Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dual SMIC w B6 TDI avf


Pan Waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po nieudanej przygodzie z zamiennikiem GT1748VA od KKK, zdecydowałem się na rozwiązanie trochę bardziej przewidywalne w moim AVF :decayed: Do auta będę wkładał CAHA, kombinuje tylko jak ogarnać temat dodatkowego coolera. Z tego co wiem w B7 BRD są dwa SMICe. Takie też rozwiązanie chciał bym zastosować u siebie. Chciał bym aby auto wyglądało zupełnie jak seria, nawet przy bliższych oględzinach, poza tym nie wieżę aby na dłuższą metę FMIC nie wpływał na chłodnice które jednak częściowo zasłania. Celuję w około 190 Ps i 400 Nm - więc moje wtryski BA + powyższe graty powinny wystarczyć.

Czy ktoś na forum już tą całą drogę przeszedł z montażem dual SMICA w b6? Jeżeli tak to prosił bym o sugestie: jaki cooler kupić, co dodatkowo jest potrzebne itp ? Będę wdzięczny za sugestie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 2.5DTI też zdaje się są dwa IC wiec tu szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w 2.5 są inaczej połączone, więc o ile wiem wzięcie z BRD jest najłatwiejsze. Widziałem, że jakiś czas temu dzo-dzo sprzedawał komplet ze swojego auta, może jeszcze ma to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zapodać dualSMIC do swojego auta ale niestety u mnie nie dało się tego wykonać. Przeszkadzała spreżarka klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukalem - byla lista potrzebnych czesci do przerobienia i wcielo - jak jest potzreba to zawsze cos wje...ie:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie zapodac drugi SMIC ale trzeba przenosić osuszacz od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dziwne podejście do tematu...drugi smic,dawaj centralny i po temacie,co ma się niby stać z chłodnicami bo jeżdże tak już 5 lat? w sumie jakieś 90tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać pewnie nic się z nimi nie stanie, ale FMIC musi mieć jakiś wpływ na chłodnice które zasłania :wink: Wiem że w B7 ta operacja jest zupełnie bezbolesna. Jaro4444 na tym patencie wystroił swój wynalazek i upierał się że to dobry pomysł. Skoro B6 tak blisko do B7 to dla czego nie spróbować. Tak więc do zorientowanych pytanie: co oprócz prawego IC od BRD należy skompletować ? Na pewno jakieś rury gumowe, kilka szerokich opasek. Co zrobić z osuszaczem ?(puki co to jedyny poważniejszy problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz go przeniesc, powinien byc umiejscowiony jak w BEX-ie

ale gdzie, to nie mam bladego pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc do zorientowanych pytanie: co oprócz prawego IC od BRD należy skompletować ? Na pewno jakieś rury gumowe, kilka szerokich opasek.

Tylko żeby cie nie powaliła cena tych rur gumowych jak będziesz musiał kupić w serwisie, ja za cenę jednego przewodu kupiłem wszystkie graty na swojego FMIC:) no może dołożyłem 1,5 stówki ale za wąż z turbo powiedziano mi 7stówek

A co do wad zalet to ja uważam że centralny IC ma lepszy nawiew powietrza dodatkowo w korkach zawsze jest schładzany przez wentylatory, na chłodzenie silnika jeśli ma wpływ to na pewno znikomy i przy mocy w która celujesz to bez znaczenia a przy dużych mocach trzeba i tak inwestować w chłodnice zewnętrzną oleju, ale zrobisz jak chcesz ja też jak sobie coś wymyśle to zrobię po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest rura - wzmocnienie tak na poczatek, IC, weze gumowe, mocowanie IC, kierownice powietrza,kilka piwek aby posmarowac polaczenia :wink:

Wszystko z B7 z silnikiem BRD - przydaly by sie nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem dual smic czy centralny fmic ..... koszty dual s i kłopoty z gratami (mówie tu o używkach ) przerosły centralny f .

Michał mówisz o "zasłoniętych chłodnicach" .... powiem tak - zobacz ile zasłania belka od zderzaka , o kratkach i innych dodatkach nie wspomnę . A w nowych samochodach (kuler jest cienki a gabarytowo duży i zasłania większą część chłodnicy .... ) .

Co do wyglądu , to rzecz gustu - ale zapraszam na spota , zerkniesz jak jest u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spieszyć , przemyśl i przelicz co Ci się będzie bardziej opłacać ...rozmawiałeś z Witkiem jak Ci "dłubał w furze" , moje zdanie znasz .

Zrobisz jak uważasz , przyjedź na spota to pogadamy , no i co ważniejsze zobaczysz "live" jak wygląda :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co Kolega upiera sie przy 2 X SMIC

jak nawet BEX-a kto może robi na centralnym...... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze złote Usta Pixi'ego przemówiły do rozsądku :wink:

Złote usta :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...