Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż klimatyzowanego schowka


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was się bawił w coś takiego?
Z tego co wiem, nie jest to kłopotliwe ani drogie.
W swoim schowku mam zarys otworu (zaślepke) pod nawiew klimy. Gdzies znalazlem ze potrzebne sa dwie rzeczy:
8E1816311 - wąz do schowka
8E0820701 - regulator nawiewu
Tylko jak to zamontowac?
Mialem gdzies jakis poradnik ale byl niepelny/uciety.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemca nie znam, ale jak dobrze rozumiem to wystarczy kupić wężyk, nakrętkę (regulator) i można cieszyć się klimą w schowku, a wszystko koszt około 100zł, kurde ale ci producenci żałują wszystkiego w standardzie... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.. i rewelacja.

Opis sie przyda.

Tylko rozumiem ze jak mam w schowku zmieniarke to tez musze ja zdemontowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dokupisz lodówkę to nie trzeba demontować zmieniarki http://forums.audipassion.com/topic/38797-b6tutoriels-montage-dun-frigo-de-boite-a-gants/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jeszcze bardziej sie namieszalo.

Mi chodzilo o demontaz zmieniarki tylko na czas montazu klimy w schowku. Bo ten niemiecki poradnik pokazywal schowek bez zmieniarki.

Ale widze Tomku zwrociles uwage na jeszcze inna wazna rzecz - lodowke.

Rozumiem, ze gdy jest juz wszystko zalozone, zmieniarka nie moze byc w schowku klimatyzowanym "luzem" bo np niskie temperatury i dlatego trzeba montowac ta lodowke?

Z kolei z tego co widze lodowka zajmuje prawie caly schowek. I chyba nie za bardzo wtedy mozna to polaczyc by schowek byl chlodnikiem na napoje, miejscem na dokumenty i elektronike (zmieniarka). Trzeba wybrac jedno z tych zastosowan?

Co bedzie jesli schowek bedzie tylko klimatyzowany bez lodowki? Wszystko mi tam w srodku sie oszroni a potem zgrzybieje? (pod warunkiem ze bedzie nawiew otwarty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jeszcze bardziej sie namieszalo.

Mi chodzilo o demontaz zmieniarki tylko na czas montazu klimy w schowku. Bo ten niemiecki poradnik pokazywal schowek bez zmieniarki.

Ale widze Tomku zwrociles uwage na jeszcze inna wazna rzecz - lodowke.

Rozumiem, ze gdy jest juz wszystko zalozone, zmieniarka nie moze byc w schowku klimatyzowanym "luzem" bo np niskie temperatury i dlatego trzeba montowac ta lodowke?

Z kolei z tego co widze lodowka zajmuje prawie caly schowek. I chyba nie za bardzo wtedy mozna to polaczyc by schowek byl chlodnikiem na napoje, miejscem na dokumenty i elektronike (zmieniarka). Trzeba wybrac jedno z tych zastosowan?

Co bedzie jesli schowek bedzie tylko klimatyzowany bez lodowki? Wszystko mi tam w srodku sie oszroni a potem zgrzybieje? (pod warunkiem ze bedzie nawiew otwarty)

Zmieniarkę musisz wyjąć bo pod nią jest śruba do demontażu schowka. Zmieniarka spokojnie może wrócić na swoje miejsce bo schowek klimatyzowany osiągnie max temp 6 stopni wiec nic się nie oszroni itp. Ja mam u siebie zainstalowany taki schowek klimatyzowany mam zmieniarkę i cb w schowku i nic się nie dzieje ani nie ma żadnego grzyba. Fakt jak nie używam schowka to zawór mam zakręcony. Więc śmiało kupuj wężyk i zawór i montuj. Ps nie spodziewaj się rewelacji bo ten schowek klimatyzowany nie schłodzi ci napoju jak będzie ciepły :P. Do schładzania napoi to mam w bagażniku lodówkę turystyczną :D. A schowek stosuję tylko do potrzymania temp zimnego napoju.

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

No to teraz jeszcze bardziej sie namieszalo.

Mi chodzilo o demontaz zmieniarki tylko na czas montazu klimy w schowku. Bo ten niemiecki poradnik pokazywal schowek bez zmieniarki.

Ale widze Tomku zwrociles uwage na jeszcze inna wazna rzecz - lodowke.

Rozumiem, ze gdy jest juz wszystko zalozone, zmieniarka nie moze byc w schowku klimatyzowanym "luzem" bo np niskie temperatury i dlatego trzeba montowac ta lodowke?

Z kolei z tego co widze lodowka zajmuje prawie caly schowek. I chyba nie za bardzo wtedy mozna to polaczyc by schowek byl chlodnikiem na napoje, miejscem na dokumenty i elektronike (zmieniarka). Trzeba wybrac jedno z tych zastosowan?

Co bedzie jesli schowek bedzie tylko klimatyzowany bez lodowki? Wszystko mi tam w srodku sie oszroni a potem zgrzybieje? (pod warunkiem ze bedzie nawiew otwarty)

Zmieniarkę musisz wyjąć bo pod nią jest śruba do demontażu schowka. Zmieniarka spokojnie może wrócić na swoje miejsce bo schowek klimatyzowany osiągnie max temp 6 stopni wiec nic się nie oszroni itp. Ja mam u siebie zainstalowany taki schowek klimatyzowany mam zmieniarkę i cb w schowku i nic się nie dzieje ani nie ma żadnego grzyba. Fakt jak nie używam schowka to zawór mam zakręcony. Więc śmiało kupuj wężyk i zawór i montuj. Ps nie spodziewaj się rewelacji bo ten schowek klimatyzowany nie schłodzi ci napoju jak będzie ciepły :P. Do schładzania napoi to mam w bagażniku lodówkę turystyczną :D. A schowek stosuję tylko do potrzymania temp zimnego napoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo.

Wiadomo, lodowka w bagazniku to inna sprawa.

Ale tutaj dziwilem sie po co ta lodoweczka w schowek i myslalem ze jest to podyktowane jakas koniecznoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u was w serwisie kosztuje regulator nawiewu ten w schowku???

W Bydgoszczy wołają 100zł :kwasny:

kiedyś na forum jeden kolega podawał cenę 30zł

"ASO :8E0820701 - regulator nawiewu ok 30pln"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może gdzie można zakupić ten wąż i regulator do schowka ?

Bo chce zrobić sobie ten klimatyzowany schowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na celu odgrzybianie klimy poprzez dezynfekcja parownika a także przy okazji montaz klimy w schowku. Czy taka rurka i zaworek będą pasowały do audi a4b7 ?

 

Screenshot_20200605-073114_Allegro.jpg

Screenshot_20200605-073107_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RaaZZ napisał:

Witam. Mam na celu odgrzybianie klimy poprzez dezynfekcja parownika a także przy okazji montaz klimy w schowku. Czy taka rurka i zaworek będą pasowały do audi a4b7 ?

 

Screenshot_20200605-073114_Allegro.jpg

Screenshot_20200605-073107_Allegro.jpg

 

Zamontować pewnie zamontujesz ale może to być nie szczelne. Ori rurka i zaworek pasują idealnie i gwarantują szczelność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...