Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż klimatyzowanego schowka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś z Was się bawił w coś takiego?
Z tego co wiem, nie jest to kłopotliwe ani drogie.
W swoim schowku mam zarys otworu (zaślepke) pod nawiew klimy. Gdzies znalazlem ze potrzebne sa dwie rzeczy:
8E1816311 - wąz do schowka
8E0820701 - regulator nawiewu
Tylko jak to zamontowac?
Mialem gdzies jakis poradnik ale byl niepelny/uciety.

Opublikowano

Niemca nie znam, ale jak dobrze rozumiem to wystarczy kupić wężyk, nakrętkę (regulator) i można cieszyć się klimą w schowku, a wszystko koszt około 100zł, kurde ale ci producenci żałują wszystkiego w standardzie... :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

O.. i rewelacja.

Opis sie przyda.

Tylko rozumiem ze jak mam w schowku zmieniarke to tez musze ja zdemontowac?

Opublikowano
  • Autor

No to teraz jeszcze bardziej sie namieszalo.

Mi chodzilo o demontaz zmieniarki tylko na czas montazu klimy w schowku. Bo ten niemiecki poradnik pokazywal schowek bez zmieniarki.

Ale widze Tomku zwrociles uwage na jeszcze inna wazna rzecz - lodowke.

Rozumiem, ze gdy jest juz wszystko zalozone, zmieniarka nie moze byc w schowku klimatyzowanym "luzem" bo np niskie temperatury i dlatego trzeba montowac ta lodowke?

Z kolei z tego co widze lodowka zajmuje prawie caly schowek. I chyba nie za bardzo wtedy mozna to polaczyc by schowek byl chlodnikiem na napoje, miejscem na dokumenty i elektronike (zmieniarka). Trzeba wybrac jedno z tych zastosowan?

Co bedzie jesli schowek bedzie tylko klimatyzowany bez lodowki? Wszystko mi tam w srodku sie oszroni a potem zgrzybieje? (pod warunkiem ze bedzie nawiew otwarty)

Opublikowano
No to teraz jeszcze bardziej sie namieszalo.

Mi chodzilo o demontaz zmieniarki tylko na czas montazu klimy w schowku. Bo ten niemiecki poradnik pokazywal schowek bez zmieniarki.

Ale widze Tomku zwrociles uwage na jeszcze inna wazna rzecz - lodowke.

Rozumiem, ze gdy jest juz wszystko zalozone, zmieniarka nie moze byc w schowku klimatyzowanym "luzem" bo np niskie temperatury i dlatego trzeba montowac ta lodowke?

Z kolei z tego co widze lodowka zajmuje prawie caly schowek. I chyba nie za bardzo wtedy mozna to polaczyc by schowek byl chlodnikiem na napoje, miejscem na dokumenty i elektronike (zmieniarka). Trzeba wybrac jedno z tych zastosowan?

Co bedzie jesli schowek bedzie tylko klimatyzowany bez lodowki? Wszystko mi tam w srodku sie oszroni a potem zgrzybieje? (pod warunkiem ze bedzie nawiew otwarty)

Zmieniarkę musisz wyjąć bo pod nią jest śruba do demontażu schowka. Zmieniarka spokojnie może wrócić na swoje miejsce bo schowek klimatyzowany osiągnie max temp 6 stopni wiec nic się nie oszroni itp. Ja mam u siebie zainstalowany taki schowek klimatyzowany mam zmieniarkę i cb w schowku i nic się nie dzieje ani nie ma żadnego grzyba. Fakt jak nie używam schowka to zawór mam zakręcony. Więc śmiało kupuj wężyk i zawór i montuj. Ps nie spodziewaj się rewelacji bo ten schowek klimatyzowany nie schłodzi ci napoju jak będzie ciepły :P. Do schładzania napoi to mam w bagażniku lodówkę turystyczną :D. A schowek stosuję tylko do potrzymania temp zimnego napoju.

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

No to teraz jeszcze bardziej sie namieszalo.

Mi chodzilo o demontaz zmieniarki tylko na czas montazu klimy w schowku. Bo ten niemiecki poradnik pokazywal schowek bez zmieniarki.

Ale widze Tomku zwrociles uwage na jeszcze inna wazna rzecz - lodowke.

Rozumiem, ze gdy jest juz wszystko zalozone, zmieniarka nie moze byc w schowku klimatyzowanym "luzem" bo np niskie temperatury i dlatego trzeba montowac ta lodowke?

Z kolei z tego co widze lodowka zajmuje prawie caly schowek. I chyba nie za bardzo wtedy mozna to polaczyc by schowek byl chlodnikiem na napoje, miejscem na dokumenty i elektronike (zmieniarka). Trzeba wybrac jedno z tych zastosowan?

Co bedzie jesli schowek bedzie tylko klimatyzowany bez lodowki? Wszystko mi tam w srodku sie oszroni a potem zgrzybieje? (pod warunkiem ze bedzie nawiew otwarty)

Zmieniarkę musisz wyjąć bo pod nią jest śruba do demontażu schowka. Zmieniarka spokojnie może wrócić na swoje miejsce bo schowek klimatyzowany osiągnie max temp 6 stopni wiec nic się nie oszroni itp. Ja mam u siebie zainstalowany taki schowek klimatyzowany mam zmieniarkę i cb w schowku i nic się nie dzieje ani nie ma żadnego grzyba. Fakt jak nie używam schowka to zawór mam zakręcony. Więc śmiało kupuj wężyk i zawór i montuj. Ps nie spodziewaj się rewelacji bo ten schowek klimatyzowany nie schłodzi ci napoju jak będzie ciepły :P. Do schładzania napoi to mam w bagażniku lodówkę turystyczną :D. A schowek stosuję tylko do potrzymania temp zimnego napoju.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki Pablo.

Wiadomo, lodowka w bagazniku to inna sprawa.

Ale tutaj dziwilem sie po co ta lodoweczka w schowek i myslalem ze jest to podyktowane jakas koniecznoscia.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ile u was w serwisie kosztuje regulator nawiewu ten w schowku???

W Bydgoszczy wołają 100zł :kwasny:

kiedyś na forum jeden kolega podawał cenę 30zł

"ASO :8E0820701 - regulator nawiewu ok 30pln"

  • 3 lata później...
Opublikowano

Można dorwać te części na allegro?,bo nie mogę znaleźć

Opublikowano

Za niewiele więcej można mieć nówkę.

Opublikowano

Jagby nie patrzył 5 dych w kieszenie zostaje.

Opublikowano

A ja nic nie mogłem znaleźć,co prawda ostatnio nie patrzyłem na olx,dzięki za pomoc.Pawda,50zł na drodze nie leży :-D

  • 1 rok później...
Opublikowano

Czy ktoś wie może gdzie można zakupić ten wąż i regulator do schowka ?

Bo chce zrobić sobie ten klimatyzowany schowek

Opublikowano

ASO / Allegro

Opublikowano
Opublikowano

To nie jest chyba z b6,powinno być w kształcie motylka

Opublikowano

To nie jest zaworek z B6.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam. Mam na celu odgrzybianie klimy poprzez dezynfekcja parownika a także przy okazji montaz klimy w schowku. Czy taka rurka i zaworek będą pasowały do audi a4b7 ?

 

Screenshot_20200605-073114_Allegro.jpg

Screenshot_20200605-073107_Allegro.jpg

Opublikowano
21 minut temu, RaaZZ napisał:

Witam. Mam na celu odgrzybianie klimy poprzez dezynfekcja parownika a także przy okazji montaz klimy w schowku. Czy taka rurka i zaworek będą pasowały do audi a4b7 ?

 

Screenshot_20200605-073114_Allegro.jpg

Screenshot_20200605-073107_Allegro.jpg

 

Zamontować pewnie zamontujesz ale może to być nie szczelne. Ori rurka i zaworek pasują idealnie i gwarantują szczelność. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.