Jump to content
19 19
gados82

Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi

Recommended Posts

ja mam Yatour. Tak jak pisałem wcześniej zero problemów. Schowana w schowku, nic nie widać, żadnych dodatkowych przycisków, żeby zmieniać utwory, ma pamięć utworów po wyłączeniu. Jak dla mnie bomba. Płaciłem na alledrogo 260zł + KW.

Podejrzewam, że ze zmieniarkami innych firm także nie ma problemów. Z tego co się orientuje, dość dużo osób używa takich zmieniarek.

I płacąc 300zł jestem zadowolony, bo za tą kasę napewno nie kupiłbym dobrego radia nie ori, a jak zmieniać ori na inne, to tylko na porządne.

dzieki za temat duzo mi pomogl...

---------- Post dopisany at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany at 13:09 ----------

zastanawialem sie nad orginala zmieniarka, ale wybiore ta cyfrowa,co jest praktyczniejsza..

:D

A jaką firmę wybierzesz? Ja z tego co wyczytałem na różnych stronach to jednak skusze się na Xcarlink..podobno najlepszy, najstabilniejszy, najpewniejszy i bardzo dobrze współpracuje z radiami Audi.

Podlacze sie do tematu bo sporo czytalem i mam zamiar cos zainstalowac xcarlink lub jack zeby podpiac iphone..czy xcarlink wyposazony w jack pozwoli mi sterowac mp3 lub iphonem z radia??drugie pytanko posiadam radyjko audi concert2 ktore nie ma zmieniarki,nie sprawdzalem jakie sa wyjscia ale napewno ktos mi podpowie czy takie urzadzonka da sie podpiac pod takie radyjko..mysle ze tak ale dla pewnosci wole zapytac??czy po podlaczeniu xcar lub jacka bede musial podpiac sie pod kompa zeby ustawic cos w radiu?bo juz i takie watki wyczytalem,prosze o pomoc jesli ktos zna taki przypadek,dzieki

Po podłączeniu może okazać się że nie musisz nic zmieniać w kodowaniu ewentualnie na ostatnim miejscu dodać +2. Czyli jak masz np. 0 to wpisujesz 2.

Co do sterowania iPhonem to jak go podłączysz do emulatora przez AUX to na pewno nie da się nim sterować z radia.

Tzn ze moge podlaczyc emulator lub jacka pod radyjko jesli nigdy wczesniej nie bylo w nim podlaczonej zmieniarki??odwiedzilem dzis ala specjalistow od mOntazu i stwierdzili ze na poczatek musza radio wyciagnac i sprawdzic czy sie da podlaczyc poniewaz niektore z concertow sa inaczej zbudowane tymbardziej bez zmieniarki itd..nie wiem ile w tym prawdy..

Ja tez w swoim concercie nie miałem zmieniarki i kupiłem kabelek jack z wbudowanym emulatorem zmieniarki i wszystko działa dobrze.

Podlacze sie do tematu bo sporo czytalem i mam zamiar cos zainstalowac xcarlink lub jack zeby podpiac iphone..czy xcarlink wyposazony w jack pozwoli mi sterowac mp3 lub iphonem z radia??

Niestety nie da się sterować mp3ką podłączoną do emulatora zmieniarki z poziomu radia

drugie pytanko posiadam radyjko audi concert2 ktore nie ma zmieniarki,nie sprawdzalem jakie sa wyjscia ale napewno ktos mi podpowie czy takie urzadzonka da sie podpiac pod takie radyjko..mysle ze tak ale dla pewnosci wole zapytac??czy po podlaczeniu xcar lub jacka bede musial podpiac sie pod kompa zeby ustawic cos w radiu?bo juz i takie watki wyczytalem,prosze o pomoc jesli ktos zna taki przypadek,dzieki

concert2 to standardowe radio jednodinowe montowane w audi. Wygląda tak jak te

https://www.google.pl/search?sugexp=chrome,mod%3D8&q=concert2+radio&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=SIjnT-XVB8X4sgbhn63yAQ&biw=1292&bih=683&sei=SYjnT8j7I4bQsgaT4eiwAQ

Z tyłu mają kostkę 8 pinową. Jak nie masz zmieniarki w aucie to to złącze jest wolne. Zazwyczaj sprzedawcy sprzedają zmieniarki z pełnym kompletem kabelków które są wymagane by podpiąć urządzenie do radia. Dodatkowo potrzebne są dwa kluczyki by wyciągnąć radio ( te również powinny być dodawane do zestawu, ewentualnie by wyciągnąć radio można wysunąć panel climatronica i wtedy łatwiej wyciągnąć radio łapiąc je od dolnej strony.

Oczywiście nie trzeba podłączać pod kompa, ani nic przestawiać. W radiu po podłączeniu zmieniarki wciskamy jeden klawisz by przełączyć się pomiędzy CD, radiem a zmieniarką.

Ja myślę, że jeśli ktoś chce mieć radio ori to najlepszym rozwiązaniem jest kabelek od kolegi z forum za 50 zł + mp3 którą każdy z nas używa niż zmieniarka za 300-500 zł ; )

nawet nie ma co porównywac zmieniakri do tego kabelka, obsługa zmieniarki to tylko i wyłacznie radio, a nie grzebanie po schowkach za odtwarzaczem mp3, czy zmiana baterii:whistling:

Miałem pierwszą wersje Xcarlinka(z możliwoscią przewijania) i minusów było spoooro

- potrafiła sie zawiesić, brak przycisku resetu to była chyba najgorsza wada tego urzadzenia, by go zresetowac trzeba było zmienic źródło dzwięku z inną strukturą zawartosci folderów

- miał problemy z poprawnym odtwarzaniem setów godzinnych, głównie przez nie sie zawieszał(nie jeden plik na 99 tylko parenascie plików po 80-100mb

- na 99 tracków nie widział wszystkich piosenek, ktos wczesniej napisał że można wiecej?? nie można a przyczyna jest prosta, każdy folder to płyta, a płyta ma specyfikacje, płyta Audio moze pomiescić max 99 tracków

CD-Audio

CD-DA zawiera standardowo 74 minuty nagrania podzielonego na maksymalnie 99 części. Przy największym dopuszczalnym zwężeniu rowka (1,497 μm) długość nagrania można zwiększyć do 79 minut i 40 sekund (przy przekroczeniu standardów - nawet do 90 albo 99 minut, przy czym takie płyty powodują dużo problemów z odczytem, szczególnie w starszych odtwarzaczach).

na wiecej poprostu nie pozwala sprzet, na xcarlinku sprawdziłem

- długie nazwy plików ze znakami / _ itp robiły problemy z wykrywalnoscią pliku

- max karta jaką czytał to 4gb i to sdhc nawet, teraz pewnie to zmienili

Do dzisiaj pewnie poprawili działanie tych emulatorów..

A4 B5 Quattro+ AVF/GTD20/HF100/SDI/diff-lock/AVIC980BT

Prawdopodobnie najmocniejsze 1,9TDI w budzie B5 308KM/570NM by Spanky

Kowi87. Kabelek nie ma tylu minusów, o których wspomniałeś opisując zmieniarki :)

Kowi87. Kabelek nie ma tylu minusów, o których wspomniałeś opisując zmieniarki :)

Dla mnie ma dwa dyskwalifikujące

- brak obsługi z poziomu radia

- trzeba pilnować baterii/akumulatorka, ewentualnie ciagle zajete gniazdo zapalniczki - czyli kable

najrozsądniejszym rozwiazaniem jest...

wymiana radia na niefabryczne ze zlotem SD/USB:hi:

WItam panowie mam pytanko jesli macie kluczyk w stacyjce i wylaczone radio to podswietlaja sie wam klawisze w zmieniarce audi?

:)

Witam wszystkich! Mam takie lekkie pytanko może ktoś będzie zorientowany na forum. A mianowicie chodzi mi o te wszystkie zmieniarki mp3/sd. Mam w a4 96r orginalne radyjko Delta CC plus zmieniarkę CD plus system Bosa z subwooferem. Szukałem trochę i nie mogę znaleźć nic do tego radyjka. Czy w ogóle można taki emulator podłączyć czy zostaje mi tylko taki kabelek TRACK66/08CC.http://www.piloty.pl/images/AVW_AUX_300x280.jpg. Pytałem się trochę sprzedawców to wszyscy zgodnie pisali że będzie działać! Dzięki za odpowiedź.

AVW_AUX_300x280.jpg

<br /><br />

Będzie działać emulator zmieniarki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emilator powinien działać, poszukaj na forum, jeden kolega wykonuje takie kabelki w niższej cenie.

Kwestia tylko czy radio obsługuje fabrycznie zmieniarke:wink:

Witam. Wszystko jest orginalne bez żadnych zmian. Radio steruje zmieniarką. Co do emilatora to ok bo znalazłem na forum bez problemu ale chodzi mi bardziej o emulator napędu zmieniarki cd! Bo bez sensu byłoby wywalić 3stówki i nici z takiego urządzenia!

---------- Post dopisany 13-07-2012 at 22:07 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2012 at 09:56 ----------

klaczek84. Niestety zakupiłem zmieniarkę mp3/sd i nici z tego zakupu bo nie działa! Będę musiał chyba pomyśleć o zmianie radia na Concert 1 bo to pociągnie tylko zastanawiam się czy będzie wszystko pasować bez ingerencji w kable! Pozdro

Wywala jakiś komunikat? Była wcześniej zmieniarki? Jak nie to może trzeba przekodować pod zmieniarkę.

Do kodowania trzeba by było szpeca jak tylko to możliwe do przekodowania! Ja niestety nim nie jestem. Zadnych komunikatów tylko brak komunikacji z cd jak podłącze. Jak odłączy to wszstko ok. i widzi zmieniarkę orgynalną.

To kodowanie nie pomoże. A jaki jest ten emulator?

żeby nie zakładać zbędnie tematu zapytam tutaj... czy posiadając taki kabelek Wejście AUX Blaupunkt Becker Mini-ISO JACK VW AUDI (2461151668) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. można go podłączyć do radia concert w audi a4 b5 i czy będzie działać... jeżeli tak to czy mógłby mi ktoś łopatologicznie krok po kroku wyjaśnić jak to zamontować? motoryzacja to nie mój konik... póki co :/

Będzie działał. Wpinasz go w miejsce zmieniarki i gitara.

tam jest taki kabelek czerwony który sobie dynda luźno coś z nim trzeba zrobić? i po podpięciu tego nie muszę nic w radiu ustawiać etc.? :P

Jutro będę miał ten kabelek to przetestuję i dam znać.

Tak jak poniżej kolega gawej pisze nie działa ten kabelek w połączeniu np. z telefonem

Nie bedzie działał Wam ten kabel jeśli nie macie zmieniarki juz zainstalowanej. Jeśli jej nie macie, to trzeba kupić specjalny kabelek, który "udaje" zmieniarki i ma wbudowaną specjalną płytkę. Taki kabelek jest trochę droższy bo kosztuje około 50 zł i co najlepsze mozna go kupić u kolegi z forum. Sam mam taki.

wyjąłem dzisiaj rano radio to w miejscu gdzie wpina się zmieniarkę mam już wpiętą sporą czarną kostkę... i nie wiem od czego ona jest :/ ale go odpiąłem i podpiąłem kabelek z aukcji wyżej i fakt nie działał... hmmm chyba będę musiał zamówić u tego kolegi z forum heh :)

a ten kabelek co dynda, to pewnie uziemienie. Trzeba je gdzieś przymocować do obudowy radia