Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony zawór EGR


akjam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uszkodzony zawór EGR - klapka nie otwiera się. :disgust:

Co zrobić? WYmienić zawór czy zaślepić i wyłączyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaślepiony i pewnie większość osób doradzi Ci taki zabieg. Największym minusem jest dłuższe dogrzewanie sie silnika w zimie, jak również jak będziesz miał jakąś upierdliwą kontrolę np. w niemcowni to Ci dowód zabiorą.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaślepiony i pewnie większość osób doradzi Ci taki zabieg. Największym minusem jest dłuższe dogrzewanie sie silnika w zimie, jak również jak będziesz miał jakąś upierdliwą kontrolę np. w niemcowni to Ci dowód zabiorą.:kwasny:

dowodu Ci nie zabiorą-nie mogą, tak samo jak i prawa jazdy. Na początek spróbuj wyczyścić, ja mam w brd sterowany elektronicznie nie wiem jak jest u Ciebie- chociaż w moim przypadku mycie nie pomogło wymieniłem na nowy i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz zeby ci sie długo grzał silnik to wymien na nowy tez mnie czeka ten zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku błędu EGR (kodu nie pamiętam) z opisem Malfunction to mogę poradzić tylko tyle, że czyszczenie nic Wam koledzy nie da. Jeśli nie wierzycie to rozbierzcie sobie ten elektroniczny N18 i zobaczycie wyłamane zęby przekładni napędowej a wymienić się tych kół zębatych ani nie da w warunkach garażowych ani też nikt z tego co się kiedyś orientowałem tymi plastikowymi kółkami nie handluje. Pozostaje tylko albo jego wymiana na sprawny albo programowe jego wycięcie by nie raziła Was kontrolka na zegarach i ciągły komunikat Abgaswerkstatt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna para kaloszy. Wklej foto Twojego EGR bo coś mi się zdaje, że olejem wali ale chyba raczej z modułu klapy gaszącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tymi fotkami mi rozjaśniłeś sprawę gdyż byłem przekonany, że masz również silnik BLB a w Twoim ewidentnie trzeba tylko wymontować sam moduł EGR, rozebrać go i sprawdzić czy moduł sterujący nie jest zalany olejem z dolotu bo coś mi się wydaje, że chyba gumowy oring na osi trzonka zaworu może być już wyrobiony i przepuszcza olej. Tego modelu EGR akurat nie miałem okazji rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, tego modelu nie odkręcałem ani nie rozbierałem. Bawiłem się tylko tym z 2.0 TDI BLB. Najpierw musisz sobie zobaczyć czy będziesz miał w miarę możliwe dojście kluczem by go odkręcić od kolektora ssącego a potem radzę użyć solidnego bitu torx do odkręcenia śrubek jego pokrywy bo jak użyjesz klucza - torx'a wykonanego z miękkiego materiału to nie dość, że objedziesz sam klucz to jeszcze uszkodzisz sobie gniazda w łebkach śrubek i trzeba będzie potem kombinować - tak właśnie miałem z tym z BLB. Co do oringu (o ile taki w nim występuje bo nie mam pewności 100%) to pewnie gdzieś jakiś dokupisz pasujący w miejsce oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doswadczenia, co Sztomel - ostatecznie nawet po wyczyszczeniu elektroniki z oleju, trzeba bylo kupic drugi zawor - na szczescie trafil sie na allegro za 120 zl, wiec proponuje jednak poszukac i wymienic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zaworu i po przejechaniu ok. 150 km znowu pojawiła się kontrolka CHECK. Moc jest i nic nie kopci. :mysli: Jutro jak będę miał chwilkę podłącze pod VCDSa i sprawdzę błędy. ALe póki co ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wytnij EGR programowo u tunera i będziesz miał spokój jeśli denerwuje Cię ta kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Miałem takie same problemy jak Ty z egrem,po wymianie na nowy i wykasowaniu błędów jest już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy egr ok 400zł, usunięcie programowo u tunera ok 200zł. Wybór należy do was, ja wybrałem drugą opcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...