Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi


gados82

Rekomendowane odpowiedzi

hmm do tej pory uważałem że pliki wav są znacznie lepszej jakości ale poprawcie mnie jeśli żle myśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już raz zrobiłeś z czegoś mp3 czy stratnie skompresowałeś, to nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia po co miałbym z powrotem wracać do źródła = będzie jeszcze gorzej...

BTW - ja mam od jakiegoś czasu xcarlinka pod chorusem II i śmiga jak lala :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm do tej pory uważałem że pliki wav są znacznie lepszej jakości ale poprawcie mnie jeśli żle myśle

jak zrobisz plik wav bezpośrednio z płyty (ale nie nagranej z mp3) albo z pliku bez kompresji (np. flac) to oczywiście będzie lepszej jakości niż mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie mi czy czy Symphony II czyta mp3 czy nie, bo już nie wiem co o tym myśleć, patrze po googu tutaj piszą ze nie, tutaj ze obsługuje zmieniarka. Trochę nudzi mnie radio i to samo cały czas :kwasny:

@Dodam, że najbardziej pasowało by mi żeby leciało z USB bądź SD ale mogły by być zwykłe płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie mi czy czy Symphony II czyta mp3 czy nie, bo już nie wiem co o tym myśleć, patrze po googu tutaj piszą ze nie, tutaj ze obsługuje zmieniarka. Trochę nudzi mnie radio i to samo cały czas :kwasny:

@Dodam, że najbardziej pasowało by mi żeby leciało z USB bądź SD ale mogły by być zwykłe płytki.

Symphony II nie czyta płyt mp3. A wspomniane zmieniarki mp3 to dokupowane urządzenie które wygląda tak:

images?q=tbn:ANd9GcSvUWw15m8_C4UMuEjfyj1HzBvQW2RxwFJHQGCF-IL5SBqHPa2S

i jest podłączane do radia zamiast oryginalnej zmieniarki CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm do tej pory uważałem że pliki wav są znacznie lepszej jakości ale poprawcie mnie jeśli żle myśle

jak zrobisz plik wav bezpośrednio z płyty (ale nie nagranej z mp3) albo z pliku bez kompresji (np. flac) to oczywiście będzie lepszej jakości niż mp3.

Ok, troche poczytałem i kolega "szeryf85" ma racje przyznaje.

Wnioski: aby cieszyć się dobrą jakością najlepiej zakupić zmieniarkę Yatoura która po podłączeniu do radia umożliwia również podłączenie oryginalnej zmieniarki CD.

Lub nasze ulubione płyty zgrywamy i wrzucamy na pendrive w formacie np. WAW

PS są dostępne zmieniarki Yatour , standardowo cena niższa przy zakupie przez forum. Ponieważ miejsce w skrzynce na forum jest ograniczone poproszę o pisanie na adres allegro (@) axiotech.pl

Obsługa zmieniarki:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yl7rA3faWbQ

Podłączenie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żebym wcześniej znalazł ten wątek a ja przez allegro zamówiłem ;/ jakiś czas temu a powiedz czemu ta zmieniarka odbiera zakłócenia od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie odbiera żadnych zakłóceń.

Coś masz nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Yatoura czy inną ? Szczerze to nie powinno być żadnych zakłóceń. Mam u siebie zamontowaną tą:
... i nie mam żadnych zakłóceń.
Jedyne co zauważyłem to zmieniarki 12PIN z linku który podałem wyżej nie powinny być montowane w Skodach ponieważ tam występują małe zniekształcenia dźwięku. Natomiast po podłączeniu Yatoura już wszystko jest ok.

Kilka osób już tutaj pisało o zakłóceniach. Myślę że to raczej wina instalacji w aucie i można spróbować założyć filtr przeciwzakłóceniowy. Niestety nie gwarantuję że pomoże.
Natomiast jeśli ktoś z woj. łódzkiego ma ten problem to możemy sprawdzić czy to wina zmieniarki czy instalacji. Podłączymy moją 100% sprawną mp3-kę i będzie wszystko jasne.

Edytowane przez Tommy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam yatoura. radyjko mam rns-d i tylko podczas słuchania muzyki ze zmieniarki słychać wycie silnika w głośnikach nie jest to mega głośne ale da się to usłyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem kolega o nicku marekg też miał problem z zakłóceniami, w takim samym radiu jak u Ciebie rns-d. Zapytaj na priv jak rozwiązał problem.

( http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/zmieniarka-mp3-fabryczne-radio-audi-236029/index3.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest takie pykanie raczej, słyszalnie najbardziej podczas przejścia z jednego utworu do drugiego, przy dodawaniu gazu słyszalne wyraźniej. nie rozwiązałem jeszcze problemu bo nie mam czasu i warunków. Najprędzej w lecie bo zazwyczaj koło sierpnia odstawiam auto na przegląd i wszelkie naprawy więc może elektryk co wszystko montował coś doradzi.

żeby zostało dla potomnych, ja bym sprawdził instalację jeśli są jakieś przeróbki tak jak u mnie czyli przejście ze zwykłego radia nie ori na concert a potem na RNS z montażem wzmaka oraz druga sprawa, renegeneracja alternatora - być może to on po remoncie sieje zakłóceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat takiej zmieniarki? Dodatkowo ma funkcje BT

ZMIENIACZ BLUETOOTH USB VW GAMMA MCD MFD RNS RCD (3151843745) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

dodatkowo za 49zl trzeba dokupić kabel podłączeniowy

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też przymierzam się do kupna zmieniarki radiowej do radia symphony 2 co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam takie pytanko, czy po podłączeniu takiego emulatora zamiast zmieniarki można wgrać na kartę/pena mapę i używać navi czy działa to tylko z płyty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi z emulatora nie pójdzie.

Jak wynika z opisu służy do MP3.

Nie gotuje wody,nie prasuje,nie sprząta.

Jest do MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Zmieniarki odtwarzają jedynie pliki muzyczne.

Można za to za pomocą kabelka jack podłączyć do zmieniarki CB RADIO lub telefon. Po podłączeniu dźwięk odtwarzany jest poprzez radio/głośniki

Ale to raczej jako ciekawostka można potraktować bo w tym czasie nie możemy puścić muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...