Jump to content
24 24
gados82

Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie (szczególnie do użytkownika 'fidotp').

Kupiłem zmieniarkę DMC od firmy Viaken w Krakowie (199 PLN) i wszystko OK, jestem zadowolony :)

Tylko jak przeciągnąć kable do schowka, tak jak przy ori zmieniarce? Czy trzeba coś rozkręcać (schowek)/odginać/itp?

Chcę podobnie jak kolega schować urządzenie w schowku u góry, tylko boję się coś połamać,itp...

Rozkręciłem cały schowek.

To tylko kilka śrubek.:decayed:

Całość idzie w dół i wtedy masz dobry dostęp do podciągnięcia kabli.

Ludzie używajcie polskich znaków ! Jest różnica robiąc komuś łaskę lub laske.

4a18aa9aa1354ee7med.jpg Piszę poprawnie, a przynajmniej się staram.

Czasami szydzę ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Schemacik

Schowek.jpg

Proszę o wypowiedzi użytkowników zmieniarki radiowej (Yatour) Bo takowy sprzęt chcę zakupić :)

Co chciał bym wiedzieć:

Jak gra?

Szumy?

Czy warto?

Ile utworów na folderze max?

Proszę o wypowiedzi użytkowników zmieniarki radiowej (Yatour) Bo takowy sprzęt chcę zakupić :)

Co chciał bym wiedzieć:

Jak gra?

Szumy?

Czy warto?

Ile utworów na folderze max?

Dobrze.

Brak.

Warto.

6x99

:wink:

Wysłane z mojego GT-N7100

Dobrze.

Brak.

Warto.

6x99

:wink:

U mnie odpowiedzi takie same.

Bardzo wam koledzy dziękuje za wypowiedzi na temat zmieniarki :)

Sprzęt już zamówiony ciekawe jak będzie się sprawował hehe...

A jeszcze jedno mam pytanie do wszystkich którzy mają umieszczone zmieniarki w schowku auta chodzi mi o montaż (położyć ją luzem czy lepiej przymocować do ścianki schowka) może ktoś z was opisze jakiś fajny i dobry sposób na montaż zmieniarki...

Luzem to nie bardzo.

Ja mam podwieszoną u góry,złapałem dwoma opaskami zaciskowymi.

Trzeba dobrze zajrzeć by ją zobaczyć.

Ja mam luzem i nic się nie dzieje

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Wczoraj podjechałem po zmieniarkę do Tommy01, sprawdziliśmy przed kupnem czy wszystko ok. :good:

Jeżeli ktoś miałby problemy z działaniem jakiegoś pendrive'a, to polecam program HP USB Disk Storage Format Tool (pendrive formatowany przez Windows nie chciał działać).

U siebie też dałem luzem i jest ok.

Wczoraj podjechałem po zmieniarkę do Tommy01, sprawdziliśmy przed kupnem czy wszystko ok. :good:

Jeżeli ktoś miałby problemy z działaniem jakiegoś pendrive'a, to polecam program HP USB Disk Storage Format Tool (pendrive formatowany przez Windows nie chciał działać).

A jednak powalczyłeś z pendrivem :). Ciekawe bo byłem przekonany tak jak mi producent pisał, że niektórych producentów pamięci przenośne mogą nie działać a może chodzi jedynie o odpowiednie formatowanie.

Zmieniarka już zainstalowana ?

Pamiętasz o danych do FV ? ;) podeślij na priv w wolnej chwili i podaj email.

Pozdro

Witam serdecznie,

Jako, że nie mogę pisać nowych tematów, chciałbym poprosić o poradę szanownych kolegów.

Kilka dni temu stałem się użytkownikiem służbowego Audi A4 allroad quattro facelifting, z 2013roku. 177 km diesel manual.

Oczywiście jak to służbowe - ma wszystko w standardzie.

W tym radio - AUDI CHORUS.

Chciałbym słuchać muzyki z MP3 - najlepiej z pendrive, jednak to radio ma tylko możliwość odtwarzania płyt audio.

Już nawet FORDy w standardzie mają port USB :P

Czy możecie polecić mi jakieś rozwiązanie, które będzie niedrogie, skuteczne i nie będzie się rzucało w oczy leasingodawcy ?

Pozrawiam,

SPajda

U mnie jak próbowałem podłączyć pendrive 8~16GB to Windows proponował format na NTFS - wystarczyło wybrać FAT32 i wszystko śmiga.

BTW - ma ktoś problem z nieodczytywaniem pojedynczych utworów?

Zamiast muzyki same trzaski i piski, jakby plik był uszkodzony...

Może to ma coś wspólnego z bitrate`m ?

Czy możecie polecić mi jakieś rozwiązanie, które będzie niedrogie, skuteczne i nie będzie się rzucało w oczy leasingodawcy ?

Przecież masz w tym temacie rozwiązanie.Poczytaj trochę.

A jednak powalczyłeś z pendrivem :). Ciekawe bo byłem przekonany tak jak mi producent pisał, że niektórych producentów pamięci przenośne mogą nie działać a może chodzi jedynie o odpowiednie formatowanie.

Zmieniarka zamontowana, kable przeszły przez otwory w schowku, więc obyło się bez jakichkolwiek przeróbek.

Co do danych do faktury, to przesyłałem na maila z Allegro, ale może nie doszło, więc dam jeszcze na PW.

U mnie jak próbowałem podłączyć pendrive 8~16GB to Windows proponował format na NTFS - wystarczyło wybrać FAT32 i wszystko śmiga.

Źle się wyraziłem, oczywiście w Windowsie wybierałem domyślny FAT32. Dopiero po formatowaniu ww. programem zmieniarka zaczęła czytać mój pendrive.

Przecież masz w tym temacie rozwiązanie.Poczytaj trochę.

Wielkie dzięki za pomoc, nie muszę już przekopywać milionów postów, żeby uzyskać potrzebną pomoc. Gitara post !:banan:

Koledzy mają stare radyjka, i im wszystko działa. Super.

Ja mam funkiel nówka radio, i nie wiem jak się do tego zabrać

Sprzedawca z tej aukcji:

ADAPTER BLUETOOTH USB AUDI CHORUS CONCERT NAVI + (3361422155) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Twierdzi, że do mojego radia ten adapter nie będzie pasował.

Jutro wrzucę fotkę mojego radia, bo wasze wyglądają zupełnie inaczej niż moje.

W konfiguracji tylko informacja:

System audio "Chorus", odtwarzacz CD, 4 głośniki (standardowy standard)

Czy do mojego radia podejdzie przejściówka od Tommy01 ?

---------- Post dopisany 09-07-2013 at 08:48 ---------- Poprzedni post napisany 08-07-2013 at 23:06 ----------

Takiego radia nie znalazłem na forum...

2013_07_09_08_44_06.jpg

Spajda nie podejdzie ani ten adapter z linku ani kabel, u ciebie potrzeba bardziej wyrafinowanego urządzenia, np. firmy dension. O ile w ogóle da się podłączyć bo nie wiem czy chorus z B8 ma wejście na zmieniarkę, ale nie kojarzę żeby były chorusy ze zmieniarką.

Zmieniarka zamontowana, kable przeszły przez otwory w schowku, więc obyło się bez jakichkolwiek przeróbek.

Co do danych do faktury, to przesyłałem na maila z Allegro, ale może nie doszło, więc dam jeszcze na PW.

Dane otrzymałem, wystawie FV i wyśle Ci skan na maila, a jak będziesz w okolicy to możesz wpaść po jej odbiór.

Witam ,moze ktos podpowie jaki adpter kupic do radia Audi Navigation PLUS, zależy mi tylko na USB ,zmieniarki CD nie posiadam i nawet bym nie chcial bawic sie w plyty .

ja też zakupiłem zmieniarkę yatour, ale u mnie co nie teges

po pierwsze sieje/szumi jak jest cicho zarówno gdy silnik pracuje jak i na postoju tylko z włączonym radiem

po drugie ciężko załapuje , nieraz trzeba kilka razy włączyć-wyłączyć radio żeby zaskoczyła

współpracuje z RNS-D co można sprawdzić bo to że nie chcę się włączyć naprawdę wku.....

REGULAMIN !

Złóż reklamację.

Może jakaś wada fabryczna.

U mnie brak jakichkolwiek zakłóceń.

Ewentualnie filtr na zasilanie radia załóż.

ja też zakupiłem zmieniarkę yatour, ale u mnie co nie teges

po pierwsze sieje/szumi jak jest cicho zarówno gdy silnik pracuje jak i na postoju tylko z włączonym radiem

po drugie ciężko załapuje , nieraz trzeba kilka razy włączyć-wyłączyć radio żeby zaskoczyła

współpracuje z RNS-D co można sprawdzić bo to że nie chcę się włączyć naprawdę wku.....

Ja mam tą zmieniarkę z RNS-D i działa dobrze ale faktycznie zakłócenia są z tego co się dowiedziałem z tym radiem tak się dzieje ale u mnie nie słychać tego jakoś mocno trzeba się wsłuchać. Żeby wyeliminować zakłócenia trzeba dać filtr na zasilaniu i jest spoko

ja nie twierdzę że mocno to słychać , muszę wyciszyć i tak jak kolega mówi trzeba się wsłuchać

jaki filtr założyć , może ktos przykład podać

ale najbardziej denerwuje to że nie zawsze zaskakuje

REGULAMIN !

No akurat tego problemu nie mam ze nie zaskakuje co do filtra gdzieś miałem link na allegro musze poszukać

---------- Post dopisany 20-07-2013 at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany 19-07-2013 at 22:26 ----------

SINUSLIVE EF-10 12V/10A FILTR CB ANTYZAKŁÓCENIOWY (3310388307) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to jest ten filtr

W temacie Concert II + Blaupunkt Mp3 Bluetooth Interface w tym wątku:

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/concert-ii-blaupunkt-mp3-bluetooth-interface-problem-podlaczeniem-271252/

Na dzień dzisiejszy, mogę podsumować sprzęt pozytywnie. Wszystko działa na 95%.

Te 5% in minus, to bluetooth, który nie zawsze łączy się automatycznie z telefonem. Wtedy muszę zrobić to ręcznie z ekranu telefonu (SGS2).

Ja używam Densiona z BT, nie mogę narzekać :) Nie wiem jak inne zmieniarki, ale ta bez problemu przełącza się po katalogach, więc nie trzeba mieć tylko kilku katalogów, no i czyta więcej niż 99 utworów w katalogu.