Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 dpf mechanik proponuje czyszczenie czy tak się da


estor

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jako ze jeźdze tylko po mieście dopadł mnie problem dpf. a6 2.0 tdi przeb. 168K 2007/2008

drugi raz w przeciągu 2,5 miesiąca pokazał mi sie dpf do wypalania.

zapalił sie przy 20,5 % zapełnienie .

czy możliwe ze mechanik przy pomocy chemii jest wstanie to wypalić wyczyścić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno usunięcie dpf nie jest do końca legalne, ale kto to sprawdzi w praktyce. Nikt się przecież nie położy z lupą pod autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno usunięcie dpf nie jest do końca legalne, ale kto to sprawdzi w praktyce. Nikt się przecież nie położy z lupą pod autem...

Tak samo w przypadku katalizatorów.... Kolego usuwaj tego DPF-a mechanicznie i programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co będzie gdy niemiecka policja wykona test spalin?

Pierwsze słyszę o takim badaniu.. no chyba że ktoś jedzie 20letnim trupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wycięcie mam ofertę za 799 i 1299 zł duża rozpiętość i nie wiem czy tańsza jest gorsza czy po prostu przy drugiej wiecej zarabiają. firmy tuningowe z poznania nawet znane .

to już wole zostawić to jak jest bo to nie problem tylko moje wymysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wycięcie mam ofertę za 799 i 1299 zł duża rozpiętość i nie wiem czy tańsza jest gorsza czy po prostu przy drugiej wiecej zarabiają. firmy tuningowe z poznania nawet znane .

Jakbyś miał uzupełniony profil łatwiej byłoby pomóc a tak to trzeba z fusów wróżyć z jakiego miejsca w PL jesteś.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie normalnie sie wypala , poziom sadzy stały jest a poziom zanieczyszczeń jak dojdzie do 40-45% to załącz sie wypalanie poprzez zwiększoną dawkę na wtryskach itp tyle ze to jest co 200-250 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje dobrze go przegonić :wink: może twój styl jazdy jest nieodpowiedni i dlatego świeci kontrolka DPF-a .

Na jakim oleju to jeżdzi (-ło) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ty mu przerywasz wypalanie a jak odpalisz silnik to poziom jest mniejszy od tego przy którym inicjuje sie wypalanie i masz tak w kółko, spróbuj zainicjować VAGiem i wypalić może wypali się wszystko a kosztuje cie to trochę czasu i paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega regenerował filtr w Citroenie i to było wycięcie i włożenie do jakiegoś preparatu z około 1500zł o innych opcjach nie słyszłem.

ale gogle znalazło mi coś takiego Czyszczenie filtra cząstek stałych (DPF) - Dixi-Car - Autoryzowany dealer firmy OPEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...