Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PlastiDip czyli alternatywa dla malowania


szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Może już padło to pytanie w tym wątku ale ogarnąć 1k wpisów zajmie trochę czasu, więc napisze :)

Chodzi o pomalowanie Plasti Dipem grila w B7 z czujnikami parkowania. W grilu są dwa czujniki i jak zostaną one pomalowane, to przy włączonych czujnikach będą dawać sygnał o przeszkodzie?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie We Wrocławiu jest gosciu co sprzedaje bardzo podobna farbe do PlastiDipa:wink: praktycznie ten sam skład i właściwości :wink: a sporo lepsza CENA

spray 400ml ok 36pln ipt

PlastiDip

testowalem na felgach i grilu POLECAM:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie od kolegi na forum kupiłem puszkę białego plastilak jako podkład pod orange blaze i muszę przyznać ze plastidip chyba lepszy w nakładaniu ładniejsze warstwy wychodzą, ale ostatecznej opinii który lepszy nie dam bo plastilak służył mi jedynie jako podkład pod plastidipa ( dlaczego? przyczyna prosta - wyszło taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie od kolegi na forum kupiłem puszkę białego plastilak jako podkład pod orange blaze i muszę przyznać ze plastidip chyba lepszy w nakładaniu ładniejsze warstwy wychodzą, ale ostatecznej opinii który lepszy nie dam bo plastilak służył mi jedynie jako podkład pod plastidipa ( dlaczego? przyczyna prosta - wyszło taniej)

a po co robisz podklad???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to konieczne przy edycji "blaze", takie zalecenie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory blaze można kłaść normalnie jako warstwę pierwszą ale nie uzyska się takiego koloru wyrazistego więc stosuje sie biały podkład. z doświadczenie powiem ze to prawda i na białym podkładzie kolor jest ładniejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUU to ciekaw bo mam czarna mydelniczke a chce dach zrobic na bialo :wink: to co trzeba badzie pewnie sporo warstw malowac tak??? ladnie to wychodzi Biały na czarnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski po użyciu PD na felgach (seria 16").

Jakiś czas temu malowałem, by potestować jak się to będzie zachowywało w codziennym użytkowaniu. Kilka dni temu zauważyłem, że w centralnym punkcie felgi dość mocno odstawać zaczęły fragmentu gumy. Dotyczyło to tylko tylnych kół. Z przodu było ok.

Nie wiem co było przyczyną, ale obstawiam dwie opcje. Jedna, że zaślepka centralna felgi zdarła warstwę na rancie i dostała się tam woda lub inny brud i spowodował odklejenie się warstwy gumy. Lub druga opcja przegrzanie od piasty/hamulca? Ta druga opcja wydaje mi się mało prawdopodobna.

Generalnie zerwałem :kwasny: Stwierdziłem, że mogłem dołożyć drugie tyle co wydałem na puszki i dać do piaskowania i malowania. Minus, że nie można wtedy wrócić tak szybko i gratisowo do serii jak po PD :wink: Ale pojeździłem na czarnych 16" (jak tu niektórzy stwierdzili, że wizualnie pomniejszył ten kolor kółka) póki nie odlazły te fragmenty jak najbardziej się powłoka sprawdzała. Generalnie im więcej załamań, rantów itd tym PD ma gorzej do utrzymywania się no i do nakładania go :wink:

Na ramce grilla nadal jest i ma się bardzo dobrze.

Aha jeszcze jedna rzecz. Co do malowania PD na chromowanych elementach, szczególnie małych -> z takich elementów trudniej zdejmuje się powłokę PD niż z dużych powierzchni jak np felgi. Mówię tu o ręcznym zdzieraniu a nie jakimś chemicznym :wink:

To tyle z moich doświadczeń na chwilę obecną, specjaliści na pewno dorzucą swoje 3 grosze :)

Pozdrawiam serdecznie brać :a4fan::drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz taśmę malarską ochronną, ładnie oklejasz wszystko wkoło i malujesz... Ja malowałem samą obwódkę grilla chromowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, ja tylko malowałem chromowaną obwódkę. więc zakleiłem po prostu wszystko poza ramką :)

A malując znaczek troszkę więcej zaklejania było i dłubania.

Ale ogólnie całej chłodnicy nie zasłaniałem, może jakbym kompletnie grill robił pewnie bym jakoś próbował się dostać by zasłonić. W sumie pomyślę nad tym bo jednolita czerń była by fajna na całym grillu a nie tylko na ramce.

Będę miał wenę i czas to się pobawię, na razie skutecznie junior czas zabiera i pogrzebać nie ma kiedy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie już 2 wózek może mniej w użyciu już, bo zapitala już ostro na nogach, przez co jest podwójnie absorbujący.

Natomiast wracając do PD, to alternatywa do lakierowania jest nawet ok.

Choć wydaje mi się, że bardziej brudzi się ta powierzchnia niż lakier... Widać to szczególnie na kołach, pylenie z klocków i brud z jezdni szybciej przywiera do tej gumy niż do zwykłej powierzchni polakierowanej. Nie wiem jak to przy większych elementach pokrytych PD, to już muszą się wypowiedzieć osoby co mają pokryte auta. To takie moje wnioski tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...