Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak doczyścić SWING'ową tapicerkę?


nastradamus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wnętrze w kolorze swing (siwy) i strasznie pobrudzoną kanapę tylnią i fotele przednie, generalnie plama goni plamę, reszta jest git. Auto kupiłem już w takim stanie, najbardziej brudny jest tył (poprzedni właściciel miał małe dzieci) próbowałem to czyścić jakimiś piankami do czyszczenia powierzchniowego ale robiły się przebarwienia, tylną kanapę nawet zdemontowałem i sprałem na mokro ale jest jeszcze gorzej - nowe plamy się pojawiły.

Co można jeszcze zrobić? Pytałem w pkt prania tapicerki i powiedzieli że nie dają gwarancji że będzie dobrze no i koszt 300zł :kwasny:

Taniej już pokrowce kupić :wink:

Jaki preparat polecacie? lub pkt prania tapicerek na terenie warszawy?

pzdr

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam płyn GLOBAL czysci wszystko nawet smar z podsufitki .też mam swinga i nie ma z tym problemu.kiedys wyczochrałem nim superb na bananowej tapicerce i wyszło igła sam go używam i z czystym sumieniem polecam koszt ok 30 zł.na allegro napewno nie znajdziesz kupuje go w motoryzacyjnym.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się tego cuda używa? Bo wydaje mi się że wszystkie inne metody poza odkurzaczem piorącym to tylko wcieranie brudu do środka.

Mam tapicerki w kolorze Twist (jasny beż) i też przydało by się je trochę odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tylko i wyłącznie pranie (nawet kilkukrotne) z wyciąganiem brudu odkurzaczem piorącym zda egzamin. U mnie też jest tak, że po myciu tapicerki robią sie plamy. Też ma SWING i zamierzam w tym roku gdzieś wyprać profesjonalnie tapicerkę. Z tego co słyszałem to generalnie tapicerki w B6 maja taki charakter, że plamy na niej zostaja. U mnie nawet jak kropnie deszcz przez otwartą szybkę, to po wyschnięciu mi plamy z kropli zostają:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kolegi DARKLE zasada jest prosta odkurzamy powierzchnie psikamy płynem auto { tak solidnie} od podsufitki zaczynamy konczymy na podłodze.potrzeba nam do tego jeszcze scierka z mikrofibry.gdy zapsikamy powierzchnie odczekujemy kilka minut i jazda ze scierka wykrecajac w ciepłej wodzie prawie do sucha ,środek daje nam pianę podczas tarcia ale to dobrze bo możemy go lepiej rozprowadzac .nadaje sie do tapicerki plastików i skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę musiał dać tapicerkę do prania odkurzaczem bo jakiś cymbał prał ją jakimś proszkiem do prania:kwasny: W sumie z wyglądu jest czysta, ale wolałbym aby wyciągnąć ten proszek odkurzaczem. Ścierką z mikrofibry ciężko wyciągnąć, zużyłem parę wiader ciepłej wody i nadal w paru miejscach się pieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam proszek Karchera RM 760. Kupiłem go w sklepie karchera za 28 zł kg. Proces prania tapicerki zajął mi z 10 h. Również mam siwą tapicerkę. Rozrobiony z wodą w 1l opryskiwaczu psiukałem na tapicerke i za pomocą odkurzacza piorącego wyciągałem brudną wodę. Od razu różnica była widoczna. Tylko nie przesadź z ilością tego proszku, bo potem mogą zostać białe plamy. Ja szczerze go polecam. Efekt jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Dimer

Wtf ???

To środek zasadowy i nawet nie próbujcie go uzywać do tapicerki to chemia do ciężkich zabrudzeń zewnętrzych on dosłownie wybiela i niszczy materiał nawet w formie bardzo rozcięczonej wiec zastanów sie co piszesz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...