Jump to content
IGNORED

Wymiana rozrządu 2.0 TDI CR

artur2910
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie co ile sie wymienia rozrzad w Audi A4 B8 2.0TDI??

serwis.png

• Upvote 1

wg. producenta pierwszy po 180 tys. :wink:

aż po 180kkm? dużo, baaardzo dużo..

w normalnym TDI np BPW pierwszy raz po 120kkm a drugi po kolejnych 80kkm

w B7 to tak :wink:

Z Instrukcji przeglądy

serwis.png

kurnia.. przyznasz, że trochę niebezpiecznie tyle jeździć na jednym rozrządzie..

Zgadza sie :wink: a na oleju w dieslu 30 tys. :naughty:

kurnia.. przyznasz, że trochę niebezpiecznie tyle jeździć na jednym rozrządzie..

oj tam kiedyś 120tys km też było nie do pomyślenia - technika idzie do przodu :naughty:

Z Instrukcji przeglądy

http://img821.imageshack.us/img821/2025/serwis.png

a masz może coś takiego tylko, że do b6??

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 17:00 ----------

Z Instrukcji przeglądy

http://img821.imageshack.us/img821/2025/serwis.png

a masz może coś takiego tylko, że do b6??

Rzucam taki temat. Byłem w serwisie Audi Lellek w Gliwicach. Tam mi powiedziano, że wymiana rozrządu przy 180k km, bo takie mają wytyczne od producenta - gościu pokazywał mi to na stronce. W książce widnieje bodajże 120k km. Proszę tutaj o dyskusję. Moja maszyna ma obecnie 116k km i rozrząd niewymieniony, więc mogę zareagować zawczasu. Z góry dzięki za odzew! :wink:

serwis.png

w książce też masz 180 kkm. ja jednak w taki długi okres nie wierzę i zmieniłem przy 133 :decayed:

moj po 180 tys wygladal ok i pewnie bym dojezdzil do 210 tys km tak jak jest w ksiazce rok produkcji auta to 11/2009 ale wymienilem dla swietego spokoju wymienilem go wczesniej.koszt 1100 zl.

moj po 180 tys wygladal ok i pewnie bym dojezdzil do 210 tys km tak jak jest w ksiazce rok produkcji auta to 11/2009 ale wymienilem dla swietego spokoju wymienilem go wczesniej.koszt 1100 zl.

1100zł ale chyba nie w ASO ; > ? czy to cena za kompletny rozrząd ? czyli rozrząd + pompa z wszystkimi rolkami uszczelniaczami i paskiem alternatora + robocizna ?

pasek rolki napinacz i pompa wody plus robocizna.uszczelniacz nie byl wymieniany bo nawet w aso tego nie robia jak nie ma potrzeby.pasek alternatora tez wymieniony.

w ASO wymiana 700zł kompletnego rozrządu + części tylko nie wiem czy można zakupić je we własnym zakresie. Wie ktoś może?

aso katowice jak dzwonilem kiedys to cena 2600 zl.

moga sie zgodzic ale gwarancji to nie bedzie jak sie cos stanie po powiedza wina czesci.

2600zł to jest wymiana + części rozrząd pompa pasek alternatora rolka napinająca i rolka odwracająca etc. Sama robocizna 700zł

Ja za robote dalem 250 zl. Czyli aso pieknie kasuje.w krakowie jak sie pytalem to cena od 350 zl do 400 zl oczywiscie poza aso.

Myslisz ze dobry zaufany mechanik ci gorzej rozrzad wymieni niz aso a okolo 300 zl zostaje w kieszeni na poczet czesci.ja sie z aso raz na zawsze wyleczylem.

Bardziej chodzi mi tutaj o wpis w historii niż o ASO gdyby nie wpisy o ASO bym nie pomyślał :)

Aha no chyba ze tak. Ja sobie historie i wpisy odpuscilem.

• Upvote 1

Wiesz większość osób patrzy jednak na tą historie przy kupnie samochodu. Wiem to po sobie nie kupiłbym auta z polski bez historii myślę że Ty też byś odpuścił taki samochód. Jakieś inne rzeczy zawsze można zrobić gdzieś indziej, ale myślę że rozrząd to taka rzecz gdzie powinna się znaleźć w książce serwisowej. Jutro jeszcze zadzwonię do salonu VW, Seata i Skody słyszałem że tam taniej coś można zrobić takie rzeczy i w nie których przypadkach wpisują też w historie. Zapytam od razu czy części można nabyć we własnym zakresie. Oczywiście kupiłbym dosłownie to samo co w ASO bym dostał tylko wiadomo wyjdzie sporo taniej. Same części w ASO wychodzą ok 1800zł bez uszczelniaczy + 700zł robocizna to wychodzi 2500zł powiedzmy. Pamiętam że ktoś kiedyś pisał na forum że w którymś ASO Audi powiedzieli mu 2200zł za wymianę + części. To jeszcze taka suma do przełknięcia zważywszy że jest to w ASO jest historia jest wbite w książce i prawdopodobnie jest to jednorazowa wymiana bo pewnie zanim dojdzie do następnej sprzedasz samochód :) chyba że myślisz nim śmigać 10 lat :)

w ASO wymiana 700zł kompletnego rozrządu + części tylko nie wiem czy można zakupić je we własnym zakresie. Wie ktoś może?

można dostarczyć własne części. ja kupowałem rozrząd na allegro, ORI tylko pompa wody HEPU (są też z ORI pompą) za 990 zł (z fakturą). wymiana nie pamiętam ile... mogę jutro spojrzeć na fakturę (ASO) jeśli ktoś potrzebuje :wink:

można dostarczyć własne części. ja kupowałem rozrząd na allegro, ORI tylko pompa wody HEPU (są też z ORI pompą) za 990 zł (z fakturą). wymiana nie pamiętam ile... mogę jutro spojrzeć na fakturę (ASO) jeśli ktoś potrzebuje :wink:

Jeżeli możesz to spojrzyj bo też zamierzam za niedługo podjechać na wymianę :)

Lellek Gliwicie - za wymianę samego rozrządu powiedzieli ok. 1500. Nie pytałem o pompę i całą resztę, o której to piszecie, ale zadzwonię tam i zapytam, to będzie komplet informacji do porównania. Pozdro :wink:

Ale cena pewnie była podana razem z rozrządem czyli części + robocizna.

P.S widzę że kolega z okolic :)

To 20km ode mnie :) trzeba kiedyś zrobić jakiegoś spota hehe :)