Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta kontroli toru jazdy Audi Lane Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za update.

Nie mogę znaleźć taśmy G, a jest dostępna M i to akurat z manetkami których potrzebuję.

Wezmę ją, przetestuję. Zadziała to zadziała, nie zadziała to opierniczę Grzegorza*, wystawię na Allegro i poszukam taśmy M, a przynajmniej pewność będzie co i jak :-)

(*) Opierniczanie opierniczaniem, wiadomo, każdy z nas dokonuje własnego wyboru przy rezaniu i nigdy nie wiadomo czym to się może skończyć, nigdy nie ma gwarancji że coś zadziała.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam paniowie. Dolacze sie do tematu poniewaz mam podobny problem po wymianie tasmy.

Mialem tasme 8K0953568G z manetkami bez tempomatu ale z lane assist, wszystko dzialalo ok.

Wymienilem na manetki po lificie z tempomantem i lane assist i z tasma 8K0953568M.

Niestety po update przestal dzialas lane assist. VCDS nie widzi silniczka wibracyjnego w kierownicy ale lane assist dziala (oczywisci bez wibracji kierownicy).

Wniosek jest taki jak juz pisal kolega paudib8 tj. tasma poliftowa nie przenosi sygnalu silnika wibracyjnego kierownicy (wibracje zastepuje kolumna kierownicy).

W wolnym czasie podmienie tasme na stara i bedzie 100% pewnisci.

Edytowane przez Artekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam paniowie. Dolacze sie do tematu poniewaz mam podobny problem po wymianie tasmy.

Mialem tasme 8K0953568G z manetkami bez tempomatu ale z lane assist, wszystko dzialalo ok.

Wymienilem na manetki po lificie z tempomantem i lane assist i z tasma 8K0953568M.

Niestety po update przestal dzialas lane assist. VCDS nie widzi silniczka wibracyjnego w kierownicy ale lane assist dziala (oczywisci bez wibracji kierownicy).

Wniosek jest taki jak juz pisal kolega paudib8 tj. tasma poliftowa nie przenosi sygnalu silnika wibracyjnego kierownicy (wibracje zastepuje kolumna kierownicy).

W wolnym czasie podmienie tasme na stara i bedzie 100% pewnisci.

zmień "M" na "G" sprawdź kodowanie - jak zakładasz orginalną taśmę i nic nie kodowałęś to wszystko będzie OK

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem taśmę na 8K0953568G i powróciła wibracja kierownicy. Potwierdza to fakt że taśma od polifta 8K0953568M niestety nie obsługuje sygnału silniczka wibracji w kierownicy.

Jeśli posiada ktoś lane assist w wersji przedliftowej to tylko taśma 8K0953568G. Poza tym manetki są jak najbardziej kompatybilne przed i po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem taśmę 8K0953568G, przyjęła kodowania zarówno dla Lane Assist jak i dla ACC. Teraz jeszcze tylko montaż radaru w miejscu przeznaczenia (siedzi w podszybiu podpięty, wiązka gotowa, tylko zderzak rozebrać i zamontować) i kalibracja, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu obydwa systemy zostaną dodane do listy gotowych modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam fabrycznie lane assist i chciałbym zmienić kierownice to muszę kupić taką pod line ? czy idzie jakoś ten silniczek zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam zrobione ,przedliftowa kiera S-Line B)

Niestety problem nie do przeskoczenia robi sie jesli ktos chce kiere poliftowa.

Fabrycznie niestety tylko czteroramienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam zrobione ,przedliftowa kiera S-Line B)

Niestety problem nie do przeskoczenia robi sie jesli ktos chce kiere poliftowa.

Fabrycznie niestety tylko czteroramienna.

O proszę , jakieś wskazówki ?

Pokaż jaką masz kierownicę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak jak na filmiku widać auto samo sobie "kręci kierownica" u mnie w przedlifcie to nie działa, dlaczego ? Wie ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos spis części do activ lane assist  

Edytowane przez frog125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to kalibrowalem samemu na plycie kalibracyjnej wlasnej roboty ,jakies 3 lata temu.

Kalibracja trwala kilkadziesiat sekund ,a zmontowanie stelarzu i ustawienie plyty pol dnia :lol:

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam line assist w b8 po lifcie i gdy włączę asystenta i wykryje pasy to nie trzyma się równo miedzy nimi tylko jeździ od lewej do prawej. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2018 o 19:13, Daro32 napisał:

Mam line assist w b8 po lifcie i gdy włączę asystenta i wykryje pasy to nie trzyma się równo miedzy nimi tylko jeździ od lewej do prawej. Co z tym zrobić?

Czy ktoś tak ma, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ktorego roku auto ?  

Duzo było reklamacji co do układu kierowniczego * wspomaganie elektryczne

ASO fleszuja sterownik 44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrclaguna napisał:

Z ktorego roku auto ?  

Duzo było reklamacji co do układu kierowniczego * wspomaganie elektryczne

ASO fleszuja sterownik 44

2012 poliftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...