Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy wymienić osuszacz?


luknewa

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostali mechanicy maja rację.

Jeśli klima działa i chłodzi to po co chcesz nabijać? Nie ma czegoś takiego jak nabijanie. Serwis musi odessać stary czynnik chłodzący ktory jest w układzie i nabić nowy w odpowiedniej ilośći , nie może byc więcej ani mniej . Ale jeżeli klima chłodzi taką pogodę jak dziś to ja nie widze takiej potrzeby.

Jeżeli z klimy jedzie starą skarpetą to trzeba tylko odgrzybić i wymienić filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

gacie tez zmieniasz jak Ci juz z tyłka spadają ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostali mechanicy maja rację.

Jeśli klima działa i chłodzi to po co chcesz nabijać? Nie ma czegoś takiego jak nabijanie. Serwis musi odessać stary czynnik chłodzący ktory jest w układzie i nabić nowy w odpowiedniej ilośći , nie może byc więcej ani mniej . Ale jeżeli klima chłodzi taką pogodę jak dziś to ja nie widze takiej potrzeby.

Jeżeli z klimy jedzie starą skarpetą to trzeba tylko odgrzybić i wymienić filtr kabinowy.

mój klekot stoi na warsztacie( "uciekło" chłodziwo :whistling:przez przetarty przewód aluminiowy)) ,który zajmuję się układami klimatyzacji i majster mi powiedział ,że jeśli nie tykałem nigdy ukłądu ,a z powodu jego rozszczelnienia zaleca mi wymianę osuszacza i dławika

facet dał mi przykład......powiedział mi ,że olej w silniku również z filtrem się wymienia by było ok :whistling:

więc coś w tym jednak musi być by to robić kompleksowo przy potrzebie uzupełnienia czynnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku będzie otwarty układ(wymiana przewodu) i wymiana osuszacza jest konieczna. Natomiast jest to zbedne przy wymianie czynnika.

---------- Post dopisany at 20:37 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

:facepalm:

gacie tez zmieniasz jak Ci juz z tyłka spadają ????

Zmieniam kiedy trzeba za to ty zapewne wogóle nie masz gaci tak na wszelki wypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do ELSY Kolego (jak masz)

i poczytaj co tam pisze producent na temat osuszacza i dławika

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam porównanie jak pracuje klima w moim a4 a u ojca w a6, z a4 leci od groma wody pod autem z a6 natomiast bardzo mało, tam też klima jest mało wydajna, trzeba naprawdę troche czasu żeby to wszystko wychłodzić... no i oczywiście w mojej okolicy goście twierdzą że osuszacz nie podlega wymianie... na moje stwierdzenie że układ był rozszczelniony, też nie zachodzi taka potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musiałby człowiek mieć każdy system ogarnięty w aucie by mechwnik w ..ja nie leciał.

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ----------

no ja klekota dziś odebrałem ......dławik ,osuszacz i pospawana aluminiowa rurka , z robocizną ,nabiciem ,odgrzybieniem ...600:whistling:z fv

temperatura mierzona na wyjściu z kratek środkowych 4st.:wink:

na jakiś czas powinien być spokój :whistling::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławik musi byc pod nr 4B0 820 177

osuszacz 8D0 820 193 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o kolorki zaworów rozprężnych, dławika czy jak to kto lubi nazywać :) ... w ELSE nazywa się to RESTRICTOR = dotyczy B6 i B7

Characteristics of refrigerant circuit:

 Restrictor (yellow or red-coloured)

 Reservoir

 “Denso” compressor with air conditioner compressor regulating valve -N280- (without magnetic clutch)

Vehicle model Production period Capacity in grammes Differing characteristics of this refrigerant circuit

Audi A4 11.00 onwards 500 + / - 20  Yellow or red-coloured restrictor

Audi RS4 From 07.05 onwards 440 + / - 20  Red-coloured restrictor

 Replacement restrictors with different holes are available (yellow-coloured 1.54 mm, red-coloured 1.42 mm).

Ilość nominalna oleju jest 120 +/- 10 cm3 .. ale wiadomo, że maszyna wszystkiego nie ściągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

faktycznie, mozna było zamknąć juz na pierwszej stronie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...