Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie jest wzmacniacz antenowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko, czy wzmacniacz antenowy telefonu umieszczony za lewą klapką tylnego bagażnika w B5 avant jest też wzmacniaczem radiowym czy też do radia jest osobny? Czy mógłby mi ktoś dokładnie opisać gdzie on jest?

Mam ori radio audi chorus - kaseciak, ale nie zamienię go na inne bo razem z subem Nokii w bagażniku gra czysto i rewelacyjnie. Tylko to radio, gubi fale, :wallbash:,

Czy da się zakodować więcej stacji niż 6? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co sie orientuje to wzmaczniacz radiowy jest na dachu, tzn z drugiej strony anteny , pod podsufitka, wielkosci pudelka zapalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avancie masz wzmacniacz dokłądnie pod anteną. Wyjmujesz światełko w bagażniku i masz go. Zobacz czy masz na kablu 12v idącym do tego wzmacniacza od radia, ponieważ ori radia generują napięcie aby działał wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w sedanie, a w Avancie jest tak samo? Jakiś klubowicz pisze że wzmak od radia jest z tyłu w lewym boku, to ja już zgłupiałem.:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz masz dokladnie pod lampka w bagazniku w lewym slupku jest w sedanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Dzięki. A jak można sprawdzić czy jest walnięty? Czy opłaca się go naprawiać, czy lepiej kupić nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Wzmacniacz jest zintegrowany z anteną. Ciężka sprawa dostać tanio oryginał - na jeden kabel. W servisie audi powiedzieli, że kosztuje 200zł i trzeba poczekać 2 tygodnie na sprowadzenie. Dobrałem volkswagenowską antenę ze wzmacniaczem w W-wie na ul. Wyszogrodzkiej 6 tel. 501 508 240 - wystawiają też na allegro. Zapłaciłem 39 zł. Gra teraz całkiem fajnie, choć jeszcze za miastem nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymontowałem ten wzmacniacz z podsufitki . Wypiąć kable z niego to też trzeba wiedzieć jak, prawie wyrwałem koncówki.:decayed: Poszedł do sprawdzenia do elektronika. Sprawdzono prąd na wejściu do wzmacniacza, jest 12v-ok. Czekam na info, oby była ocena pozytywna, ale zobaczymy, jak nie to będzie trzeba kupić nowy. Podaję nr wzmacniacza 4B9 035 501. Czy ktoś ma może taki, jaka cena?:wink:

Supi9, powiedz mi czy ten za 39 zł to jest zamiennik tego co podałem nr wyżej?

---------- Post dopisany 31-05-2012 at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany 30-05-2012 at 22:27 ----------

Wzmacniacz wrócił z niby naprawy, elektronik mówił że zrobił tam trzy rzeczy, polutował wstawił jakąś bramkę, hehe. Podłączyłem i ...... rozczarowanie:facepalm: chyba nie warto naprawiać tylko kupić nowy . 20 zł poszło ..... Koledzy pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Ale jaką mam pweność że z angola będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Ale jaką mam pweność że z angola będzie dobry?

Żadną. Jak kupiłem czujnik temperatury ze skody ori nowy oczywiście i też był zepsuty.

Na forum jest wielu pewnych sprzedawców używanych gratów i oni raczej Cię nie przekręcą na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli najlepiej kupić ori ale z serwisu, masz pewność , ale cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli najlepiej kupić ori ale z serwisu, masz pewność , ale cena?

Nie dopisałem, że ja kupiłem z ASO skody bo zawsze trochę taniej niż w audi czy WV. Na podstawie paragonu nie uzyskałem gwarancji bo montaż był we własnym zakresie. Więc jak kupować w aso to najlepiej z montażem wtedy masz gwarancję.

Ale kogo stać na prowadzenie takich starych trupów do aso. Mi rozsądek na to nie pozwala.

Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę się pod temat

Dziś zajrzałem u siebie w avancie pod lampkę, Zdziwiło mnie, że przy wzmacniaczu jest tylko kabel antenowy.

To normalne?

Radio (ConcertII) mogłoby działać lepiej, dlatego szukam coś w temacie anten.

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę się pod temat

Dziś zajrzałem u siebie w avancie pod lampkę, Zdziwiło mnie, że przy wzmacniaczu jest tylko kabel antenowy.

To normalne?

pozdro all

Od ok 97r. nie było przewodu remote w instalacji antenowej, a sygnał wzbudzający leciał "gorącą" żyłą przewodu antenowego.

Dlatego przy montażu aftermarketowego radia trzeba zastosować separator antenowy - w twoim przypadku nie ma to znaczenia

i tuner powinien funkcjonować plug & play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz niby naprawiony nie łapie fal, Mam jeszcze w bagażniku koło lewego nadkola wzmacniacz telefonu, czy jest on jakoś sprzężony ze wzmacniaczem na podsufitce? Jak wyjmę kabel ze wzmaka telefonu to bardziej szumi, ja już tego nie rozumiem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a po czym stwierdzacie że macie padniety wzmacniacz? Po zasiegu działania stacji czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...