150zł kosztuje, bo i tak nowy olej trzeba. Jak to jest właściwie? pamiętam że jak byłem rok temu to koleś mówić że ściąga i nabija i ew. płace za brakujący.

Zależy od firmy. W sosnowcu w takich strszych brykach jak moja gość nie wyciąga czynnika bo mówi że to syf i wywala go w powietrze, bo niby nie chce uwalać maszyny.

Ja robie serwis z wymianą dławika i odgrzybieniem za 120 zl.

Niestety Ci macherzy mówią że nie wymienią mi osuszacza bo lubią się urwać i nie chcą kłopotów. Odsyłają z tym gdzie indziej... Sam nie wiem co robić.

Kupiłem dławik, osuszacza jeszcze nie i jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że można sobie bidy narobić przy odkręcaniu. I weź tu bądź mądry:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem najmniejszego problemu z odkręceniem osuszacza,dostęp po wyjęciu obudowy filtra powietrza i nic więcej,kluczem ruszyłem tylko nakrętki osuszacza a reszta poszła palcami.A też się naczytałem,że można pozrywać gwinty ale nic z tego,może miałem szczęście ale się udało.Po wymianie dławika,osuszacza i nabiciu klimy przy temp.na zewnatrz 18 st.C z kratek wiało 3 stopnie C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że można sobie bidy narobić przy odkręcaniu. I weź tu bądź mądry:kwasny:

owszem ale musiałbys uzyc 3 metrowego klucza :decayed:

gwint jest na osuszaczu sporej srednicy i nie ma zadnego problemu z odkreceniem a potem z zakreceniem nakrętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od firmy. W sosnowcu w takich strszych brykach jak moja gość nie wyciąga czynnika bo mówi że to syf i wywala go w powietrze, bo niby nie chce uwalać maszyny.

Ja robie serwis z wymianą dławika i odgrzybieniem za 120 zl.

Niestety Ci macherzy mówią że nie wymienią mi osuszacza bo lubią się urwać i nie chcą kłopotów. Odsyłają z tym gdzie indziej... Sam nie wiem co robić.

Kupiłem dławik, osuszacza jeszcze nie i jestem w kropce.

To we no mi podaj namiary jakie znasz z Sosnowca z łaski swojej :decayed:

Ja to bym najchętniej spuścił zawartość układu do "profesjonalnej naturalnej utylizacji ogólnodostępnej" albo dogadał się z nimi żeby go sobie wzieli w warsztacie jak chcą, wymieniłbym sobie sam dławik i osuszacz (zrobisz sam to wiesz co masz - jakby tylko jeszcze mieć ten młynek do klimy :naughty:) i pojechał na nabicie dziada :decayed:

Klima mi co prawda tak mrozi że potem strach się rozebrać :naughty: Ale po sezonie planuję zrobić z nią porządek co by się nie obraziła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...